طراحی و چاپ نگاران

چاپ کاتالوگ در تهران

چاپ کاتالوگ در تهران  توسط چاپخانه نگاران با کمترین هزینه و با استفاده از مجهزترین تجهیزات چاپ بالاترین کیفیت استفاده از بهترین نوع کاغذ، در صفحه محاسبه آنلاین هزینه چاپ کاتالوگ می توانید قیمت کاتالوگ مورد نظر خود را در چند ثانیه بیابید.

ارسال کاتالوگ چاپی به تمامی نقاط کشور به صورت رایگان و توسط پست ویژه مجتمع چاپی نگاران ، ارسال به تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، ارومیه، رشت، ایلام، قزوین، زنجان، کرمانشاه، شیراز و …

تماس با ما

جهت مشاوره طراحی و چاپ ، اطلاع از تخفیف اولین خرید با شماره ۸۸۳۱۴۴۸۴ – ۰۲۱ تماس بگیرید.

چاپ کاتالوگ در تهران با تخفیف فوق العاده

تخفیف فوق العاده نگاران، دکمه زیر را بزنید و قیمت چاپ کاتالوگ مد نظر خود را محاسبه نمایید، سپس خودتان مقایسه کنید. ما پایین ترین قیمت را تضمین می کنیم.

چاپ کاتالوگ و بروشور تاثیر زیادی در جذب مشتریان داشته و امروزه به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی به حساب می­آید. در واقع این روش بازاریابی و تبلیغات، ارتباط دهنده بین شرکت­ها و مشتریان بوده که برای کسب موفقیت در این روش، باید به خلاقیت و کیفیت در طراحی و چاپ، به عنوان یک اصل مهم در تبلیغات آفلاین، توجه داشت. برای کسب موفقیت در فروش و بازار کار مورد نظر باید  در طراحی و چاپ بروشور و کاتالوگ (catalog or catalogue) دقت زیادی صرف کرد.

چاپ کاتالوگ حرفه ای در تهران با توجه به رقابت بسیار بالا در میان شرکت ها ، چاپ و طراحی کاتالوگ حرفه ای میتواند مزیت رقابتی خوبی در نمایشگاه ها محسوب شود،

 بر خلاف تصور بسیاری از افراد که تفاوتی بین کاتالوگ و بروشور قایل نمی­شوند و هر دو را با یکدیگر برابر  می­دانند، طراحی هر یک از این ابزارهای تبلیغات به صورت خاصی و چاپ شده و ویژگی­های مخصوص به خود را دارد. اولین نکته مهم در طراحی و چاپ کاتالوگ، رعایت کردن اصول فنی و ویژگی­های هنری آن می­باشد. اگر طراحی و دیزاین کاتالوگ­ها به صورت حرفه­ای و اصولی انجام گیرد و در قالب شکیل به مشتریان عرضه گردد، اثرات بسیار مطلوبی روی مخاطب خواهد گذاشت.

به علت دارا بودن تعداد صفحات بیشتر در کاتالوگ­ها، می­توان علاوه بر معرفی محصول و اهداف سازمانی، تمامی مشخصات کالا و نکات ریز را شرح داد.

چاپ کاتالوگ با استفاده از روش­های مختلفی صورت می­گیرد که  بهترین نوع آن، چاپ افست می­باشد. همینطور می­توان از چاپ فوری یا دیجیتال در تیراژ کم، هنگامی که نیاز فوری به چاپ باشد، استفاده کرد؛ اما همچنان چاپ افست اولین و بهترین پیشنهاد برای  چاپ است.

در حقیقت کاتالوگ، نوعی کتابچه است که به منظور معرفی خدمات و محصولات به مشتریان مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از تصاویر و توضیح در مورد محصول مورد نظر، خدمات خاصی به مشتری معرفی می­شود. معمولا نخستین آشنایی افراد با محصولات از طریق مشاهده کاتالوگ صورت می­گیرد. به همین دلیل، طراحی و چاپ کاتالوگ به هر میزان که خلاقانه­ تر و فنی­تر صورت گیرد، در جذب مشتریان نیز موفق­تر  بوده و تاثیر بسیار زیادی بر اعتبار شرکت نزد افراد خواهد داشت.  به کمک کاتالوگ­ها شرایطی برای افراد فراهم می­شود تا محصولات مورد نظر خود را از جهات مختلف از جمله مشخصات فنی، قیمت و سایر ویژگی­ها مقایسه نمایند که این عامل می­تواند در انتخاب به مشتریان کمک بسیار زیادی کند.

در گذشته چاپ کاتالوگ و بروشور به دلیل کمبود امکانات در صنعت چاپ و چاپخانه، به روش امروزی صورت نمی­گرفت و کاغذهای مورد استفاده، رنگ و کیفیت طرح­ها بسیار ساده بود. امروزه با پیشرفت تجهیزات و ساخت دستگاه­های جدید، خلاقیت در طراحی و به کار بردن ایده­های نو، تاثیر استفاده از این ابزار تبلیغاتی بسیار افزایش یافته است.  معمولا برای چاپ کاتالوگ در تهران به صورت حرفه ­ای از کاغذهای گلاسه استفاده می­شود. اما در حالت کلی می­توان از کاغذهای متفاوتی، از جمله کاغذ گلاسه مات و براق، کاغذ تحریر، کاغذ کتان و کاغذ کالک استفاده کرد.

معمولا از سایزهای متعارف و استاندارد جهت طراحی و چاپ کاتالوگ استفاده می­شود؛ اما در بعضی موارد نیز با در نظر گرفتن نوع کاربرد و محتوای مورد نظر، از سایزهای خاصی برای چاپ آن استفاده می­کنند.  سایزهای استاندارد به شرح زیر است:

 • A4 = 21 * 29/7 cm
 • B4 = 24 * 34 cm
 • A5 = 14.5 * 22 cm
 • B5 = 17 x 24 cm
 • سایز پالتویی = 12 * 17 cm
 • سایز خشتی کوچک = 19 * 19 cm
 • سایز خشتی بزرگ = 23 * 23 cm

معمولا کاتالوگ در مقایسه با بروشور، گران­تر بوده و در تیراژ کمتر چاپ می­شود. نکته­ای که در چاپ کاتالوگ­ها بسیار حائز اهمیت است، طراحی صحیح و استفاده از تصاویر جذاب بوده به گونه­ای که مشخصات و ویژگی­های  محصول را به صورت کاملا واضح توضیح دهد. از جمله ویژگی­های این ابزار تبلیغاتی می­توان به معرفی محصول در کوتاه­ترین زمان ممکن اشاره کرد. بنابراین بهتر است که در متن کاتالوگ از اطلاعات جامع و کافی استفاده کرد تا نمایی کلی از تمام محصولات و خدمات مورد نظر  بیان شود.

مراحل چاپ را به صورت زیر می­توان بیان کرد:

 • جمع آوری مطالب مورد نیاز از محصول یا خدمات
 • تهیه تصاویر با کیفیت عالی از محصولات
 • تعیین رنگ کاتالوگ با در نظر داشتن مخاطبان آن
 • انتخاب اندازه کاتالوگ با توجه به مطالب تهیه شده
 • طراحی کاتالوگ با توجه به بازار کار مورد نظر
 • انتخاب کاغذ جهت چاپ
 • چاپ کاتالوگ با توجه به تیراژ
 • انتخاب روکش در صورت نیاز
 • برش کاتالوگ در ابعاد دلخواه
 • صحافی کاتالوگ
 • بسته بندی و ارسال

چاپ کاتالوگ در تهران توسط چاپخانه نگاران تمامی مراحل را به صورت حرفه ای برای مشتریان خود انجام می دهد.

جهت مشاوره طراحی و چاپ ، اطلاع از تخفیف اولین خرید با شماره ۸۸۳۱۴۴۸۴ – ۰۲۱ تماس بگیرید.

دانلود رایگان کاتالوگ

دانلود رایگان قالب های کاتالوگ در همه فرمت ها به ارزش بیش از 10 میلیون تومان

مراحل چاپ را به صورت زیر می­توان بیان کرد:

 • جمع آوری مطالب مورد نیاز از محصول یا خدمات
 • تهیه تصاویر با کیفیت عالی از محصولات
 • تعیین رنگ کاتالوگ با در نظر داشتن مخاطبان آن
 • انتخاب اندازه کاتالوگ با توجه به مطالب تهیه شده
 • طراحی کاتالوگ با توجه به بازار کار مورد نظر
 • انتخاب کاغذ جهت چاپ
 • چاپ کاتالوگ با توجه به تیراژ
 • انتخاب روکش در صورت نیاز
 • برش کاتالوگ در ابعاد دلخواه
 • صحافی کاتالوگ
 • بسته بندی و ارسال

