نقش بسته بندی در افزایش فروش| طراحی بسته بندی در بازاریابی

بسته بندی در افزایش فروش

نقش بسته بندی در افزایش فروش، بر کس پوشیده نیست. وقتی به بسته بندی فکر می کنیم، تمایل داریم به نقش طراحی بسته بندی در بازاریابی و تبلیغات بیاندیشیم. در حالی که این یک هدف کلیدی در بسته بندی محصول است، در واقع اهداف زیادی از بسته بندی وجود دارد که باید در طراحی در نظر گرفته شوند. این اهداف در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

بسته بندی در افزایش فروش

بسته بندی و افزایش فروش

در اینجا اهداف مشخص شده برای بسته بندی و افزایش فروش آورده شده است.

محافظت از کالا

بسیاری از محصولات از طریق فرآیند تولید و سپس حمل و نقل، گاهی اوقات از طریق عمده فروشی و ذخیره سازی، بسته بندی می شوند. بنابراین مهم است که حرکت فیزیکی محصول را در نظر بگیرید. در نتیجه، علاوه بر بسته بندی محصول، باید به الزامات بسته بندی برای جابجایی محصول به صورت فله (مانند جعبه های مقوایی بزرگتر و سایر ظروف خارجی) توجه شود.

فعال کردن نمایش ساده و بسته بندی قفسه

در بررسی هدف بسته بندی در افزایش فروش، باید گفت محصولاتی که در یک فروشگاه، به ویژه سوپرمارکت ها ارائه می شوند، نیاز به قابلیت بسته بندی نسبتاً سریع در قفسه دارند. در حالی که این احتمالاً بر مصرف کننده تأثیر نمی گذارد، یکی از ملاحظات کلیدی خرده فروش است. یک خرده فروش محصولاتی را ترجیح می دهد که به راحتی در فضای قفسه قرار گرفته و بسته بندی سریع و آسان دارند.

بسته بندی در افزایش فروش

افزودن طراحی بسته بندی در بازاریابی

بسته بندی همچنین ظرفیت افزودن طراحی بسته بندی در بازاریابی را دارد. به عنوان مثال، بسیاری از نوشیدنی‌های ورزشی دارای درب بالایی هستند که به فرد و مصرف‌کننده این امکان را می‌دهد تا به راحتی نوشیدنی را در حین ورزش مصرف کند. به عنوان مثال دیگر در بسته بندی در افزایش فروش، گاهی اوقات محصولاتی که در شیشه فروخته می شوند، مصرف کننده را قادر می سازد تا از شیشه استفاده مجدد کند. بنابراین، برخی از مصرف کنندگان ممکن است به دلیل مزایای اضافی خود بسته، جذب محصول خاصی شوند.

بسته بندی بخشی از برند

بسته بندی باید به سرعت با برند کلی ارتباط برقرار کند. اگر بخشی از یک خانواده برند بزرگ است که ارزش ویژه برند قوی دارد، این امر به ویژه مهم است. مهم است که با افزودن طراحی بسته بندی در بازاریابی، این ارزش ویژه برند تا حد ممکن در بین محصولات بیشتری اعمال شود.

شناسایی سریع بسته بندی

شناسایی سریع، عامل دیگر در بسته بندی در افزایش فروش است. به ویژه در یک موقعیت سوپرمارکت، مصرف کنندگان تصمیمات خرید خود را خیلی سریع و اغلب بر اساس عادت می گیرند. بنابراین، این مصرف ‌کنندگان تصمیم ‌های بازتابی می‌ گیرند و به سرعت برندی را که قبلاً خریده بودند به دست می‌آورند. اغلب به رنگ‌ها و ظاهر بصری بسته ‌بندی تکیه می‌کنند.اگر به این مطلب علاقه داشتید به شما پیشنهاد میکنیم که به مقاله طراحی هدایای تبلیغاتی ما نیز سر برنید. 

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی نگاران برای شما

طراحی هدایای تبلیغاتی | هدایای دیجیتال بازاریابی
مقالات
طراحی هدایای تبلیغاتی

طراحی هدایای تبلیغاتی | هدایای دیجیتال بازاریابی طراحی هدایای تبلیغاتی ، یکی از راهکارهای مطمئن و ضروری برای بازاریابی موثر

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا