طراحی و چاپ نگاران

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ آنلاین ، کاتالوگ های صنعتی ، نمونه کاتالوگ های نگاران با ایده های خلاق، عکاسی صنعتی ، طراحی کاتالوگ مدرن و حرفه ای | واحد کاتالوگ نگاران

طراحی کاتالوگ حرفه ای در دنیای امروز به چالشی اساسی تبدیل شده است. کاتالوگ بخش مهمی از روند تبلیغات و بازاریابی است. شما می توانید با داشتن کاتالوگ حرفه ای، مدرن و جذاب از سایر رقبای اقتصادی خود چند گام جلوتر باشید. شرکت ها، طراحان گرافیک و افراد مختلف سبک های متفاوتی برای طراحی در نظر گرفته اند، از صفحه آرایی گرفته تا ژورنالی، صنعتی، تبلیغاتی، مصور و … اما ما بر این باور هستیم که در فضای رقابتی امروز دیگر سبک های طراحی به تنهایی باعث ایجاد جذابیت بصری لازم و جذب مخاطب نمی شود. ما در مجموعه نگاران به پشتوانه بیش از سه دهه فعالیت در صنعت چاپ و ارائه صدها کاتالوگ در طی این سالیان در کنار تیمی از طراحان حرفه ای بر این باور هستیم که با  کاتالوگی حرفه ای، مدرن و جذاب در کنار استفاده از خلاقیت های چاپی، می توان دنیای متفاوتی از طراحی  را به مخاطبین شما نشان دهیم. از آنجا که شعار ما <<ازنو نگار>> هدف اصلی ما در مجموعه نگاران می باشد. ما به دنبال از نو نگاشتن هستیم به دنبال ایجاد فضای جذاب با بکارگیری از قابلیت های موجود در صنعت چاپ تا بتوانیم سبکی متفاوت با آنچه تا امروز دیده اید به شما ارائه دهیم. همچنین با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده روز افزون مخاطبان از دنیای دیجیتال، مجموعه نگاران <<اولین سازنده کاتالوگ های دیجیتال در ایران>> در کنار طراحی کاتالوگ مکتوب با ساخت کاتالوگ دیجیتال مجموعه شما، ابعاد دیگری از خدمات و محصولات شما را ارائه می دهد. برای آشنایی با این قابلیت ها به صفحه کاتالوگ دیجیتال مراجعه نمایید.

برخی از نمونه کارهای طراحی کاتالوگ نگاران

CREATIVELY MODERN CLASSIC
۲ جلسه
۱ جلسه
۱ جلسه
مشاوره حضوری
۳ اتود از ۴ صفحه داخلی
۲ اتود از ۴ صفحه داخلی
۲ اتود از ۴ صفحه داخلی
طرح اولیه صفحات داخلی
۳ اتود از پشت و روی جلد
۲ اتود از پشت و روی جلد
۲ اتود از پشت و روی جلد
طرح اولیه جلد
۲۰ روز کاری
۱۵ روز کاری
۱۰ روز کاری
زمان ارائه طرح اولیه
۳ مرتبه
۲ مرتبه
۲ مرتبه
تعداد ویرایش
۲ جلد
۱ جلد
۱ جلد
ساخت ماکت
بعد از تایید نهایی
بعد از تایید نهایی
بعد از تایید نهایی
ارائه فایل لایه باز
دارد
-
-
کاتالوگ دیجیتال رایگان

