دیزاین کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

دیزاین کاتالوگ و نکات پنهان در مورد آن

دیزاین کاتالوگ حرفه ای نکات بسیار مهم و اساسی را شامل می شود، که بسیاری از طراحان نسبت به آن بی توجه هستند و با عدم موفقیت در چاپ کاتالوگ مواجه می‌شوند به همین خاطر ما در کنار شما هستیم تا تمام این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

مهمترین بخش دیزاین کاتالوگ حرفه ای محتوای آن می‌باشد، اما چگونه محتوایی باعث جذب مخاطب می‌شود؟

شاید فکر کنید اگر مطالب به صورت جزیی و مختصر باشند کافی است، اما نکته مهم در طراحی آن این است که شما می‌توانید توضیحاتی کامل از محصول یا خدمات خود ارائه کنید اما این محتوا باید علاوه بر جامع بودن مفید باشند و از تکرار مطالب اضافی و غیر مفید خودداری کنید.

تصاویر زیبا و جذاب را فراموش نکنید!

تصاویر زیبا و جذاب را فراموش نکنید زیرا استفاده از تصاویر زیبا و طبق اصول عکاسی صنعتی، می‌تواند دیزاین کاتالوگ شما را منحصر بفرد کند و با چاپ کاتالوگ  آن را به بهترین نحو ارائه کنید.

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

طبق آمار چندین سال اخیر روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که در عصر جدید انسان‌ها به تناسب رنگ‌ها به صورت ناخودآگاه توجه نشان می‌دهند و در ذهن آن‌ها این تصاویر و طراحی‌ها ثبت می‌شود.

پس بهتر آن است که ما نیز نوع رنگ بندی یک کاتالوگ را متناسب با جامعه‌ی هدف انتخاب کنیم.

مثلا در دیزاین کاتالوگ مخصوص به یک تالار عروسی، جامعه‌ی هدف ما جوانان و زوج هایی هستند که در آستانه ی ازدواج می‌باشد و باید از رنگ‌های شاد و جذاب متناسب با حال این عزیزان استفاده کنیم زیرا علاوه بر آن که در ذهن آنان اثری مثبت می‌گذارد می‌توانیم تناسب رنگی برند خود با رنگ زمینه کاتالوگ را نیز برای افزایش اعتبار و تاثیر گذاری خود استفاده کنیم.

برای کاتالوگ خود چقدر هزینه کنیم ؟

صرف هزینه و زمان در بخش طراحی کاتالوگ علاوه بر اثر چشمگیر تبلیغاتی باعث می‌شود تا طراحی و چاپ با بهترین کیفیت ممکن صورت بگیرد و بازار هدف ما چند برابر افزایش پیدا کند.

این موضوع بدیهی می‌باشد که؛ چاپ کاتالوگ و همین طور چاپ بروشور بر روی انواع کاغذ با گرم‌های مختلف هزینه‌های مختلفی را به همراه خواهد داشت، مثلا چاپ کاتالوگ بر روی کاغذهایی که ضخامت بالا و گرماژ بالاتر دارند هزینه بیشتری را به همراه خواهند داشت، اما این هزینه بالاتر در مقابل جذب مخاطبان چند برابر ارزش بالایی دارد.

طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ باید متناسب با زمان و تیراژ صورت بگیرد

به طور مثال در  چاپ دیجیتال  اگر تیراژ کاتالوگ شما کمتر از 500 عدد باشد زمان چاپ بسیار تاثیرگذار برای کاتالوگ شما خواهد بود، اما اگر تیراژ چاپ کاتالوگ یا بروشور شما بیشتر از این تعداد باشد می‌توانید از چاپ افست که هزینه مقرون به صرفه‌ای دارد استفاده کنید، متخصصان و مشاوران ما در انتخاب و برنامه‌ریزی دیزاین کاتالوگ و چاپ آن در تمامی مراحل کنار شما خواهند بود.

نوع پوشش جلد و تاثیر آن در جذابیت کاتالوگ شما

انتخاب پوشش سلفون و صحافی کاتالوگ را جدی بگیرید. از محبوب‌ترین پوشش صفحات در دیزاین کاتالوگ پوشش سلفون براق و مات می‌باشد. که متخصصان ما در طراحی و چاپ افست یکی از انواع آن را انتخاب می‌کنند که نسبت به موضوع کاتالوگ شما تاثیر گذارتر باشد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

طراحی یا چاپ

طراحی یا چاپ

طراحی یا چاپ

طراحی یا چاپ، کدام یک مقدم بر دیگری؟

طراحی یا چاپ امروزه تنها یک هنر نیستند. بلکه به دلایل روزافزون و تبدیل شدن به جزئی از تار و پود زندگی انسان‌ها تبدیل به صنعتی پر زرق و برق و ضروری برای ما شده است. از این رو لازم است کمی دقیق‌تر در این صنعت واکاوی کنیم.

و به یک سوال مهم برخورد می‌کنیم که احتمالا شبیه به این سوال است که اول مرغ بود یا تخم مرغ؟ آن سوال همان سوال عنوان این مقاله است.

 آیا اول طراحی بوده که منجر به چاپ شده یا چاپ موجب ایجاد صنعتی به نام طراحی شده است؟

در این مقاله قصد داریم به این سوال بپردازیم و امید است که بتوانیم طراحی یا چاپ را درست تحلیل کرده باشیم.

طراحی یا چاپ

دو روح در یک بدن

احتمالا مثال یک روح در دو بدن را شنیده‌اید و می‌دانید به کسانی یا چیزهایی اطلاق می‌شود که از یک نوع سلایق و علایق و یک ریشه باشند اما در دو بدن و کارایی مختلف.

طراحی یا چاپ درست برعکس این رفتار می‌کند. یعنی اگر واقع‌نگر باشیم هر کدام از این اصطلاح طراحی و چاپ داستانی متفاوت برای خود داشته، این داستان در شروع و ادامه جدا از هم بوده است. اما در انتها مانند دو رودی که به همدیگر می‌رسند تبدیل به یک رود بزرگ‌تر می‌شوند.

از این رو پس می‌توان گفت طراحی یا چاپ ، از دو روح مختلف تشکیل شده‌اند و تقریبا هیچ کدام در دیگری تاثیر مستقیمی ندارد. اینجاست که می‌بینم نمی‌توان مانند مرغ و تخم با این قضیه روبرو شد.

چگونه طراحی و چاپ یک رود بزرگ را تشکیل داده اند ؟

حال که متوجه شدیم تقریبا تقدم خاصی بین طراحی یا چاپ نمی‌باشد و این دو از سرمنشایی جدا می‌باشند. سوال مهم‌تری ایجاد می‌شود. که پس چگونه این دو امروزه یک رود بزرگ را تشکیل دادند؟ آیا صرفا یک اتفاق طبیعی یا تاریخی در صنعت تبلیغات بوده است؟ در ادامه مقاله به این سوال می‌پردازیم.

طراحی یا چاپ

قطعات پازلی که درست نشستند

طراحی یا چاپ را به راحتی می‌توان از فرضیه اتفاقی بودن و طبیعی بودن الحاق آن‌ها مبرا کرد. چرا که هردو توسط انسان به وجود آمدند و دست طبیعت از این اتفاق کوتاه است. اما مسلما بعد از ایجاد چاپ بود که متوجه شدند این دو می‌تواند دو قطعه پازل و چفت در کنار یکدیگر باشند.

طراحی یا چاپ

حتما بخوانید : هنر لیتوگرافی

کمی عمیق‌تر نگاه کنیم. چاپ با طراحی توانست خودش را بیشتر مطرح کند و وابستگی دنیا به خود را اعلام کند. در واقع درباره این که ما شدیدا امروزه به صنعت چاپ در همه نوع آن، مانند چاپ بروشور ، چاپ کاتالوگ و … وابسته شدیم، مهمترین عامل آن طراحی بوده است. از این رو طراحی یک پایه مهم در صنعت چاپ بوده است. اما این اتفاق یک سوی نبوده و تنها چاپ نیست که از این قرابت سود برده است. بلکه طراحی یا چاپ مکمل یکدیگر بودند. طراحی نیز اگر صنعت چاپ به وجود نمی‌آمد نهایتا می‌توانست از دیواره‌های غار بر روی پوست حیوانات و دست نوشته‌های محدود برسد و دیگر به این گستردگی نیاز به طراحی دیده نمی‌شد.

از این رو طراحی و چاپ ،امروزه دو جزء دور از هم، اما کاملا وابسته به یکدیگر می‌باشند.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ، یک ابزار قدرتمند برای مدیریت کسب و کار امروزی

دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز به یک کانال ارتباطی ضروری برای فروش بیشتر تبدیل شده است. و در طراحی استراتژی‌های بازاریابی برای روش‌های  B2B (ارتباط میان شرکت‌ها)  و B2C (ارتباط با مشتریان) نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

با این وجود، برخی از مدیران، به بهانه کمبود زمان و بیشتر به دلیل عدم دانش و تخصص کافی برای استفاده از ابزارهای بازاریابی اینترنتی از آن اجتناب می کنند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی شامل فعالیت‌ها و اقداماتی است که شرکت‌ها در فضای مجازی برای کسب و کار خود انجام می‌دهند.

 دیجیتال مارکتینگ شامل وب سایت‌ها، وبلاگ‌ها، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات آنلاین و خبرنامه‌ها می‌باشد. البته امروزه با توجه به سرعت در حال رشد فضای مجازی، تعریف بازاریابی اینترنتی بسیار گسترده تر و فراگیرتر شده است.

دیجیتال مارکتینگ

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

یکی از ویژگی‌های بازاریابی اینترنتی مدرن این است که، مشتریان بیشتر تمایل به مصرف محصولاتی را دارند که محتوای مد نظرشان درباره جستجوی محصولات و خدمات موجود در اینترنت با نیازهایشان همخوانی داشته باشد.

امروزه با توجه به تحقیقات گسترده در کشورهای توسعه یافته و در رابطه با دیجیتال مارکتینگ رفتار خرید مشتریان به صورت زیر ارزیابی شده است:

 • 50% از مصرف کنندگان قبل از خرید یک محصول یا خدمات، در اینترنت جستجو می‌کنند.
 • 25٪ از بزرگسالان مصرف کننده، محصولات آنلاین را خریداری می‌کنند.
 • 15٪ از خریدهای آنلاین از طریق جستجو در موتورهای جستجو انجام می‌شود.
 • 10٪ از خرید آنلاین به طور مستقیم از شبکه‌های اجتماعی است.

نقش دیجیتال مارکتینگ در بازار امروز

امروزه، حتی مصرف کنندگانی که تنها برای مقایسه ویژگی‌های محصول خود در اینترنت جستجو می‌کنند، با تخمین درصد بالایی، امکان دارد که از همان سایت‌های خرید و فروش محصولات آنلاین، کالا یا خدمات خود را خریداری کنند.

در دیجیتال مارکتینگ، به ویژه در شبکه‌های اجتماعی، مصرف کنندگان از روش معرفی به همدیگر استفاده بسیاری می‌کنند. که این مقیاس بسیار وسیع‌تر از تبلیغات به روش محیطی است.

اهمیت این روش و معرفی کالاها و خدمات به روش دیجیتال مارکتینگ برای شرکت‌هایی که فروشگاه  خرید آنلاین دارند بسیار زیاد است.

بر اساس آمار جهانی دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال گسترده شدن است و بیش از 50 درصد از مردم به خرید آنلاین محصولات و خدمات روی آورده‌اند.

علاوه بر این،شرکت‌های دیگر هم رفتار مشابهی مانند مصرف کنندگان دارند، آن‌ها تحقیقات بازاریابی و تبلیغات خود را آنلاین انجام می‌دهند، و بر اساس اطلاعات به دست آمده در اینترنت به صورت آنلاین تصمیم‌گیری می‌کنند.

دقیقا به همین خاطر است که استفاده از بازاریابی ترکیبی مخصوصا دیجیتال مارکتینگ، باید در کسب و کار شما جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

برای دیده شدن در فضای مجازی، ابتدا باید بدانید که مصرف کنندگان چه می‌خواهند، در بازاریابی اینترنتی این مرحله پایه و اساس استراتژی رفتار فروش و تبلیغات شما است.

بازتاب استراتژیک:

قبل از شروع به استفاده از دیجیتال مارکتینگ، لازم است زمانی را برای تحقیق درباره‌ی  رفتار مشتریان اینترنتی و نتایج طرح مورد نظر خود اختصاص بدهید:

 • مشتریان شما چه کسانی هستند؟
 • نیازهای آن‌ها چیست؟
 • رفتارهای خرید آن‌ها، به ویژه در اینترنت چگونه است؟
 • مزایای رقابتی و متمایز شرکت شما چیست؟
 • اهداف کسب و کار شما در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

این بررسی به شما این امکان را می‌دهد که با آگاهی بیشتری نسبت به خواسته‌ها و نیازهای مشتریان اینترنتی برنامه دیجیتال مارکتینگ خود را طرح ریزی کنید که در نهایت فروش شما را بالاتر ببرد.

پس از شناسایی مهم ترین خواسته‌ها و کانال‌های ارتباطی برای رسیدن به مشتریان خود، باید وب سایت و محتوای را بسازید که قابل اعتماد و متعهد باشد.

دیجیتال مارکتینگ

حتما بخوانید: بازاریابی ترکیبی

محتوا: کلید اصلی دیجیتال مارکتینگ

ایجاد محتوای مناسب یکی از کلید‌های بازاریابی اینترنتی است. مصرف کنندگانی که در فضای مجازی محصول یا خدماتی را جستجو می‌کنند به دنبال اطلاعات برای پاسخ به حل یک مشکل یا نیازشان هستند نه تبلیغات، بنابراین ضروری است که محتوایی که شرکت شما ایجاد می کند حداقل یک نیاز یا خواسته مشتری را برآورده کند.

اصولا تولید محتوای مناسب موجب اطلاع رسانی و آگاهی رساندن به تمام کاربران فضای مجازی می‌شود و از این راه به تمام مشتریان بالقوه و کنونی هم خدمات ارائه می‌دهد.

نکات اصلی برای تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ با به اشتراک گذاشتن اطلاعات، ایده‌ها و تجربیات مشتریان قبلی خود بدون هیچ گونه سؤال مستقیم از کاربران اینترنتی دیگر آن‌ها را راهنمایی می‌کند، زیرا تولید محتوا یک روش فروش مستقیم نیست، بلکه راهی برای ایجاد ارتباط با  کاربران مجازی است.

ایده تولید محتوا باید بسیار ساده و قابل درک باشد و بتواند سریعا برای برند شما اعتبار و اعتماد سازی کند. در دیجیتال مارکتینگ این موضوع برای برند تجاری شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به این خاطر که، مصرف کنندگانی که شما را نمی‌شناسند توسط یک برند ساده و با مفهوم شما می‌توانند با کسب و کار شما آشنا شوند، پس از آشنایی مشتریان از طریق تولید محتوای شرکت شما، قطعا یک ارتباط بین برند شما و مشتریانتان صورت می‌گیرد که این موضوع در نهایت می‌تواند منجر به فروش شود.

شما با استفاده از تولید محتوا و ارتباط کاربران با محتوای تولیدیتان ،اعتبار و موقیعت برند خود را تثبیت می‌کنید.

حتما بخوانید : هنر لیتوگرافی

برخی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ:

1. وب سایت و وبلاگ

وب سایت و وبلاگ هر دو محتوای شما را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. تفاوت این دو در پویایی و فعالیت آن‌ها است. وبلاگ، فضایی برای تعامل و ارتباط شخصی شما با دیگران است و شما با استفاده از وبلاگ خود می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با کاربران در میان بگذارید. اما وب سایت بیشتر مربوط به کسب و کار شرکت شما است و شما می‌توانید با استفاده از وب سایت خدمات و محصولات خود را ارائه دهید. البته ناگفته نماند که  شما برای طراحی یک وب سایت به خرید هاست و دامنه و برنامه نویسی حرفه‌ای نیاز دارید که برای وبلاگ این گونه نیست.

2. فروشگاه آنلاین یا سایت فروشگاهی

 • فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات در دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌شود. شما می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین محصولات خود را به کاربران اینترنتی بفروشید.

3. رسانه‌های اجتماعی

مصرف کنندگان بسیاری در رسانه‌های اجتماعی، به ویژه در اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و یوتیوب هستند. انواع متفاوتی از رسانه‌های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی وجود دارد که هر کدام بخشی از کاربران اینترنتی را به خود جذب می‌کنند.

شما می‌توانید با استفاده از یک استراتژی موفق از همه‌ی این رسانه‌ها استفاده بهینه را ببرید.

دیجیتال مارکتینگ

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

4. خبرنامه

خبرنامه هم یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای تمرکز بر روی ارائه ایده‌ها و مشتریان شما است، مشتریانی که به شما ایمیل خود را ارسال می‌کنند، به شما اجازه می‌دهند اطلاعات و خدمات مرتبط به آن‌ها را برایشان ارسال کنید.

 اغلب این خبرنامه‌ها با استفاده از وب سایت شما ساخته می‌شود و به طور مستقیم با مشتریان شما در ارتباط است و این مزیت خبرنامه‌ها است که برخلاف ابزارهای دیگر دیجیتال مارکتینگ این ارتباط را دارند.

5. تبلیغات آنلاین

گوگل و فیس بوک ابزارهایی را برای تجارت در بازاریابی اینترنتی به شما می‌دهند که به خوبی کار می‌کنند، زیرا ابزارهایشان به شما این امکان را می‌دهند که تبلیغات خود را با دستیابی به مشتریان وهدف خود را با دقت بالا و با هزینه بسیار پایین‌تر از رسانه‌های سنتی انجام دهید. تبلیغات به جذب مصرف کنندگان به وب سایت شما و استفاده آن‌ها از تولید محتوای شما و در نهایت منجر به خرید آنها از سایت شما می‌شود.

به طور خلاصه، ستون مرکزی یک استراتژی بازاریابی اینترنتی خوب مشتری شماست. در دنیای امروز، شرکت‌هایی در میان مشتریان خود پابرجا هستند که موقعیت‌های تجاری خود را در مکان هایی ایجاد کرده‌اند که بیشترین بازدید را دارد و آن چیزی نیست جز، استفاده از دیجیتال مارکتینگ.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

طراحی بروشور زیبا و حرفه ای

طراحی بروشور

طراحی بروشور حرفه ای و زیبا

چگونه یک بروشور تبلیغاتی خوب طراحی کنیم ؟

طراحی  یک بروشورتبلیغاتی: طراحی یک بروشور، با یک برگه ای که هیچ ایده ایی را برای آن در نظر نگرفته باشید است مثل عکس گرفتن با دوربین عکاسی با چشم های بسته است که در هر دو مورد قطعا شما به هدف خود نخواهید رسید.

در این مقاله ما در11 مرحله با شما همراه خواهیم بود که یک بروشور زیبا و خلاقانه طراحی کنید تا در نهایت متن وتصاویر بروشور تبیغاتی شما کاملا کاربردی باشد، و از همه مهمتربا طراحی کردن بروشور خودتان پول و وقت تان را هم صرفه جویی کنید.

طراحی بروشور

مرحله یک : کادر بروشورتان را محدود کنید

برای کاربردی شدن بروشور خود، طراحی شما باید یک هدف و یک کاربرد مشخص داشته باشد.

همانطور که یک تراکتی  که روی صندوق فروشگاه خود قرار می دهید، همان کاری را انجام نمیدهد که یک بروشوری که در تمام غرفه های یک نمایشگاه تخصصی توزیع شده است. بنابراین این دو بروشور کاربردشان باهم متفاوت است و طراحی آنها هم متفاوت خواهد بود.

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

در طراحی بروشور خود برای یک نمایشگاه یا رویداد :

 • در بروشور خود کادر مخصوص اطلاعات مشتریان را طراحی کنید.
 • در طراحی بروشور تبلیغاتی خود ،  برای فروش محصولات تان زمان محدودی را اعلام کنید.
 • در متن بروشور خود به مشتریانتان اطلاعات واقعی بدهید.
 • از اینفوگرافی و تصاویر تبلیغاتی زیبا و جذاب ( مطالب تصویری با یک پیام کوتاه ) استفاده کنید.
 • یک اعتبار مالی یا کد تخفیفی برای بروشورتان در نظر بگیرید.
 • در بروشور خود برای همکارانتان هم تخفیف همکاری ویژه تعیین کنید.
 • مکان هایی را که قرار است بروشور شما در آنجا توزیع شود را هم در متن خود عنوان کنید.

مرحله دوم: پیام ها را تعریف کنید

قبل از تماس با یک استودیو طراحی و یا انتخاب قالب بروشورتان در اینترنت، بهتر است دقیقا بدانید که چه می خواهید و برای ایده هایتان نیازسنجی کنید.

فقط تصاویر و اطلاعات مهمی که مورد نیاز مخاطبانتان است را مد نظر قرار دهید، شروع کار طراحی قبل از انتخاب محتوا و تصاویر اشتباه است. زیرا طراحی باید با محتوای مورد نظر شما سازگار باشد.

البته ممکن است  شما همیشه طراحان گرافیکی را پیدا کنید که شما را متقاعد کنند که برای طراحی بروشورتان برعکس این کار را انجام بدهید. که به نظر من این ظلم را در حق بروشور خود نکنید!!!

مرحله سوم : 3. محتوای خود را به اشتراک بگذارید

اطلاعات خود را به بخش های کوچک متنوعی تقسیم کنید، تا باعث شود بروشورتان سریعتر خوانده شود و قابل فهم باشد .

از آنجا که مخاطبان متون تبلیغاتی تمایل کمی دارند تا نوشته های طولانی را بخوانند، خوانندگان بروشور شما باید بتوانند مهمترین نیازهای خود را بدون هیچ گونه تلاش فکری به دست بیاورند.

در طراحی بروشورتان وقتی که شما مقدار محتوایتان را بدانید، راحت تر می توانید فرمت مناسب را انتخاب کنید.

در اینجا چند نمونه از محتواهایی که کاربردی تر هستند را برای شما مثال میزنیم :

 • توضیح محصولات یا خدمات ارائه شده توسط کسب و کار شما
 • دلیل منحصر به فرد بودن و متفاوت بودن کسب و کارتان
 • منافع و مزایای ویژه در نظر گرفته شده برای مشتری
 • آمار روند تولید، مقایسه و تاریخ اعلام شده ی قیمت محصولات و خدمات

 آدرس و مشخصات شرکت و راه های ارتباطی موجود برای مشتریان

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

مرحله چهارم : فرمت بروشور خود را انتخاب کنید

بسته به میزان محتوا، اندازه بروشور یا تراکت، تعداد صفحات و همچنین موضوع محتوای خود را انتخاب کنید.

بسیاری از سایت ها مدل های بروشور A4  یا A5  را ارائه می دهند، شما هم می توانید یکی را از این دو قطع را  انتخاب کنید، و با استفاده از نرم افزارهای مثل فتوشاپ ، کورل یا ایلوستریتور طرح مورد نظر خود را طراحی کنید.

چگونگی و کیفیت  طراحی در هر کدام ازاین نرم افزارها کاملا متفاوت است. و هر کدام ویژگی ها و ابزارهای خاص خود را دارا است.

 اما اگر شما خیلی درباره بروشوری که در حال طراحی آن هستید حساس نیستید و به این برنامه ها تسلط کافی ندارید،  می توانید از برنامه های دیگر هم استفاده کنید، اما لطفا بروشور خود را در مایکروسافت ورد ایجاد نکنید!

مرحله پنجم: طرح بروشور را از قبل روی یک کاغذ طراحی کنید

قبل از طرح بندی، تصاویر و متن های مربوط به هر صفحه را انتخاب کنید.

در مرحله ای که شما طرح بروشور را طراحی می کنید، اولویت اطلاعات، تقسیم بندی عنوان ها، اضافه کردن کادرها، فضای داده شده برای هر متن را تعریف کنید.

شما نیازدارید که برای محتوای بروشور خود به دنبال عکس های خاص و مرتبط با محتوای خود باشید.

 و با پیدا کردن تصاویر خود در سرچ گوگل فقط نیاز است تصاویری مرتبط با متن را با یک جمله کوتاه توصیف کنید : وزیر امور خارجه پشت میز خود در حال صحبت با تلفن، عکس یک فیل در ساوانا، تصویر غروب خورشید درسواحل خلیج فارس و غیره.

در مورد طراحی اولیه بروشور خود اصلا نگران نباشید، این فقط یک طرح اولیه است که به عنوان مرجع در نظر گرفته میشود شما می توانید آن را به صورت دستی و یا با کامپیوتر خود طراحی کنید.

طرح اولیه بروشور

مرحله ششم: اهداف خود را شناسایی کنید

قبل از طراحی و نوشتن متن بروشور خود، مهم است بدانید که مخاطب بروشور شما چه کسانی هستند.

 نوشتن متن بروشور بدون شناسایی خوانندگان مانند بازی دارت با چشم بسته است و امکان ندارد که شما بتوانید به هدف بزنید.

 در واقع شما باید انتظارات، خواسته ها و انگیزه مخاطبان، مشکلات و شیوه زندگی آنها را بررسی کنید و در پاسخ به آنها، راه حلی را به مشتری ارائه دهید.

با استفاده از کاراکتر خریدار یا (روبات چهره ) و طراحی یک کاراکتر در بروشور خود به عنوان مشتری فرضی، پیام های شما روی مخاطبانتان تاثیرگذارتر خواهد بود.

مرحله هفتم : محتوای بروشور را از قبل بنویسید

با توجه به مسیر تعیین شده ی خود، مطالب را بنویسید.

تخمین زدن اندازه مطالب کار دشواری است که شما می توانید با استفاده از یک فرمت آماده در اینترنت محتوا و جای عکس ها و متن های خود را محاسبه کنید. قطعا شما نمی توانید که مطالب یک مقاله ی شانزده صفحه ای را در یک بروشور A4  بگنجانید.

در متن بروشور خود از جمله های کوتاه و ساده استفاده کنید تا مخاطب به راحتی آن را درک نماید.

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

مرحله هشتم: متون بروشور را به صورت داخلی ارزش گذاری کنید

تمام محتوای بروشور خود را قبل از ارسال آنها برای طراح بازبینی کنید. و هر متن یا تصویری را که به نظرتان اضافی است را حذف کنید.

با این کار هم محتوای بروشور خود را خلاصه تر کرده اید و هم در هزینه ی طراحی خود صرفه جویی می کنید.

 

مرحله نهم : تصاویر را سرچ کنید

با استفاده از اینترنت شما می توانید تمام مفاهیم بصری مورد نظر خود را برای توضیح و تقویت محتوای بروشور خود در بانک های تصویر مانند پینترس و اینستاگرام و گوگل سرچ کرده و آنها را بدون هیچ هزینه ای استفاده کنید.

تصاویر را فقط به عنوان عکس در نظر نگیرید آنها می توانند هزاران پیام را در خود نهفته داشته باشند. و حتی می توانند از یک نوشته هم گویاتر باشند.

مرحله دهم: متن و محتوای بروشور خود را بازبینی کنید

متن خود را حتما قبل از ارسال برای چاپ حتما ویراستاری و بازبینی کنید.

قطعا می دانید که نیازی نیست 10000عدد بروشور را چاپ کنید و بعد بفهمید که شماره تلفن شرکت اشتباه چاپ شده است .

تصاویر به کار رفته در بروشور خود را هم با دقت بررسی کنید ممکن است لوگوی یک شرکت دیگر روی تصویر منتخب شما حک شده باشد.

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

مرحله یازدهم: بروشور شما آماده است

 یک پلات یا یک نسخه چاپ دیجیتال  از بروشور خود تهیه کنید و بعد از چک کردن تمامی موارد گفته شده خیالتان از بابت همه چیز راحت خواهد شد.

 بروشورتان آماده برای چاپ افست و تیراژ های بالا است.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چیست؟

تعریف چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یکی از انواع چاپ است که چاپ فوری هم نامیده می شود.

 چاپ دیجیتال یک چاپ مقرون به صرفه در تیراژ پایین است که برای چاپ بسیاری از انواع کاتالوگ، بروشور، کتاب و کارهای  چاپی و تبلیغاتی دیگر نیز به کار می رود.

سرعت این نوع چاپ به این خاطر است که برخلاف چاپ افست بدون بستن هیچ فرم چاپی و یا زینکی، طرح روی کاغذ، چاپ می شود. البته این نوع چاپ، دارای ویژگی های مثبت و منفی می باشد.

چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال، تصویر به طور مستقیم بر روی کاغذ چاپ می شود

شما با استفاده از این موضوع می توانید، آن را با هر نسخه چاپی تغییر دهید، به عنوان مثال برای جایگزین کردن متن یا تصویر درهنگام چاپ، بدون متوقف کردن ماشین چاپ می توانید تصویر خود را تغییر دهید.

البته باید بدانید که چاپ دیجیتال یک کار سفارشی و هزینه بر برای کارهای با تیراژ بالا است. این نوع سفارشی چاپ بر اساس تغییر داده ها و تصاویر درخواستی شما در سفارش های تیراژ پایین به صرفه است.

در نهایت، چاپ دیجیتال با توجه به تیراژ انتخابی شما در کامپیوتر بدون توقف انجام می شود.

 سرعت بالای کار هم به همین دلیل است که شما هر زمان که بخواهید می توانید تیراژ و همچنین جزئیات کار چاپی خود را بدون توقف ماشین چاپ تغییر بدهید.

حتما بخوانید : چاپ کاتالوگ

چاپ دیجیتال چگونه کار می کند؟

انواع مختلف چاپگرهای دیجیتال با استفاده از فرآیندهای مختلف وجود دارد:

چاپ جوهرافشان

چاپگر جوهر افشان با استفاده از ابزاری به نام جت، جوهر را بر روی کاغذ می افشاند و  جت موجود در دستگاه با استفاده از یک کمپرسور جوهر را پمپاژ می کند، این پدیده را می توان به صورت حرارتی یا مکانیکی تولید کرد. فرایند چاپ دیجیتال به صورت پیوسته  و با سرعت بالا انجام میشود.

البته در نظر داشته باشید که چاپ جوهرافشان با کیفیت ترین نوع چاپ دیجیتال است. همچنین سرعت چاپ آن هم قابل تنظیم است و هر چقدر سرعت چاپ کمتر باشد کیفیت کار بهتر می شود.

چاپ لیزری

چاپگر لیزری از رنگ های پودری ( پودر تونر) که به وسیله ی یک کوره ی موجود در ماشین چاپ ذوب شده،  استفاده میکند.

 طرح شما در یک سیلندر چاپ شده با پلیمر مخصوص پوشانده شده است که با یک لیزر روشن می شود، و توسط جریان الکتریسیته بارور میشود و بعد به وسیله ی پودر تونر ذوب شده در کوره بر روی کاغذ چاپ خواهد شد. (تونر ذوب شده کیفیت رنگ بهتری را ایجاد میکند زیرا اجازه می دهد که  ذرات رنگ بیشتری بر روی یک جرم واحد انتقال داده شود).

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

مزایای استفاده از چاپ دیجیتال :

ویژگی های مثبت چاپ دیجیتال چیست و چه چیزی باعث موفقیت آن می شود ؟

 • چاپ دیجیتال فایل هایی که دارای ترکیب رنگی بیشتر از 4 رنگ هستند را برخلاف چاپ افست می پذیرد.
 • چاپ دیجیتال برای کارهای چاپی با تیراژ زیر 1000 عدد ایده آل می باشد، برای تیراژ های بالای 1000 عدد از چاپ افست استفاده می شود.
 • سفارشی کردن کار چاپی وحتی تغییر متن ها و تصاویر آنها در هنگام چاپ.
 • زمان بسیار کوتاه برای چاپ.

چاپ بسیاری از کارهای چاپی و تبلیغاتی، با استفاده از ماشین های مختلف چاپ دیجیتال.

استفاده چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال روی چه موادی قابل استفاده است ؟

 • تمامی انواع کاغذ و مقوا
 • لیبل های نایلونی، برچسب پلاستیکی
 • بسته بندی جعبه و کارتون
 • بوم نقاشی
 • انواع پارچه

حتما بخوانید: چاپ و تبلیغات

محصولات چاپ شده توسط چاپ دیجیتال:

 • پوستر
 • تارپولین تبلیغاتی
 • نامه های پستی
 • بسته بندی قطعات خودرو
 • برچسب و لیبل
 • کاتالوگ و بروشور
 • تقویم
 • کارت تبریک و کارت پستال
 • اسکناس
 • خبرنامه ها
 • کتاب
 • و غیره

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

تفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال:

مطبوعات چاپ تا پایان سال  2000 روی چاپ افست متمرکز بودند، اما  بعد ازآن زمان، چاپ دیجیتال روز به روز گسترش یافته و هم تراز چاپ افست قرار گرفته است.

کلمه افست از زبان انگلیسی، به معنی  ” خاموش کردن”  وام گرفته شده است و شامل چندین مرحله پی در پی است که قبل از چاپ انجام می شود: فرمی که باید چاپ شود، بر روی یک زینک ( یک ورق فلزی حکاکی شده)  که جوهر بعضی نقاط آن را می پوشاند.

این صفحه چندین بار به مرکب آغشته می شود و جوهر را روی کاغذ انتقال می دهد تا نقش حکاکی شده را بر روی کاغذ چاپ کند.

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

 چاپ افست دارای مراحل بسیاری است که در هر مرحله کار متوقف می شود. این فرآیند چاپ  نیاز به تجهیزات و ماشین آلات سنگین، زمان طولانی تر، تخصص و دانش حرفه ای برای کار چاپ دارد.

در صورتی که  در چاپ دیجیتال، فرآیند چاپ بسیار ساده است، زیرا طرح با استفاده از کامپیوتر و پرینتر لیزری مستقیما بر روی کاغذ چاپ می شود.

چاپ دیجیتال یا چاپ افست؟

 تکنیک چاپ دیجیتال سریع تر و انعطاف پذیرتر است و طرح مورد نظر شما برخلاف چاپ افست بدون نیاز به مراحل مختلف در یک مرحله چاپ خواهد شد.

با این حال، مواد مصرفی در چاپ دیجیتال گران تر از چاپ افست هستند و کیفیت رنگ، وضوح و شفافیت تصویر در چاپ دیجیتال پایین تر است.ماشین آلات چاپ افست برای چاپ تیراژهای میلیونی ساخته شده اند.

در صورتی که  چاپ دیجیتال توانایی چاپ میلیون ها صفحه را ندارد و در طول کل عمر دستگاه خود، نهایتا بتواند هزاران صفحه را چاپ کند.

برای اینکه بدانیم که برای کارهای چاپی خود از کدام چاپ استفاده کنیم به دو فاکتور تیراژ و زمان احتیاج داریم.

با توجه به این دو فاکتور اگر تیراژ کار شما زیر 1000 عدد است و محدودیت زمانی هم دارید می توانید با استفاده از چاپ دیجیتال کار خود را انجام دهید.

در غیر این صورت حتما برای کارهای با تیراژ بالای 1000 عدد از چاپ افست استفاده کنید. تا هم کیفیت کارتان بهتر و هم هزینه کار چاپی شما پایین تر باشد.

 

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

فروش در زمان بحران

فروش در زمان بحران

فروش در زمان بحران، راهنمایی برای موفقیت

افزایش فروش در زمان بحران برای یک کارآفرین بسیار دشوار است. افت قدرت خرید مردم و چشم انداز رشد ضعیف مانع توسعه کسب و کار شرکت ها می شود.

علی رغم تمام این مشکلات، یک شرکت به طور کامل امکان بهینه سازی فروش و سهم بازار خود را در شرایط بحران دارد.

تجزیه و تحلیل شرایط بحران وضعیتی کلی را از عملکرد شرکت به ما نشان خواهد داد:

مهم این است که قبل از به کارگیری استراتژی، برای بهبود راندمان فروش در مواقع بحران، وضعیت شرکت را ارزیابی کنید.

این کار به یافتن راه حلی برای اطمینان از بهینه سازی فروش شما کمک خواهد کرد. کاهش فروش الزاما منجر به کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان نمی شود، بلکه می توان از آن برای تغییر پیشنهادات ارائه شده توسط شرکت استفاده کرد.

در زمان بحران مشتریان با توجه و وسواس بیشتری خرید محصولات خود را انجام خواهند داد و همچنین در زمان بحران، آنها به دنبال خرید محصولات با کیفیت می باشند.

فروش در بحران

 اگر پیشنهادهای شما ملزومات مشتریان را برطرف نماید، قطعا شما موفق خواهید شد که آنها را راضی نمایید و مشکلات مالی که با آن مواجه هستند اثر کمی بر الگوهای مصرف آنها می گذارد

حتما بخوانید: بازاریابی ترکیبی

اطمینان از انعطاف پذیری موقعیت تجاری شرکت در بازار :

در زمان بحران، نیازهای مصرف کنندگان دائما در حال تغییر است.

 برای افزایش فروش، شرکت باید در پیگیری این روند موفق شود تا محصولات و خدماتی را ارائه دهد که انتظارات مشتریان را برآورده کند. مشتریان به دنبال راه حل موثر و مطمئن هستند.

این نیازها در زمان بحران بیشتر و بیشتر اهمیت می یابند، و در نتیجه نباید آنها را نادیده گرفت. در این زمینه اگر شرکت بخواهد وفاداری مشتریان خود را تضمین کند، باید بتواند به درخواست های آنها  هم احترام بگذارد.

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

سریعتر از رقبای خود اقدام کنید :

در زمان بحران فروش انعطاف پذیری در اقدامات تجاری کافی نیست، ضروری است که شرکت واکنش سریعی را نیاز داشته باشد.

 برای این کار برند مجموعه تجاری شما به اتاق فکر ویژه ای نیاز دارد تا پیشنهادات خود را در راستای موقعیت بازار به سرعت دوباره تغییر دهد. و در زمان مناسب آنها را با نیازهای مشتریان سازگار کند.

واضح است که مصرف کنندگان راه حل های سریع و فوری را تقاضا می کنند و عدم یافتن راه حل به نیاز مشتریان در زمان مناسب ممکن است هزینه ی سنگینی را به شرکت تحمیل کند.

بررسی فروش

حتی ممکن است به استراتژی وفاداری شرکت به مشتریان و بالعکس آسیب وارد کند.

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

پایین نگه داشتن قیمت ها :

بهترین راه افزایش فروش در زمان  بحران، حفظ مشتریان از طریق یک استراتژی قیمت گذاری  مناسب است.

 بدون شک قیمت پایین، شما را از رقبایتان جدا می کند اما محصولات هم باید با توجه به بازار و توان خرید مصرف کنندگان هماهنگ شوند تا هزینه های اضافی را به کسب و کار شما وارد نکنند.

 با این وجود حفظ قیمتها به سمت پایین و باقی ماندن میان رقبا کمک می کند که شرکت مشتریان خود را حفظ کند.

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

چند نکته مفید برای خروج از بحران:

 • دوراندیش باشید : بحران می تواند یک فرصت برای کسانی باشد که برای آن آماده شده اند و یا می توانند سریعا خود را انطباق دهند.
 • یک سیستم اطلاعات کسب و کار از مشتریان و حتی در صورت لزوم از رقیبان خود ایجاد کنید.
 • از هر فرصتی که ممکن است بوجود آید، آگاهی داشته باشید.
 • روش های جدید خدمات به مشتریان و یا تولید محصولات جدید را آزمایش کنید.
 • سرعت پاسخگویی به درخواست های جدید مشتریان و بازار را افزایش دهید.
 • از مشتریان قدیمی خود قدردانی کنید.
 • هزینه تبلیغات و بازاریابی خود را افزایش دهید؛ از چاپ کاتالوگ ؛ پخش تراکت محیطی و بروشورهای تبلیغاتی غافل نمانید.
 • از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، اینستاگرام ، فیس بوک و مدیاسوشال های دیگر برای معرفی محصولات خود استفاده کنید.
 • از مشتریان ثابت خود بخواهید که شما را به دوستان و همکارانشان معرفی کنند .
 • به مناسبت های مختلف پروموشن های متنوع مانند تخفیفات ویژه، قرعه کشی و هدایای تبلیغاتی را برای محصولات خود در نظر بگیرید .

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest

چگونه یک تراکت تاثیر گذار طراحی کنیم ؟

طراحی تراکت

چگونه یک تراکت تاثیر گذار بسازیم ؟

در این مطلب می خواهیم نکاتی را به شما بگوییم که به وسیله آن بتوانید یک تراکت تاثیر گذار و جذاب طراحی کنید . برنامه ریزی محتوای موجود در تراکت ، پیدا کردن تصاویر با کیفیت و به کار بردن هم زمان حجمی از تصویر و محتوا که تراکت را منحصر به فرد سازد از نکاتی است که امروز به شما خواهیم گفت . بیایید شروع کنیم .

هدف از طراحی تراکت چیست ؟

اولین هدف برای طراحی تراکت ، جلب توجه است و هدف دوم ، فروش از طریق ارائه اطلاعات یک برنامه یا تخفیف فروشگاه و مواردی از این قبیل . شاید پیش خودتان فکر کنید که اگر هدف این ها است ، پس تراکت هیچ جنبه هنری ندارد ؛ اما شما می توانید به این دو هدف برسید و در عین حال یک تراکت باور نکردنی و جذاب هم داشته باشید .

حتما بخوانید : چاپ کاتالوگ

عملکرد قبل از شکل

ممکن است شما بخواهید یک شاهکار میکل آنژی طراحی کنید اما فراموش نکنید که مردم این تراکت را آن طور که شما می بینید ، نمی بینند . فرقی ندارد موضوع تراکت شما چه باشد ؛ تراکت باید به اندازه کافی برجسته و چشم گیر باشد تا مردم آن را بردارند و نگاهی بیندازند . اطلاعات نیز باید مختصر ، مفید و واضح باشد .

محتوا را برنامه ریزی کنید

اولین گام در هر پروژه طراحی سازمان دهی اطلاعات است . چه چیزی لازم است ؟ اهداف شما چیست ؟

فرض کنید می خواهیم برای یک کنسرت ، تراکت را طراحی کنیم . یک تراکت خوب برای کنسرت باید حداقل بیان کند که این برنامه چه زمانی و کجا برگزار خواهد شد ؛ خواننده یا گروه یا نوازنده چه کسی است ؛ و چقدر هزینه بلیط این کنسرت خواهد بود .

یک قانون مهم در طراحی و به خصوص طراحی تبلیغاتی وجود دارد : کمتر ، غنی تر است . اگر شما تراکتی طراحی کنید که حجم زیادی محتوا داشته باشد ، تعداد بسیار کمی از مردم بیش از نیمی از ثانیه به آن نگاه خواهند کرد . چیزی که آن ها متوجه می شوند این است که اطلاعات زیادی را باید پردازش کنند .

پس کاری که باید انجام بدهیم حذف و تقلیل اطلاعات لازم به نکات بسیار مهم ساده و قابل هضم است . هر چیزی که احساس می کنید نیاز ندارید را دور بریزید تا تمام آن چه واقعا احتیاج است به شکلی موجز و مختصر در بیاید . چند نکته مهم در خوانا و مختصر بودن اطلاعات عبارت اند از :

حتما بخوانید: چاپ بروشور

چند نکته مهم در خوانا و مختصر بودن اطلاعات

 • اندازه فونت شما به میزان کافی بزرگ باشد .
 • اطلاعات تماس و سایر اطلاعات ضروری در دسترس باشد
 • تاریخ و زمان رویداد بزرگ و مورد توجه باشد
 • اگر اطلاعات مهم و بیشتری در یک وب سایت قرار گرفته ، آدرس وب سایت را با رنگ و اندازه ای قابل توجه در تراکت قرار دهید

نگرش شما باید به این شکل باشد : آن چه می بینید ، همان چیزی است که دریافت خواهید کرد . برای مثال اگر برای یک فروشگاه تراکت را طراحی می کنید ، حتما تصویر محصول را در تراکت قرار دهید

تب نقطه گلوله ای !

این که اطلاعات شما کوتاه و مختصر باشد به این معنی نیست که در طراحی تراکت خود از پنجاه و هفت نقطه گلوله ای استفاده کنید ! استفاده از نشانه های تایپوگرافی بسیار عالی است اما باید بدانید کجا و چگونه از آن ها استفاده کنید . اگر از نقطه های گلوله ای برای ساده سازی و تفهیم بهتر متن استفاده می کنید ، در مسیر درستی قرار گرفته اید ؛ اما اگر از آن ها استفاده می کنید چون نمی دانید به چه روش دیگری تراکت خود را طراحی کنید بهتر است استراتژی تان را تغییر دهید .

پیدا کردن تصاویر

آن هایی که طراح نیستند معمولا وقتی صحبت از پیدا کردن تصاویر می شود ، می ترسند . بعضی ها کلیپ آرت را می شناسند و آن را خیلی جذاب و هیجان انگیز می دانند اما اکثرا از گزینه های دیگر بی اطلاع هستند . خوش بختانه دنیای اینترنت ، منبعی نا محدود و رایگان است ؛ البته اگر بدانید کجا دنبال چیزی که می خواهید ، بگردید . پس جست و جو کنید و منابع اطلاعاتی خود را از تصاویر جذاب گسترش دهید .

حتما بخوانید: تقویم رومیزی

فضای کم برای چاپ

یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی که هنگام طراحی تراکت وجود دارد ، نحوه استفاده از کمترین فضای چاپی ممکن است . اندازه استاندارد برای طراحی تراکت A5 و A6 است .

بهتر است در ابتدای فرایند طراحی ، زمان بیشتری بگذارید و برنامه ریزی کنید که چه مطلبی در کدام قسمت از تراکت قرار بگیرد ؛ و این برنامه ریزی را با محوریت قرار دادن دو نکته انجام بدهید : خودتان از این ترکیب بندی هیجان زده شوید و در کوچک ترین ابعاد ممکن قرار بگیرد .

چند نکته مهم برای جذاب تر شدن تراکت

رنگ دوست شما است

یک پالت از رنگ های مکمل برجسته داشته باشید . برای مثال صورتی ، زرد و آبی آسمانی در کنار هم برای رویداد های شاد تابستانه مناسب هستند

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

تعادل سه عنصر مهم را فراموش نکنید

یک گروه متعادل درست کنید از سه عنصر مهم یعنی یک عکس خیلی خوب ، یک عنوان گیرا و یک عنصر رنگی . با استفاده از این قانون سه گانه می توانید از شلوغ شدن بیش از حد جلوگیری کنید .

یک طراحی خوش بینانه و سرگرم کننده انجام دهید

اجازه ندهید تراکت شما بیش از حد جدی و خشک باشد . حتی اگر در حال طراحی تراکت برای یک شرکت حقوقی باشید هم دست شما برای استفاده از المان ها باز است . مطمئن باشید اگر آن ها حس خوبی از دیدن تراکت پیدا کنند ، آن را دوست خواهند داشت .

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

از شکل برای یک طراحی مدولار جالب استفاده کنید

اگر شما چند تصویر دارید که نمی دانید از کدام یکی استفاده کنید ، به شما پیشنهاد می دهیم از شکل برای یک طراحی مدولار استفاده کنید . چیدمان بر اساس شکل برای ساخت یک کلاژ مدرن از عکس عالی است و تقریبا به هر نوع کسب و کاری می خورد ؛ مخصوصا برای تراکت هایی که یک محدوده از محصولات را نشان می دهند بسیار مناسب است . اکثر نرم افزار های گرافیکی هم یک سری شکل های آماده دارند که می توانید با استفاده از آن ها یک کلاژ بسیار زیبا داشته باشید ؛ از دایره و مربع گرفته تا چند ضلعی ها .

شخصیت کار خود را با رنگ نشان دهید

رنگ ، بیشتر از تایپوگرافی یا تصاویر در خلق شخصیت کار شما نقش دارد . در واقع رنگ است که نقش اصلی را ایفا می کند تا مخاطب شما ترغیب شود تراکت را بردارد یا نه . پس باید رنگ تراکت را به عنوان عنصری روان شناختی در نظر بگیرید .

رنگ های خانواده مرکبات مثل زرد و نارنجی می توانند شاد ، هیجان انگیز و خوش بینانه به نظر برسند و برای یک طراحی غیر رسمی بسیار عالی هستند ؛ در حالی که رنگ هایی چون آبی یخی و خاکستری کم رنگ بیشتر خردمندانه و صنعتی هستند و برای یک طراحی با شخصیتی رسمی و کاملا حقوقی بیشتر به کار می آیند . انتخاب یک پالت رنگی اشتباه می تواند مشتریان احتمالی را نسبت به شما سرد و بدبین کند و بر عکس یک انتخاب هوشمندانه در رنگ تراکت ، آن را به مترجمی تبدیل می کند که خود برای شما مشتری جذب می کند .

اگر هم به دنبال ترکیب رنگی هستید که در عین کم خطر بودن زیبا به نظر برسد به شما پیشنهاد می دهیم عکس های سیاه و سفید را در کنار 3 رنگ متضاد قرار دهید .

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

چاپ به صورت تخصصی

چاپ به صورت تخصصی

چاپ به صورت تخصصی

صنعت چاپ در حال عبور از دوره گذار است . در حالی که تقاضا برای چاپ روی کاغذ های معمولی در حال کاهش است ، این چاپگر های تخصصی هستند که از رشد جذابی بهره مند شده اند و حرفه چاپ و تبلیغات در حال تجربه یک روند قوی به سمت تخصصی شدن است .

شرکت ها و کارخانه ها لیبل های اختصاصی می خواهند ؛ جوان ها تی شرت و لیوان با طرح سینمایی و ورزشی محبوب شان را طلب می کنند ؛ تبلیغات حجم عظیمی از صنعت چاپ را به خود اختصاص داده ؛ تازه عروس و داماد ها به دنبال چاپ هر آکسسواری هستند که بتوانند به شکل ست از آن استفاده کنند و در نهایت کاتالوگ, بروشور ، سالنامه ، سررسید ، فولدر ، پوستر ، مجله ، ست اداری و دیگر اقلام تبلیغاتی هم که جای خود را دارند . تقریبا این روز ها هر وسیله شخصی که بخواهید و قابلیت چاپ داشته باشد ، می تواند سفارش شخصی امروز شما و یا هدیه ای برای یک عزیز باشد . به همین دلیل فعالان عرصه طراحی و چاپ و امور گرافیکی به دنبال یافتن راه های جدیدی هستند تا در این مسیر رو به رشد و پر طرفدار بتوانند بهترین باشند و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند .

وضعیت چاپ به صورت تخصصی

آن هایی که از قدیم در صنعت چاپ بوده اند می دانند که برای ماندن در این حرفه به صورت تخصصی باید همواره تغییر کرد . ذات هنر و فعالیت های هنری همیشه با آفرینش در هم آمیخته و به تبع آن خلاقیت در این عرصه نقشی مهم را ایفا می کند . طراحی و چاپ نیز قطعا از چنین قاعده مستثنی نیست فلذا فعالان عرصه چاپ و طراحی با استناد به قوه خلاقیت خود همواره باید به دنبال راه های جدیدی برای ادامه حیات و موفقیت باشند . چاپ کلاسیک کاغذی به جز دایره محدود چاپ کاتالوگ ، سالنامه ، سررسید ، مجله ، پوستر و بروشور که اقلامی تبلیغاتی نیز محسوب می شوند روز به روز با اقبال عمومی کمری مواجه است اما در مقابل چاپ تخصصی نوینی در حال گسترش است و فعالیت صحیح در این عرصه با موفقیت  بسیاری روبرو خواهد بود اگر شما بتوانید چاپ تخصصی را با علاقه زیاد به فناوری های نوآورانه ، مواد جدید و ظرفیت پذیرش و آموزش روش های جدید ترکیب کنید .

اگر می خواهید در دنیای مدرن امروز در صنعت چاپ موفق باشید باید بیش از پیش بدانید و بیاموزید .

چاپ تخصصی

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

آیا پیشرفت چاپ تخصصی یک خطر است ؟

نه ! اگر شما بتوانید چاپ تخصصی جدید را با روش ها و فرایند های قدیمی خودتان ادغام کنید و دانش خود را به روز نگه دارید ، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند . ایده های جدید در صنعت چاپ تخصصی همیشه برگ برنده شما خواهد بود و ترکیب این ایده ها با روش های قدیمی و جدید طراحی و چاپ پتانسیل بسیار بالایی را ایجاد می کند . شما حتی می توانید لیبل هایی که سال های سال است برای شرکت های مختلف طراحی و چاپ می کنید را با روش های جدید به محصول پر درآمد و پر طرفدار خود تبدیل کنید .

