طراحی و چاپ نگاران

طراحی بروشور آنلاین | نحوه طراحی بروشور | قیمت طراحی

طراحی بروشور آنلاین شرکت چاپ و تبلیغات نگاران ، تمامی مراحل به صورت آنلاین صورت می گیرد، قیمت طراحی بروشور در بسیاری از مواقع با توجه به تیراژ چاپ بروشور ممکن است حتی رایگان تمام شود . برای مشاهده قیمت طراحی بروشور به صورت استاندارد به پایین همین صفحه مراجعه نمایید. در ادامه نحوه طراحی بروشور در ۸ گام را بررسی میکنیم.

نحوه طراحی بروشور

نحوه طراحی بروشور

طراحی بروشور می تواند یک پروژه ارزشمند باشد. طراحی بروشور چیزی بیش از نظم بخشیدن به یکسری بخش هاست در واقع این کار ترکیبی از بافت و احساس است. طراحی بروشور کار ساده ای نیست. علاوه بر این حتی اگر تمام ملاحظات طراحی را در نظر بگیرید باز هم مواردی وجود دارد که مخصوص قسمت چاپ هستند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به چند راهنمایی مفید برای بهبود طراحی بروشور.

۱- خصوصیات چاپ را درک کنید

بر خلاف طراحی برای صفحه نمایش، شما باید دقیقا بدانید که چه بودجه ای برای چاپ در اختیار دارید. این اطلاعات می تواند بر مقدار، اندازه و کاغذ و افکت های آن تاثیر بگذارد.

با تنظیم مشخصات بروشور شروع کنید، به طوری که هنگام طراحی در نرم افزار (احتمالا در Adobe InDesign)، شما دقیقا همان چیزی را که از ابتدا نیاز دارید ایجاد می کنید.

در مورد اندازه کاغذ و تعداد تاهای آن فکر کنید. قبل از اینکه خیلی عمیق به روند طراحی وارد شوید، بسیار مهم است که قابلیت چاپگر را بدانید. برای بروشورهای ضخیم و کتابچه ای، ممکن است لازم باشد کنار هم قرار گرفتن صفحات را نیز تصور کنید.

حتما بخوانید: طراحی و چاپ کاتالوگ

۲- در طراحی برشور مخاطب را در نظر بگیرید

شکل و توزیع یک طرح بروشور باید خصوصیات مخاطبانی را که قرار است این بروشور را دریافت کنند، منعکس نماید. حتی طرح هایی که مانند بروشورهای کاغذی سنتی به صورت دیجیتال منتشر می شوند، می توانند با استفاده از ویژگی های تعاملی در یک پی دی اف انتقال داده شوند.

 

اگر شما بروشور را در اختیار افرادی که در حال حرکت هستند قرار می دهید، اندازه و قالب آن را متناسب با جیب یا کیف آنها در نظر بگیرید. بروشور سه لت یا کارت پستالی می توانند گزینه های خوبی باشند.

 

سرانجام، برای ذینفعان یا شرکای کلیدی، بروشور ضخیم تر و یا قوی تر با صفحات متعدد و یا در اندازه های بزرگ ممکن است مناسب باشد.

 

یکی از نکات نهایی که باید در مورد مخاطب توجه کنید، در نظر گرفتن سن دریافت کنندگان است. آیا آنها جوان هستند یا سالمند؟ این مسئله می تواند بر اندازه، نوع و احساس کلی طراحی تاثیر بگذارد.

طراحی بروشور

حتما بخوانید: مراحل چاپ کتاب

۳- از عناصر با کیفیت استفاده نمایید

هنگام تولید بروشور برای چاپ، نمی توانید از عناصر کم کیفیت استفاده کنید. یک عکس یا تصویر با رزولوشن پایین به سرعت آشکار می شود. استفاده از یک نسخه آزمایشی حروف که برای چاپ ساخته نشده باشد، به سرعت شکست خواهد خورد.

                

شما باید عناصر با کیفیت و وضوح بالا را بکار بگیرید تا مطمئن شوید طراحی بروشور شما عالی است. این کار شامل تصاویر، آیکن ها و آرم ها، قلم ها و پالت های رنگی می شود.

 

در حالی که مشخصات دقیق به بر اساس پروژه و روش چاپ متفاوت است، معمولا عناصر طراحی و تصاویر باید حداقل دارای رزولوشن 300dpi روی صفحه نمایش باشند تا هنگام چاپ از کیفیت آنها کاسته نشود.

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

۳- از بافت ها در طراحی بروشور استفاده کنید

ویژگی های فیزیکی بسیاری وجود دارد که می توانید در طراحی بروشور چاپی از آنها استفاده کنید. این عناصر می توانند به اضافه کردن ارزش حسی به پیام شما کمک کنند زیرا جذابیت بصری برای خوانندگان مهم است.