۲۰۰/۰۰۰ تومان

۱۵۰/۰۰۰ تومان

۹۰/۰۰۰ تومان

هزینه طراحی صفحات داخل

۸۰۰/۰۰۰ تومان

۶۰۰/۰۰۰ تومان

۴۰۰/۰۰۰ تومان

هزینه طراحی پشت و روی جلد

شرکت ها و سازمان ها به دنبال طراحی کاتالوگ با قابلیت های بصری و محتوایی ویژه ای هستند. تا بتوانند در بازار رقابتی امروز در کمترین زمان تاثیر بیشتری نسبت به سایر رقبا بر مخاطبین خود داشته باشند. به واسطه همین موضوع است که قبل از هر کاری باید بازار هدف و رقبای اقتصادی داخلی و خارجی هر مجموعه مورد بررسی قرار گیرد. تا بتوان با اطلاعات بدست آمده و با توجه به افق دید هر مجموعه ساختاری مناسب و متفاوت با سایر رقبا برای کاتالوگ آن مجموعه در نظر گرفت. همچنین بودجه تبلیغاتی مربوط به طراحی و چاپ کاتالوگ نقش مهمی در شکل گیری خلاقیت ها ایجاد شده دارد. این امر سبب می شود تا بر پایه اینکه که چه میزان فضا برای ایجاد خلاقیت های چاپی نظیر استفاده از کاغذهای فانتزی، رنگ های متالیک و ساختگی، قالب و یووی های مختلف و… وجود دارد طراحی کاتالوگ شکل گیرد

قالب کاتالوگ با توجه به نوع محصولات و خدمات، متن، تصاویر، نمودارها و … مشخص می شود. قالب کاتالوگ باید به نوعی باشد که که به ساده ترین شکل ممکن اطلاعات و جزئیات محصولات و خدمات به مخاطب منتقل شود. کاتالوگ ها در ابعاد استانداردی چاپ می شوند که از جمله آن ها می توان به قطع A4 ، B5 ، B4 ، A5 و خشتی اشاره کرد. لازم به ذکر است در برخی موارد برای شخصی سازی کاتالوگ از ابعادی خارج از ابعاد استاندارد استفاده می شود که در این صورت بخشی از کاغذ مصرفی دور ریز می شود. با بررسی اطلاعات کاتالوگ و نوع فعالیت هر مجموعه یکی از ابعاد فوق به صورت عمودی یا افقی در نظر گرفته می شود.

تصاویری با کیفیت بالا به شناخت بهتر مخاطب از محصولات و خدمات شما کمک فراوانی می کند. مهمترین رکن طراحی کاتالوگ تصاویر به کار رفته در آن ها است تا بتوان زوایای مختلف هر محصول را به بهترین شکل نمایش داد. همچنین برای تاثیر بیشتر و جذب مخاطب با عکسی دکوراتیو و تبلیغاتی شما می توانید خدمات و محصولات جدید خود را در قالب یک ایده پردازی خلاقانه معرفی کنید. پس از اگر تصاویر مناسبی در اختیار ندارید آتلیه عکاسی نگاران با عکاسی صنعتی از محصولات و یا اجرای سه بعدی محصول و خلق آن را در قالب یه طرح تبلیغاتی شما را در راستای اهداف تبلیغاتیتان همراهی می کند.

بخش اساسی طراحی کاتالوگ، ترکیب‌بندی در قالب ایده‌پردازی خلاقانه می‌باشد. در این مرحله است که با ایجاد ساختاری متفاوت و جذابیت بصری لازم، در کنار القای رنگ سازمانی مجموعه به صفحات می‌توان به بهتر دیده شدن محصولات و خدمات کمک کرد. ولی نباید فراموش کرد که ایده‌پردازی‌، خلاقیت و یک طراحی گرافیک جذاب بدون رعایت اصول چاپی معنایی پیدا نمی‌کنند.

شناخت نسبت به انواع چاپ، رنگ شناسی دقیق و کالیبره کردن طرح نسبت به خروجی چاپ، رعایت حاشیه‌های مناسب جهت صحافی و …. همه این موارد می‌تواند اهمیت فراوانی برای تبدیل یک طرح جذاب به یک چاپ ایده‌آل باشد. ما در مجموعه نگاران هدف را بر این اساس گذاشته‌ایم تا با نظارت کارشناسان بر کلیه مراحل طراحی و چاپ کاتالوگ بتوانیم تصویری که بواسطه طراحی کاتالوگ در ذهنتان خلق کرده‌ایم به واقعیت برسانیم.

کاتالوگ همان کتابچه راهنمایی است که برای معرفی محصولات یا خدمات سازمان در اختیار مشتری قرار می گیرد. طراحی کاتالوگ تبلیغاتی با هدف ایجاد ارتباط بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان کالا یا خدمات انجام می شود. در صورتی که چاپ کاتالوگ دارای کیفیت قابل قبولی باشد، بیشتری تاثیر را در انتخاب مشتری دارد. در واقع مشتری از روی طراحی و چاپ کاتالوگ تصمیم به خرید و یا عدم خرید می گیرد. طراحی کاتالوگ می تواند به گونه ای باشد که تصمیم گیری را برای مشتری آسان تر کند.

کاتالوگ در واقع راهنمای کالا یا خدمات است. در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی می توان فهرستی از محصولات کارخانه یا خدمات سازمان و موسسه را نیز قرار داد. بسیاری از مشاغل برای معرفی خدمات ارائه شده از کاتالوگی استفاده می کنند. یک کاتالوگ خوب طراحی شده بهترین ابزار تبلیغاتی برای آشنایی مشتری با روند تولیدات یا خدمات موسسه مورد نظر است. این ویژگی با آنچه در طراحی بروشور دیده می شود، تفاوت دارد. به طور معمول بروشورها حاوی اطلاعات جامعی هستند که به منظور آشنایی مخاطب با اهداف و عملکرد سازمان تنظیم شده اند. اما کاتالوگ ها وظیفه اطلاع رسانی در مورد جزئی ترین موارد مربوط به کالا یا خدمات معرفی شده را دارند.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

طراحی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی در تهران

 

در طراحی کاتالوگ تبلیغاتی علاوه بر نام کالا، مدل، عکس، مشخصات فنی و …. به همراه توضیحات مختصری نیز دیده می شود. این موارد جهت راهنمایی خریدار و آشنایی مشتری با محصول مورد نظر بیشترین کاربرد را دارد. به این ترتیب می توان این نوع از کاتالوگ ها را برای سفارش خرید در دسترس مشتری هدف قرار داد و لیست محصولات تولیدی یا کالای موجود در فروشگاه را اطلاع رسانی کرد. هدف در این طراحی، امکان انتخاب مشتری از بین محصولات موجود در لیست است.

بسیاری از موسسات خدماتی با چاپ و طراحی کاتالوگ، مشخصات خدمات و موسسات همکار را در اختیار مشتری قرار می دهند که این کار روند ثبت سفارش را تسهیل می کند. در واقع تولید کنندگان به دنبال مشتری و مصرف کنندگان نیز به دنبال تولید کنندگان هستند. در این پروسه دائمی، نقش کلیدی کاتالوگ ها به خوبی مشخص می شود. هر چه طراحی کاتالوگ حرفه ای تر بوده و کیفیت چاپ بهتر باشد، پل ارتباطی بین تولید کننده و مصرف کننده به درستی و با استحکام شکل می گیرد.

چاپ تصاویری از کالا یا خدمات به همراه ارائه متون نوشتاری به تنهایی نمی تواند موجب ارتباط موثر باشد. آمیزه ای از فنون تخصصی و هنرهای ظریف را می توان در طراحی یک کاتالوگ حرفه ای دید. کاتالوگ باید هدفمند طراحی شود در غیر این صورت کارایی خود را از دست می دهد. نیمی از کاتالوگ ها هرگز توجه مشتری را جلب نمی کنند و نخوانده راهی سطل زباله می شوند. برخی از مهم ترین ویژگی های یک کاتالوگ خوب اینها هستند:

  • سبک و قابل حمل
  • قابلیت خوانش کاتالوگ در کوتاه ترین زمان
  • توضیحات کوتاه و نکات کلیدی برای خریدار
  • حاوی پاسخ همه پرسش های خریدار
  • طراحی کاتالوگ تبلیغاتی هدفمند در جلب توجه خریدار
  • حاوی اطلاعات بیشتر از تراکت ها و پوسترها
  • طراحی مناسب تصاویر در بین نوشته های کاتالوگ
  • استفاده از رنگ در طراحی کاتالوگ

آخرین مطالب

به بالای صفحه بردن