طراحی و چاپ نگاران

طراحی بروشور آنلاین | نحوه طراحی بروشور | قیمت طراحی

طراحی بروشور آنلاین شرکت چاپ و تبلیغات نگاران ، تمامی مراحل به صورت آنلاین صورت می گیرد، قیمت طراحی بروشور در بسیاری از مواقع با توجه به تیراژ چاپ بروشور ممکن است حتی رایگان تمام شود . برای مشاهده قیمت طراحی بروشور به صورت استاندارد به پایین همین صفحه مراجعه نمایید. در ادامه نحوه طراحی بروشور در ۸ گام را بررسی میکنیم.

نحوه طراحی بروشور

نحوه طراحی بروشور

طراحی بروشور می تواند یک پروژه ارزشمند باشد. طراحی بروشور چیزی بیش از نظم بخشیدن به یکسری بخش هاست در واقع این کار ترکیبی از بافت و احساس است. طراحی بروشور کار ساده ای نیست. علاوه بر این حتی اگر تمام ملاحظات طراحی را در نظر بگیرید باز هم مواردی وجود دارد که مخصوص قسمت چاپ هستند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به چند راهنمایی مفید برای بهبود طراحی بروشور.

۱- خصوصیات چاپ را درک کنید

بر خلاف طراحی برای صفحه نمایش، شما باید دقیقا بدانید که چه بودجه ای برای چاپ در اختیار دارید. این اطلاعات می تواند بر مقدار، اندازه و کاغذ و افکت های آن تاثیر بگذارد.

با تنظیم مشخصات بروشور شروع کنید، به طوری که هنگام طراحی در نرم افزار (احتمالا در Adobe InDesign)، شما دقیقا همان چیزی را که از ابتدا نیاز دارید ایجاد می کنید.

در مورد اندازه کاغذ و تعداد تاهای آن فکر کنید. قبل از اینکه خیلی عمیق به روند طراحی وارد شوید، بسیار مهم است که قابلیت چاپگر را بدانید. برای بروشورهای ضخیم و کتابچه ای، ممکن است لازم باشد کنار هم قرار گرفتن صفحات را نیز تصور کنید.

حتما بخوانید: طراحی و چاپ کاتالوگ

۲- در طراحی برشور مخاطب را در نظر بگیرید

شکل و توزیع یک طرح بروشور باید خصوصیات مخاطبانی را که قرار است این بروشور را دریافت کنند، منعکس نماید. حتی طرح هایی که مانند بروشورهای کاغذی سنتی به صورت دیجیتال منتشر می شوند، می توانند با استفاده از ویژگی های تعاملی در یک پی دی اف انتقال داده شوند.

 

اگر شما بروشور را در اختیار افرادی که در حال حرکت هستند قرار می دهید، اندازه و قالب آن را متناسب با جیب یا کیف آنها در نظر بگیرید. بروشور سه لت یا کارت پستالی می توانند گزینه های خوبی باشند.

 

سرانجام، برای ذینفعان یا شرکای کلیدی، بروشور ضخیم تر و یا قوی تر با صفحات متعدد و یا در اندازه های بزرگ ممکن است مناسب باشد.

 

یکی از نکات نهایی که باید در مورد مخاطب توجه کنید، در نظر گرفتن سن دریافت کنندگان است. آیا آنها جوان هستند یا سالمند؟ این مسئله می تواند بر اندازه، نوع و احساس کلی طراحی تاثیر بگذارد.

طراحی بروشور

حتما بخوانید: مراحل چاپ کتاب

۳- از عناصر با کیفیت استفاده نمایید

هنگام تولید بروشور برای چاپ، نمی توانید از عناصر کم کیفیت استفاده کنید. یک عکس یا تصویر با رزولوشن پایین به سرعت آشکار می شود. استفاده از یک نسخه آزمایشی حروف که برای چاپ ساخته نشده باشد، به سرعت شکست خواهد خورد.

                

شما باید عناصر با کیفیت و وضوح بالا را بکار بگیرید تا مطمئن شوید طراحی بروشور شما عالی است. این کار شامل تصاویر، آیکن ها و آرم ها، قلم ها و پالت های رنگی می شود.

 

در حالی که مشخصات دقیق به بر اساس پروژه و روش چاپ متفاوت است، معمولا عناصر طراحی و تصاویر باید حداقل دارای رزولوشن 300dpi روی صفحه نمایش باشند تا هنگام چاپ از کیفیت آنها کاسته نشود.