 

ویژگی ها و ابزارهای زیر را در نظر بگیرید:

 

 • فویل: حروف و یا ویژگی درخشان برای بخش خاصی از طراحی
 • UV: قسمت های براق یا مات بر روی بخشی از طراحی
 • Letterpress: چاپی که در بخش های ویژه ای از طراحی تاثیر می گذارد
 • تعداد تا: بروشورهای دو لت و سه لت تنها گزینه شما نیستند، الگوهای جالب دیگر می تواند کاربر را تشویق به تعامل کند
 • کاغذ: انواع کاغذ با بافت های مختلف می تواند آهنگ یک پروژه را تنظیم کند
 • برش: برش بخش هایی از طراحی می تواند رمز و رازی جذاب در دل خود داشته باشد.
 •  

۴- Call-to-Action را فراموش نکنید

یکی از عناصری که اغلب در نشریات چاپی فراموش می شود، Call-to-Action است. هدف از بروشور چیست؟ پس از دیدن یا خواندن آن کاربران چه کاری باید انجام دهند؟

این اقدام را برای آنها روشن کنید. این که آن ها باید به یک مکان خاص برای یک رویداد بروند یا باید با یک شماره تلفن تماس بگیرند، طراحی شما باید به گونه ای باشد که خوانندگان را ترغیب و تشویق به انجام کاری کند که هدف طراحی بروشور است.

 

بروشور

۵- در مورد نمایش بروشور فکر کنید

کاربران کجا می توانند بروشور شما را مشاهده یا دریافت کنند؟

 

بروشوری را طراحی کنید که به راحتی در محیط دیده شود.

یکی از رایج ترین مسائل مربوط به طراحی بروشور این است که فراموش کنیم بسیاری از بروشورها درون استندهای مخصوص برای نمایش قرار می گیرند. اطمینان حاصل کنید که تصاویر و پیام های کلیدی در این حالت به راحتی قابل مشاهده و خواندن هستند..

نکته مهم دیگر اندازه و مقیاس بروشور است. بروشور چقدر بزرگ است؟ از چه فاصله ای باید توجه افرادی را که آن را می بینند جلب کند؟ عناصر طراحی باید بر اساس آن مقیاس شوند.

۶- سفید یا چند رنگ؟ طراحی تک نسخه یا چند نسخه؟

یک تم برای طراحی بروشور انتخاب کنید و آن را بکار بگیرید. در ذهن داشته باشید که شما باید در مورد طراحی صفحه به صفحه بروشور خود فکر کنید. کاور و صفحات داخلی باید تم یکسانی را دنبال کنند یا ممکن است قصد داشته باشید که از یک بروشور، چند نسخه با تم های مختلف ایجاد نمایید مانند نمونه زیر.

یک تم ساده برای بروشور تنظیم کنید تا تجربه ای کاربر پسند برای خوانندگان فراهم گردد.

طراحی بروشور | چاپ و تبلیغات نگاران

۷- چندین بار طراحی و متن بروشور را بازبینی کنید

هیچ چیز خجالت آورتر و پرهزینه تر از این نیست که یک غلط املایی یا اشتباه در طراحی بروشور پیدا شود.

 

یک نمونه از طرح خود چاپ کنید و بازبینی نمایید. سپس آن را به شخص دیگری بدهید و تا او دوباره آن را بازبینی نماید. بهتر است چندین بار این کار را انجام دهید تا از صحت بروشور خود مطمئن گردید زیرا وجود یک اشتباه در بروشور برای شما هزینه زیادی خواهد داشت.

۸- از کاغذ با کیفیت استفاده نمایید

انتخاب کاغذ بروشور می تواند بر نحوه تاثیر طراحی بر روی مخاطب اثر بگذارد. علاوه بر این، نوع کاغذ در تکنیک های مورد استفاده در فرایند طراحی موثر است.

 

به عنوان یک قاعده کلی، کاغذ های سنگین تر انعطاف پذیری بهتر همراه با تکنیک های رنگ و چاپ بیشتر در اختیار شما قرار می دهند. بدین ترتیب این بروشورها گیرایی زیادی برای کاربران ایجاد می کنند. اما این بدان معنی نیست که کاغذ ضخیم بهتر است.

 

گاهی اوقات شما ممکن است یک نسخه چاپی با قیمت پایین تر را بخواهید، مخصوصا برای تعداد چاپ زیاد یا توزیع به مخاطبان گسترده.

 

هنگام انتخاب نوع کاغذ به پیامی که از طریق بروشور می خواهد منتقل شود فکر کنید. آیا با هم مطابقت دارند؟

طراحی بروشور آنلاین

۹- برای چاپ طراحی کنید

به یاد داشته باشید که بروشور خود را برای چاپ طراحی کنید.

 

از رنگ CMYK استفاده کنید. توجه نمایید که چگونه عناصر در بخش های مختلف بروشور خوانده می شوند.

 

گاهی اوقات تصور کردن یک طراحی بروشور پیچیده، هنگامی که چاپ می شود دشوار است.

۸- از کاغذ با کیفیت استفاده نمایید

حداکثر تلاش خود را انجام دهید تا بهترین نمونه را ارائه دهید. مطمئن شوید که عناصر و صفحات در بروشور، عالی به نظر می رسند.

 

گاهی اوقات جلوه هایی از قبیل چاپ برجسته می تواند جالب باشند یا یک برش می تواند فضایی عجیب را برای عناصر طراحی در صفحات مختلف ایجاد کند. توجه و ملاحظات ویژه در فرآیند طراحی می تواند باعث خلق اثری منحصر بفرد گردد.

نتیجه گیری

طراحی بروشور می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما ملاحظات زیادی وجود دارد. مخصوصا اگر این کار را به صورت حرفه ای دنبال نکرده باشید.

هنگام شک و تردید، به سمت یک طراحی ساده تر بروید. با این کار به راحتی می توانید تصور کنید که چه چیزی پس از مرحله چاپ در دستان شما قرار می گیرد. سبک های ساده و مینیمال اغلب به بودجه کمتری نیاز دارند.

 

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

قیمت طراحی بروشور

قیمت طراحی جلد

طراحی جلد بروشور
تومان ۱۲۰/۰۰۰
 • ارائه ۵ طرح
 • طراحان حرفه ای
 • اصلاح تا ۵ بار رایگان
 • گارانتی بازگشت ۱۰۰٪ وجه
 • تحویل ۴ روز کاری

قیمت طراحی هر لت داخلی

طراحی لت داخلی بروشور
تومان ۴۰/۰۰۰
 • ارائه ۴ طرح
 • طراحان حرفه ای
 • اصلاح تا ۵ بار رایگان
 • گارانتی بازگشت ۱۰۰٪ وجه
 • تحویل ۶ روز کاری
آخرین مطالب

کاتالوگ دیجیتال شرکت استیل البرز

کاتالوگ دیجیتال استیل البرز :starter version Download Files EXE PDF ZIP :pro version Download Files EXE PDF ZIP Embed code <iframe src=”https://www.negaranco.com/wp-content/uploads/digicat/steel/pro/index.html” width=”100%” height=”720″ seamless=”seamless”

Read More »

کاتالوگ دیجیتال شرکت پرشین پیچ

کاتالوگ دیجیتال شرکت پرشین پیچ Download Files EXE PDF ZIP Embed code <iframe src=”https://www.negaranco.com/wp-content/uploads/digicat/persianpich/index.html” width=”100%” height=”720″ seamless=”seamless” scrolling=”no” frameBorder=”0″ allowFullScreen></iframe>

Read More »
چاپ کارت پستال

طراحی و چاپ کارت پستال

طراحی و چاپ کارت پستال کارت پستال از ساده ترین راه های انتقال پیام است. زمانی طبق رسوم رایج در مراسم ویژه از این کارت

Read More »

فرم ساخت کاتالوگ دیجیتال

ساخت کاتالوگ دیجیتال برای ساخت کاتالوگ دیجیتال کافیست که فرم زیر را پر بفرمایید و فایل pdf کاتالوگ خود را ارسال فرمایید تا کاتالوگ دیجیتال

Read More »

محاسبه قیمت فولدر تبلیغاتی

محاسبه آنلاین قیمت چاپ فولدر A4 تبلیغاتی قیمت چاپ فولدر تبلیغاتی: قیمت چاپ فولدر با توجه به نوع قالب، گرماژ مقوای مصرفی، یکرو یا دورو

Read More »

محاسبه قیمت فولدر فانتزی

محاسبه آنلاین قیمت چاپ فولدر A4 فانتزی قیمت چاپ فولدر فانتزی: قیمت چاپ فولدر با توجه به نوع قالب، گرماژ مقوای مصرفی، یکرو یا دورو

Read More »

محاسبه قیمت فولدر اداری

محاسبه آنلاین قیمت چاپ فولدر A4 اداری قیمت چاپ فولدر اداری: قیمت چاپ فولدر با توجه به نوع قالب، گرماژ مقوای مصرفی، یکرو یا دورو

Read More »

محاسبه قیمت فولدر اقتصادی

محاسبه آنلاین قیمت چاپ فولدر A4 اقتصادی قیمت چاپ فولدر اقتصادی: قیمت چاپ فولدر با توجه به نوع قالب، گرماژ مقوای مصرفی، یکرو یا دورو

Read More »
تفاوت ریسوگراف و دستگاه کپی

تفاوت ریسوگراف و دستگاه کپی

تفاوت ریسوگراف و دستگاه کپی دستگاه ریسوگراف و دستگاه کپی دو نمونه از پرکاربردترین چاپگرها در صنعت چاپ هستند. هر کدام از این دستگاه ها

Read More »