طراحی و چاپ نگاران

چگونه یک کاتالوگ حرفه ای طراحی کنیم؟

مطالعه این محتوا ۶ دقیقه طول می کشد.

کاتالوگ های خلاقانه در معرفی توانمندی های سازمان، رشد کسب و کار تجاری و جذب مشتری از بهترین ابزارهای تبلیغاتی است. نقش موثر کاتالوگ وقتی پر رنگ تر می شود که طراحی کاتالوگ حرفه ای و جذاب باشد. همه شرکت های تجاری در کنار سایر روش های بازاریابی و تبلیغاتی به یک کاتالوگ خوب طراحی شده نیاز دارند.

کاتالوگ ها به شکل دفترچه ای طراحی می شوند در این دفترچه ها، اطلاعات کاملی از کاربرد کالاها و معرفی محصولات یا خدمات شرکت ها و سازمان ها وجود دارد. به طورپ کلی در این دفترچه به همه سوالات احتمالی مخاطب پاسخ داده شده است به طوری که پس از مطالعه کاتالوگ، هیچ شبهه و سوالی در ذهن مشتری باقی نخواهد ماند.

طراحی کاتالوگ حرفه ای

کاتالوگ در سمینارها، همایش‌ها و اتاق‌های انتظار بین مخاطبین توزیع می شود. ابعاد کاتالوگ، جنس کاغذ و روکش روی آن با توجه به هدف و نوع پیام، متفاوت است. قبل از طراحی کاتالوگ لازم است به این دو سوال پاسخ داده شود؟

هدف از طراحی کاتالوگ چیست؟

جامعه هدف چه کسانی هستند؟

پاسخ این سوالات تعیین کننده سبک و اصول طراحی در کاتالوگ است. اگرچه خطوط کار مشخص است ولی در نکات حرفه ای و ریزه کاری ها، خلاقیت و ابتکارهای طراح حرف اول را می زند. برای خلق یک کاتالوگ تاثیرگذار این موارد اهمیت بیشتری دارند:

چاپ و طراحی کاتالوگ

انتخاب فونت کاتالوگ

برای ایجاد اثرگذاری بیشتری می توان از دو یا سه فونت با اندازه های متفاوت استفاده کرد. چنانچه عنوان های اصلی و فرعی دو سایز مختلف باشد توجه مخاطب را جلب می کند. فونت بزرگتر برای عناوین اصلی، فونت متوسط برای عناوین فرعی و فونت کوچکتر برای نوشته ها انتخاب می شود. این هماهنگی در صفحه ها به همین ترتیب باید لحاظ شود.

طراحی کاتالوگ حرفه ای متناسب با زمینه کاری

برای اینکه مشتری با اهداف شرکت آشنایی داشته باشد لازم است تا کاتالوگ طراحی شده با محصولات ارائه شده، همخوانی داشته باشد. برای مثال همیشه کاتالوگ های شرکت های بزرگ و کسب و کارهای خوب بازده با کاتالوگ های ساده تفاوت دارد. کاتالوگ یک موسسه خیریه و گالری طلافروشی هرگز یکسان طراحی نمی شود.

رنگ مناسب کاتالوگ حرفه ای

رنگ ها قدرت جادویی دارند و می توانند مشتری های زیادی را به کسب و کارتان جلب کنند. اولین چیزی که در نگاه مخاطب، تاثیر می گذارد شکل ظاهری و رنگ کاتالوگ است. طراحان حرفه ای و با تجربه با استفاده از اصول روانشناسی به بهترین شکلی از رنگ ها بهره برداری می کنند. استفاده از 4 رنگ در طراحی کاتالوگ امکان خلاقیت بیشتری را فراهم می کند.

عکس مناسب در کاتالوگ

تصاویر جذاب و خلاقانه اگر به طور حرفه ای به کار گرفته شوند، اثرگذاری طرح را چند برابر می کنند. برای انتقال پیام موثر به مخاطب از تصاویر کمک بگیرید. تصاویر منتخب در کاتالوگ می بایست با نوع کسب و کار، محصولات ارائه شده یا خدمات شرکت هماهنگ باشد.

طراحی کاتالوگ اختصاصی

درج لوگوی سازمانی یکی از اصلی ترین آیتم ها در طراحی کاتالوگ است. برای اینکه نوع فعالیت و کسب و کار به بهترین شکلی اطلاع رسانی شود حتما لوگوی اختصاصی خود را طراحی کنید. چاپ کاتالوگ روی کاغذ با کیفیت، اندازه و ابعاد کاتالوگ، درج اطلاعات صحیح در متن و دیگر موارد ذکر شده همگی میزان اثرگذاری کاتالوگ را افزایش می دهد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

مطالب پر بازدید