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

۳- از بافت ها در طراحی بروشور استفاده کنید

ویژگی های فیزیکی بسیاری وجود دارد که می توانید در طراحی بروشور چاپی از آنها استفاده کنید. این عناصر می توانند به اضافه کردن ارزش حسی به پیام شما کمک کنند زیرا جذابیت بصری برای خوانندگان مهم است.

 

ویژگی ها و ابزارهای زیر را در نظر بگیرید:

 

 • فویل: حروف و یا ویژگی درخشان برای بخش خاصی از طراحی
 • UV: قسمت های براق یا مات بر روی بخشی از طراحی
 • Letterpress: چاپی که در بخش های ویژه ای از طراحی تاثیر می گذارد
 • تعداد تا: بروشورهای دو لت و سه لت تنها گزینه شما نیستند، الگوهای جالب دیگر می تواند کاربر را تشویق به تعامل کند
 • کاغذ: انواع کاغذ با بافت های مختلف می تواند آهنگ یک پروژه را تنظیم کند
 • برش: برش بخش هایی از طراحی می تواند رمز و رازی جذاب در دل خود داشته باشد.
 •  

۴- Call-to-Action را فراموش نکنید

یکی از عناصری که اغلب در نشریات چاپی فراموش می شود، Call-to-Action است. هدف از بروشور چیست؟ پس از دیدن یا خواندن آن کاربران چه کاری باید انجام دهند؟

این اقدام را برای آنها روشن کنید. این که آن ها باید به یک مکان خاص برای یک رویداد بروند یا باید با یک شماره تلفن تماس بگیرند، طراحی شما باید به گونه ای باشد که خوانندگان را ترغیب و تشویق به انجام کاری کند که هدف طراحی بروشور است.

 

بروشور

۵- در مورد نمایش بروشور فکر کنید

کاربران کجا می توانند بروشور شما را مشاهده یا دریافت کنند؟

 

بروشوری را طراحی کنید که به راحتی در محیط دیده شود.

یکی از رایج ترین مسائل مربوط به طراحی بروشور این است که فراموش کنیم بسیاری از بروشورها درون استندهای مخصوص برای نمایش قرار می گیرند. اطمینان حاصل کنید که تصاویر و پیام های کلیدی در این حالت به راحتی قابل مشاهده و خواندن هستند..

نکته مهم دیگر اندازه و مقیاس بروشور است. بروشور چقدر بزرگ است؟ از چه فاصله ای باید توجه افرادی را که آن را می بینند جلب کند؟ عناصر طراحی باید بر اساس آن مقیاس شوند.

۶- سفید یا چند رنگ؟ طراحی تک نسخه یا چند نسخه؟

یک تم برای طراحی بروشور انتخاب کنید و آن را بکار بگیرید. در ذهن داشته باشید که شما باید در مورد طراحی صفحه به صفحه بروشور خود فکر کنید. کاور و صفحات داخلی باید تم یکسانی را دنبال کنند یا ممکن است قصد داشته باشید که از یک بروشور، چند نسخه با تم های مختلف ایجاد نمایید مانند نمونه زیر.

یک تم ساده برای بروشور تنظیم کنید تا تجربه ای کاربر پسند برای خوانندگان فراهم گردد.

طراحی بروشور | چاپ و تبلیغات نگاران

۷- چندین بار طراحی و متن بروشور را بازبینی کنید

هیچ چیز خجالت آورتر و پرهزینه تر از این نیست که یک غلط املایی یا اشتباه در طراحی بروشور پیدا شود.

 

یک نمونه از طرح خود چاپ کنید و بازبینی نمایید. سپس آن را به شخص دیگری بدهید و تا او دوباره آن را بازبینی نماید. بهتر است چندین بار این کار را انجام دهید تا از صحت بروشور خود مطمئن گردید زیرا وجود یک اشتباه در بروشور برای شما هزینه زیادی خواهد داشت.

۸- از کاغذ با کیفیت استفاده نمایید

انتخاب کاغذ بروشور می تواند بر نحوه تاثیر طراحی بر روی مخاطب اثر بگذارد. علاوه بر این، نوع کاغذ در تکنیک های مورد استفاده در فرایند طراحی موثر است.