در روند طراحی و چاپ کاتالوگ، اولین و مهم­ترین مرحله تهیه محتوا و تصاویر مرتبط با محصول و تعیین رنگ کاتالوگ می­باشد. در این صورت ابتدا باید محتوای مورد نیاز  را جمع­­آوری نمود. باید کلیدی­ترین و مهم­ترین توضیحات در رابطه با محصول یا خدمات در مطالب ذکر شود تا خواننده مفهوم کلی را درک کند و تبدیل به یک مشتری بالقوه شود. معمولا اکثر افراد تمام متن را مطالعه نمی­کنند و بیشتر به تیتر صفحات توجه دارند. بنابراین با استفاده از تیترهای جذاب و انگیزشی می­توان مخاطب را جذب محصولات یا خدمات نمود.

استفاده از تصاویر جذاب و با کیفیت، یکی دیگر از عوامل مهم در چاپ کاتالوگ بوده که نقش زیادی در جلب توجه مشتریان دارد.

رنگ کاتالوگ باید با توجه به مخاطبان آن تعیین شود. بنابراین در این مرحله باید ابتدا مخاطبان و  بازار هدف شناسایی گردد. به عنوان مثال اگر مخاطبان، کودک و نوجوان باشند، بهتر است که از رنگ­های شاد و جذاب استفاده کرد. همچنین رنگ­بندی کاتالوگ باید هماهنگ با برند مورد نظر باشد تا علاوه بر افزایش اعتبار برند، مخاطبان نیز برند مورد نظر را راحت­تر به یاد ­آورند.

اندازه کاتالوگ باید متناسب با محتوای موجود، انتخاب شود. بنابراین پیش از طراحی، یکی از مهم­ترین مواردی که باید در نظر داشت، اندازه و قطع کاتالوگ است؛ چرا که طراح باید ابتدا چهارچوب کاتالوگ را بداند و این موضوع بر هزینه چاپ نیز تاثیر مستقیم دارد.

کاتالوگ­ها بر روی انواع کاغذ با گرماژ متفاوت قابل چاپ هستند. بدیهی است که هزینه چاپ کاتالوگ با کاغذهایی با گرماژ بالا، بیشتر بوده اما باید توجه داشت که استفاده از کاغذهایی با ضخامت بیشتر، برای مشتریان نیز ارزش بالاتری دارد.

بعد از طراحی و انتخاب متریال مناسب، با توجه به تیراژ کاتالوگ، به دو روش افست و دیجیتال چاپ آن انجام می­گیرد. در صورتی که تیراژ کاتالوگ کمتر از 500 عدد باشد، بهتر است که چاپ به روش دیجیتال انجام گیرد و اگر تیراژ چاپ از این تعداد بیشتر باشد، می­توان از چاپ افست که از نظر اقتصادی به صرفه­تر است، استفاده کرد. همانطور که گفته شد، چاپ افست در مقایسه با چاپ دیجیتال از کیفیت بالاتری برخوردار است.

معمولا برای زیبایی بیشتر کاتالوگ یا محافظت از صفحات آن، از روکش استفاده می­کنند که این روکش­ها انواع مختلفی دارند، از جمله: روکش سلفون براق، روکش ورنی و روکش سلفون مات، که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. در اکثر مواقع از این روکش­ها بر روی جلد کاتالوگ استفاده می­شود که موجب افزایش گیرایی و زیبایی آن می­گردد.

یکی از حساس­ترین مراحل چاپ کاتالوگ که باید با دقت زیادی انجام شود، برش صفحات بوده که می­تواند تاثیر به سزایی در صحافی آن بگذارد. این امکان وجود دارد که اگر برش کاتالوگ درست انجام نشود، بعضی از تصاویر و محتوای کاتالوگ، به اشتباه بریده شوند. بنابراین باید برش صفحات با بهترین و جدیدترین دستگاه­ها و با حداقل میزان خطا انجام شود.

پس از مرحله برش کاتالوگ، نوبت به صحافی آن می­رسد. چیدمان صفحات و صحافی کاتالوگ با دقت زیاد و سرعت بالا انجام گرفته تا مشتریان بتوانند در حداقل زمان ممکن، کاتالوگ­های مورد نظر خود را دریافت کنند.

مانند موارد قبل، صحافی نیز انواع متفاوتی داشته که مهم­ترین انواع آن، صحافی به صورت منگنه­ای، به صورت ساده، لوپ و صحافی با چسب می­باشد

share

آخرین مطالب سایت

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن