طراحی و چاپ نگاران

طراحی کاتالوگ چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کاتالوگ همان کتابچه راهنمایی است که برای معرفی محصولات یا خدمات سازمان در اختیار مشتری قرار می گیرد. طراحی کاتالوگ تبلیغاتی با هدف ایجاد ارتباط بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان کالا یا خدمات انجام می شود. در صورتی که چاپ کاتالوگ دارای کیفیت قابل قبولی باشد، بیشتری تاثیر را در انتخاب مشتری دارد. در واقع مشتری از روی طراحی و چاپ کاتالوگ تصمیم به خرید و یا عدم خرید می گیرد. طراحی کاتالوگ می تواند به گونه ای باشد که تصمیم گیری را برای مشتری آسان تر کند.

کاتالوگ تبلیغاتی چگونه طراحی می شود؟

کاتالوگ در واقع راهنمای کالا یا خدمات است. در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی می توان فهرستی از محصولات کارخانه یا خدمات سازمان و موسسه را نیز قرار داد. بسیاری از مشاغل برای معرفی خدمات ارائه شده از کاتالوگی استفاده می کنند. یک کاتالوگ خوب طراحی شده بهترین ابزار تبلیغاتی برای آشنایی مشتری با روند تولیدات یا خدمات موسسه مورد نظر است. این ویژگی با آنچه در طراحی بروشور دیده می شود، تفاوت دارد. به طور معمول بروشورها حاوی اطلاعات جامعی هستند که به منظور آشنایی مخاطب با اهداف و عملکرد سازمان تنظیم شده اند. اما کاتالوگ ها وظیفه اطلاع رسانی در مورد جزئی ترین موارد مربوط به کالا یا خدمات معرفی شده را دارند.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی
طراحی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی در تهران

 

در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی علاوه بر نام کالا، مدل، عکس، مشخصات فنی و …. به همراه توضیحات مختصری نیز دیده می شود. این موارد جهت راهنمایی خریدار و آشنایی مشتری با محصول مورد نظر بیشترین کاربرد را دارد. به این ترتیب می توان این نوع از کاتالوگ ها را برای سفارش خرید در دسترس مشتری هدف قرار داد و لیست محصولات تولیدی یا کالای موجود در فروشگاه را اشلاع رسانی کرد. هدف در این طراحی، امکان انتخاب مشتری از بین محصولات موجود در لیست است.

بسیاری از موسسات خدماتی با چاپ و طراحی کاتالوگ، مشخصات خدمات و موسسات همکار را در اختیار مشتری قرار می دهند که این کار روند ثبت سفارش را تسهیل می کند. در واقع تولید کنندگان به دنبال مشتری و مصرف کنندگان نیز به دنبال تولید کنندگان هستند. در این پروسه دائمی، نقش کلیدی کاتالوگ ها به خوبی مشخص می شود. هر چه طراحی کاتالوگ حرفه ای تر بوده و کیفیت چاپ بهتر باشد، پل ارتباطی بین تولید کننده و مصرف کننده به درستی و با استحکام شکل می گیرد.

ویژگی های کاتالوگ تبلیغاتی خوب چیست؟

چاپ تصاویری از کالا یا خدمات به همراه ارائه متون نوشتاری به تنهایی نمی تواند موجب ارتباط موثر باشد. آمیزه ای از فنون تخصصی و هنرهای ظریف را می توان در طراحی یک کاتالوگ حرفه ای دید. کاتالوگ باید هدفمند طراحی شود در غیر این صورت کارایی خود را از دست می دهد. نیمی از کاتالوگ ها هرگز توجه مشتری را جلب نمی کنند و نخوانده راهی سطل زباله می شوند. برخی از مهم ترین ویژگی های یک کاتالوگ خوب اینها هستند:

  • سبک و قابل حمل
  • قابلیت خوانش کاتالوگ در کوتاه ترین زمان
  • توضیحات کوتاه و نکات کلیدی برای خریدار
  • حاوی پاسخ همه پرسش های خریدار
  • طراحی کاتالوگ تبلیغاتی هدفمند در جلب توجه خریدار
  • حاوی اطلاعات بیشتر از تراکت ها و پوسترها
  • طراحی مناسب تصاویر در بین نوشته های کاتالوگ
  • استفاده از رنگ در طراحی کاتالوگ

آخرین مطالب

مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چه مزایایی دارد؟

تا همین چند دهه گذشته برای چاپ تصاویر از لیتوگرافی با افست استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و به مدد دستگاه های پیشرفته چاپ، صنعت طراحی و چاپ جهان دچار تحول زیادی شده است. این روزها از روش های متنوع تری در چاپ کاتالوگ ، بروشور تبلیغاتی، چاپ کارت ویزیت، سربرگ اداری و …

Read More »
چاپ کتاب موفق

اصول چهارگانه در چاپ کتاب موفق

نویسندگان با چاپ آثار خود خدمت بزرگی به رشد و اعتلای دانش بشری می کنند اما برخی کتاب ها هرگز خوانده نمی شوند. به مدد پیشرفت های بزرگی که در حیطه طراحی و چاپ حاصل شده انواع کتب چاپی با رنگ و روی بسیار متفاوت در بازار دیده می شود. بدون تردید بسیاری از خریداران

Read More »
دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود رایگان موکاپ لایه باز کاتالوگ هنری دانلود کاتالوگ قالب آماده موکاپ لایه باز به صورت فایل psd موضوع : تمپلیت کاتالوگ هنری حجم فایل : ۱۰۵ مگابایت عرضه شده در: گروه طراحی و چاپ کاتالوگ نگاران فرمت : فایلzip دانلود مطالب مرتبط صفحات مرتبط: چاپ کاتالوگ طراحی کاتالوگ طراحی و چاپ کاتالوگ چاپ کاتالوگ

Read More »
به بالای صفحه بردن