 

به عنوان یک قاعده کلی، کاغذ های سنگین تر انعطاف پذیری بهتر همراه با تکنیک های رنگ و چاپ بیشتر در اختیار شما قرار می دهند. بدین ترتیب این بروشورها گیرایی زیادی برای کاربران ایجاد می کنند. اما این بدان معنی نیست که کاغذ ضخیم بهتر است.

 

گاهی اوقات شما ممکن است یک نسخه چاپی با قیمت پایین تر را بخواهید، مخصوصا برای تعداد چاپ زیاد یا توزیع به مخاطبان گسترده.

 

هنگام انتخاب نوع کاغذ به پیامی که از طریق بروشور می خواهد منتقل شود فکر کنید. آیا با هم مطابقت دارند؟

طراحی بروشور آنلاین

۹- برای چاپ طراحی کنید

به یاد داشته باشید که بروشور خود را برای چاپ طراحی کنید.

 

از رنگ CMYK استفاده کنید. توجه نمایید که چگونه عناصر در بخش های مختلف بروشور خوانده می شوند.

 

گاهی اوقات تصور کردن یک طراحی بروشور پیچیده، هنگامی که چاپ می شود دشوار است.

۸- از کاغذ با کیفیت استفاده نمایید

حداکثر تلاش خود را انجام دهید تا بهترین نمونه را ارائه دهید. مطمئن شوید که عناصر و صفحات در بروشور، عالی به نظر می رسند.

 

گاهی اوقات جلوه هایی از قبیل چاپ برجسته می تواند جالب باشند یا یک برش می تواند فضایی عجیب را برای عناصر طراحی در صفحات مختلف ایجاد کند. توجه و ملاحظات ویژه در فرآیند طراحی می تواند باعث خلق اثری منحصر بفرد گردد.

نتیجه گیری

طراحی بروشور می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما ملاحظات زیادی وجود دارد. مخصوصا اگر این کار را به صورت حرفه ای دنبال نکرده باشید.

هنگام شک و تردید، به سمت یک طراحی ساده تر بروید. با این کار به راحتی می توانید تصور کنید که چه چیزی پس از مرحله چاپ در دستان شما قرار می گیرد. سبک های ساده و مینیمال اغلب به بودجه کمتری نیاز دارند.

 

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

قیمت طراحی بروشور

قیمت طراحی جلد

طراحی جلد بروشور
تومان ۱۲۰/۰۰۰
 • ارائه ۵ طرح
 • طراحان حرفه ای
 • اصلاح تا ۵ بار رایگان
 • گارانتی بازگشت ۱۰۰٪ وجه
 • تحویل ۴ روز کاری

قیمت طراحی هر لت داخلی

طراحی لت داخلی بروشور
تومان ۴۰/۰۰۰
 • ارائه ۴ طرح
 • طراحان حرفه ای
 • اصلاح تا ۵ بار رایگان
 • گارانتی بازگشت ۱۰۰٪ وجه
 • تحویل ۶ روز کاری
آخرین مطالب
مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چه مزایایی دارد؟

تا همین چند دهه گذشته برای چاپ تصاویر از لیتوگرافی با افست استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و به مدد دستگاه های پیشرفته چاپ، صنعت طراحی و چاپ جهان دچار تحول زیادی شده است. این روزها از روش های متنوع تری در چاپ کاتالوگ ، بروشور تبلیغاتی، چاپ کارت ویزیت، سربرگ اداری و …

Read More »
چاپ کتاب موفق

اصول چهارگانه در چاپ کتاب موفق

نویسندگان با چاپ آثار خود خدمت بزرگی به رشد و اعتلای دانش بشری می کنند اما برخی کتاب ها هرگز خوانده نمی شوند. به مدد پیشرفت های بزرگی که در حیطه طراحی و چاپ حاصل شده انواع کتب چاپی با رنگ و روی بسیار متفاوت در بازار دیده می شود. بدون تردید بسیاری از خریداران

Read More »
دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود رایگان موکاپ لایه باز کاتالوگ هنری دانلود کاتالوگ قالب آماده موکاپ لایه باز به صورت فایل psd موضوع : تمپلیت کاتالوگ هنری حجم فایل : ۱۰۵ مگابایت عرضه شده در: گروه طراحی و چاپ کاتالوگ نگاران فرمت : فایلzip دانلود مطالب مرتبط صفحات مرتبط: چاپ کاتالوگ طراحی کاتالوگ طراحی و چاپ کاتالوگ چاپ کاتالوگ

Read More »
دانلود کاتالوگ موکاپ رایگان لند اسکیپ

دانلود موکاپ کاتالوگ A4 Landscape Magazine

دانلود رایگان موکاپ کاتالوگ لند اسکیپ A4-Landscape-Magazine دانلود کاتالوگ قالب آماده موکاپ لایه باز به صورت فایل psd حجم فایل : ۸۲ مگابایت موضوع : تمپلیت کاتالوگ مشابه مجله دورنما سایز کاتالوگ: A4 عرضه شده در: گروه طراحی و چاپ کاتالوگ نگاران فرمت : فایلzip دانلود مطالب مرتبط صفحات مرتبط: چاپ کاتالوگ طراحی کاتالوگ طراحی

Read More »
چاپ تبلیغاتی ارزان

برندسازی با تبلیغات چاپی

برندسازی با تبلیغات چاپی | چگونه برند سازی کنیم معرفی خدمات شرکت ها و بازاریابی محصولات به مدد صنعت چاپ بسیار ساده تر شده است. انواع تبلیغات چاپی مطبوعاتی و غیر مطبوعاتی در معرفی برندها و اطلاع رسانی در مورد فعالیت آنان بیشترین کارایی را دارد. بخش طراحی و گرافیک به اندازه ظرفت های چاپ

Read More »
اصول طراحی بروشور حرفه ای

افزایش فروش با طراحی بروشور تبلیغاتی

افزایش فروش با طراحی بروشور تبلیغاتی استفاده از صنعت چاپ در تبلیغات محدود به متریال خاصی نیست. به مدد دستگاه های پیشرفته می توان روی اشیا مختلف ار طراحی و چاپ استفاده کرد. این روزها چاپ به نوعی مهم ترین ابزار تبلیغاتی روز دنیا نیز می باشد که هر روز گستره آن وسیع تر می

Read More »
طراحی چاپ

نکات کلیدی در طراحی چاپ

نکات کلیدی در طراحی چاپ طراحی چاپ مقوله ای تخصصی است که توسط یک تیم حرفه ای انجام می شود. در این تیم افرادی دارای مهارت طراحی گرافیک و متخصصین صنعت چاپ حتما حضور دارند. در نظر داشته باشید که چاپ در چاپخانه تنها بخشی از کار است که کاملا وابسته به حوزه طراحی است.

Read More »
طراحی و چاپ سر برگ

با طراحی و چاپ سر برگ به کسب و کارتان اعتبار دهید

طراحی و چاپ سربرگ سر برگ ها کاغذهایی با طراحی و چاپ ویژه هستند که به منظور نگارش نامه های رسمی استفاده می شوند. همه موسسات و شرکت های معتبر از سر برگ مخصوص به خود در مکاتبات رسمی بهره می برند. برای اینکه نامه های رسمی، سندیت داشته باشند حتما مفاد نامه در کاغذهای

Read More »
طراحی و چاپ بنر

با چاپ بنر تبلیغاتی مشتری های بیشتری جذب کنید

با چاپ بنر تبلیغاتی مشتری های بیشتری جذب کنید چاپ بنرر به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی مورد توجه بسیاری از شرکت ها قرار گرفته است. به لحاظ عملکردی و قدرت جذب مشتری، بنرهای تبلیغاتی کارامدتر از سایر موارد هستند. در مقایسه با چاپ کارت ویزیت، چاپ سر رسید و حتی تراکت های تبلیغاتی،

Read More »
هزینه چاپ سیلک

دانستنی هایی از چاپ سیلک اسکرین

دانستنی هایی از چاپ سیلک اسکرین پروسه چاپ شامل یک سری عملیات تخصصی است که به مدد کارشناسان زبده و دستگاه های پیشرفته انجام می شود. شیوه های اجرای کار با توجه به نوع متریال انتخاب می شود. کیفیت طراحی و چاپ ارتباط مستقیم به روش استفاده شده در چاپ دارد. Silk Screen یکی از

Read More »
خدمات طراحی و چاپ مجله

نکات کلیدی در طراحی و چاپ مجله

نکات کلیدی در طراحی و چاپ مجله با وجود پیشرفت تکنولوژی و ظهور رسانه های اجتماعی، هنوز هم مجلات جایگاه خاصی در بین علاقمندان به رسانه های چاپی دارند. بدون تردید نشریات چاپی در حال از دست دادن خوانندگان خود هستند و می بایست برای رضایت خواننده های دائمی از ترفندهای ویژه ای استفاده کنند.

Read More »

دانلود تقویم برای گوشی اندروید

دانلود تقویم سال 1399 برای اندروید – دانلود تقویم گوشی – تقویم باد صبا تقویم اندروید ,دانلود رایگان تقویم اندروید, تقویم گوشی سال ۹۹, تقویم ۱۳۹۹ برای گوشی سامسونگ, تقویم سال 99 برای گوشی هواوی ، نوکیا دانلود تقویم باد صبا آخرین ورژن دانلود دانلود کاملترین تقویم فارسی برای اندروید دانلود برای دانلود انواع تقویم

Read More »
کیفیت چاپ

عوامل تاثیرگذار در کیفیت چاپ

عوامل تاثیرگذار در کیفیت چاپ صنعت چاپ در سال های اخیر دچار تحولات زیادی شده است. اولین عامل در خیز بلند طراحی و چاپ مربوط به ابداعات نوظهورانه در زمینه ساخت و بهره برداری از دستگاه های پیشرفته است. کیفیت چاپ پس با این دستگاه های مدرن قابل مقایسه با دستگاه های قدیمی نیست. تکنولوژی

Read More »
طراحی و چاپ سر رسید

سررسید چیست و چه انواعی دارد؟

سررسید چیست و انواع آن سررسید یا سالنامه نوعی دفتر یادداشت تاریخ دار است. انواع سر رسید حاوی اطلاعاتی از روزهای تاریخی و مهم در مورد گذشته و حال جوامع هستند. چاپ سر رسید برای استفاده تبلیغاتی توسط بسیاری از شرکت ها و موسسات انجام می شود. با توجه به نوع کسب و کار شرکت

Read More »
چاپ پاکت نامه تبلیغاتی ارزان

چاپ پاکت نامه تبلیغاتی

چاپ پاکت نامه تبلیغاتی پاکت نامه ساده ترین وسیله برای مکاتبات در شرکت ها و سازمان هاست. به طور معمول همه ادارات دولیتی و خصوصی از پاکت نامه های دارای لوگو و آرم مخصوص استفاده می کنند. طراحی و چاپ پاکت نامه یکی ازرایج ترین شیوه های تبلیغاتی در هر کسب و کاری است. یک

Read More »
انواع پوشش چاپ

انواع پوشش چاپ چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع پوشش چاپ چیست و چه کاربردی دارد؟ چاپ کاتالوگ تبلیغاتی، بروشور، تراکت تبلیغاتی ، انواع کارت ویزیت ، سررسید و دیگر محصولات از رایج ترین راه های تبلیغات و توسعه کسب و کار است. طبق تجارب حرفه ای میزان اثرگذاری این محصولات ارتباط مستقیم با طراحی و چاپ دارد. پیشرفت صنعت چاپ در سالهای

Read More »
نقش پوستر در تبلیغات

چگونه با طراحی و چاپ پوستر، تبلیغات موثرتری داشته باشیم؟

چگونه با طراحی و چاپ پوستر، تبلیغات موثرتری داشته باشیم؟ این روزها انواع پوستر تبلیغاتی بر در و دیوارهای شهر دیده می شود. از پوسترهای تبلیغ کالا یا خدمات گرفته تا پوسترهایی که برای شرکت در انتخابات نماینده ها طراحی می شود، همگی حامل پیام ویژه ای هستند. اساسا وقتی بخواهید پیامی را به مخاطب

Read More »

دانلود کاتالوگ لایه باز دورنما

دانلود رایگان موکاپ کاتالوگ لایه باز چشم انداز طرح لایه باز کاتالوگ چشم انداز  Landscape Booklet Mockup به صورت فایل psd برای فتوشاپ با حجم 119 مگابایت به صورت رایگان میتوانید دانلود نمایید مشخصات : سازگار با InDesign CS4 و نسخه های جدیدتر فایل های INDD و IDML سایز 35 در 26 سانتی متر رزولوشن

Read More »
به بالای صفحه بردن