شخصی سازی و فرد گرایی نیز امروزه از اهمیت و توجه زیادی برخوردار است و دقیقا می تواند نقطه هدف گذاری شما برای برنده شدن باشد . مردم به خصوص جوان تر ها علاقه دارند وسایل اساسی خود را به شکلی شخصی داشته باشند : عکس خودشان روی دیوار اتاق شان باشد ؛ لباس مخصوص به خودشان را با یک طرح اختصاصی داشته باشند ؛ همان طور که قبلا می توانستند پس زمینه گوشی یا لپ تاپ را به تصویر مورد علاقه شان مزین کنند ، حالا پشت لپ تاپ و گوشی باید طرحی اختصاصی داشته باشد ؛ اگر جوان های دهه های پنجاه تا هشتاد پوستر محبوب خود را چاپ می کردند امروزه هم پوستر ها کیفیت متفاوتی یافته و هم انواع جدید تری طراحی و چاپ می شود . خلاصه داستان این است که با توجه به نیاز فرد گرایی می توانید در چاپ تخصصی یک حرفه ای تمام عیار باشید و چاپ تخصصی را یک خطر تلقی نکنید .

تا امروز از پرینتر های ساده استفاده می کردید و مشتری های خود را از دست داده اید ؟ این دقیقا همان خطای شما است ؛ پرینتر به کالایی تبدیل شده که به راحتی در خانه ها و دفتر ها یافت می شود و مردم می توانند به راحتی نیاز خود به چاپ یک نامه ، مقاله اینترنتی یا عکس مدل موی مورد انتخابی خود را رفع کنند . آن ها دیگر به دنبال چاپ سیاه و سفید روی یک برگه ساده نیستند . به عبارت دیگر آن چه مشتری امروز از شما طلب می کند ، در وهله اول طراحی است . او می خواهد خاص باشد ، زیبایی معیار های تازه ای یافته و مشتری شما به دنبال این زیبایی است ؛ و اگر بتوانید طراحی خوبی به او ارائه دهید مرحله بعدی چاپ تخصصی خواهد بود

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

چاپ تخصصی یا مسابقه ورزشی ؟

یکی از راه های موثر برای الهام گرفتن و یافتن ایده های جدید ، دنبال کردن دیگر حوزه ها است و اگر مسابقه های ورزشی را دنبال کنید ، متوجه می شوید که شباهت زیادی میان آن ها و صنعت چاپ و طراحی وجود دارد و وجه اصلی این شباهت ذات رقابتی در هر دو است . در یک مسابقه چند ثانیه می تواند بین باخت و برد ، اول شدن یا دوم شدن تفاوت ایجاد کند . کمی فکر کنید . آشنا نیست ؟

ما در طول روز کاری رقبای خود را نمی بینیم و حتی نمی دانیم در این رقابت چه عملکردی داشته ایم ؛ تا زمانی که سفارش را به مشتری تحویل دهیم ؛ یا بدتر از آن : تا زمانی که یاد نگیریم . و آن زمان خیلی دیر خواهد بود و مشتری از دست رفته است .

یک شباهت دیگر میان صنعت چاپ و تبلیغات و مسابقه ورزشی وجود دارد و آن ضرورت کار تیمی است و شباهت سوم این است که شما برای حضور در یک مسابقه ورزشی به سطح فوق العاده بالایی از مهارت و تجربه نیاز دارید که فقط با تمرین و زمان گذاشتن به دست می آید . عرضه کنندگان خدمات طراحی و چاپ نیز باید سطح بالایی از خدمات را به مشتری ارائه کنند که فقط با استفاده از نیرو هایی ماهر و با تجربه حاصل می شود .

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

این شباهت ها چه چیزی را به ما می آموزد ؟

1- سعی کنید رکورد خودتان را بزنید

 • در حرفه چاپ و طراحی ما همواره با زمان رقابت می کنیم و به نظر می رسد زمان نیز هر سال به سرعت خود می افزاید . هر پیشرفت ما در طراحی و چاپ باعث می شود بتوانیم بهتر و سریع تر حرکت کنیم .

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

2- از اشتباهات بر حذر باشید

 • از تجربه خود استفاده کنید و آرامش تان را حفظ کنید . زمانی که به مهلت انجام سفارش طراحی یا چاپ خود نزدیک می شوید تلاش می کنید سرعت کار خود را بالا ببرید و دقیقا در همین زمان است که اشتباهات احمقانه ای رخ می دهند . از چک لیست ، کامپیوتر یا هر ابزار دیگری که به شما کمک می کند اشتباهی مرتکب نشوید استفاده کنید .

3- تمرکز خود را بهبود ببخشید

همه چیز پیرامون آماده سازی می چرخد و زمانی که شما بتوانید تمرکز خود را بهبود ببخشید ، تصمیم گیری آسان می شود

4- یادتان باشد تنها نیستید

 • شما عضوی از یک گروه طراحی و چاپ هستید ؛ حتی اگر کوچک باشد . در یک مسابقه ورزشی همه از واژه ما استفاده می کنند ؛ با کار تیمی و ارتباطات ، نتایج بهتری حاصل می شود .

5- هیچ گاه نا امید نشوید

 • معمولا نتایج بهتر با تجربه به دست می آید و تجربه نیز نیاز مند گذر زمان و عمر است . آن هایی که در یک مسابقه ورزشی برنده می شوند بار ها مسابقه داده اند و هیچ گاه نا امید نشده اند . این حقیقت در صنعت طراحی و چاپ هم صدق می کند . یادتان باشد ما نمی خواهیم قبل از آن که معجزه رخ دهد ، نا امید شویم .

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

بیایید یک کتاب جذاب و درخشان طراحی کنیم

طراحی کتاب

بیایید یک کتاب جذاب و درخشان طراحی کنیم

به طراحی و صفحه بندی کتاب علاقه دارید ؟ دوست دارید یک کتاب را از جلد آن گرفته تا صفحات داخلی اش طراحی کنید ؟ ما برای شما هر چیزی که لازم است با آن نویسنده ها و ناشران را تحت تاثیر قرار دهید برای شما آماده کرده ایم . در پایان این مطلب شما احتمالا یک طراح جذاب خواهید بود که طراحی درخشانش در کتاب همه را تحت تاثیر قرار می دهد .

طراحی و صفحه بندی

طراحی و صفحه بندی کتاب یک هنر است که به واسطه آن طراحی های بصری جذابی با متن و تصویر برای داخل کتاب خلق می شود . البته این طراحی تحت تاثیر تنظیمات نوشتاری ، فرایند چیدمان و قالب بندی متن قرار می گیرد .

بیش از آن که یک ترکیب بندی و چیدمان مجلل مد نظر طراحی و صفحه بندی کتاب باشد ، با تاکید بر افزایش خوانایی متن ، این طراحی متاثر از تجربه خوانش مطلوب است تا نویسنده بتواند به خوبی پیغام خود را منتقل کند .

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

قبل از آن که طراحی را شروع کنید

با مشتری صحبت کنید :

 •  نمی توانیم بیشتر از این تاکید کنیم ؛ صحبت کردن با مشتری کلید یک فرایند طراحی موفق است . قبل از آن که به فکر بیفتید نرم افزار طراحی تان را باز کنید ، این سوال ها را از مشتری بپرسید :
 • کتاب شما یک کتاب چاپی است یا یک کتاب الکترونیکی ؟ حتما از ابتدا مشخص کنید که طراحی و صفحه بندی کتاب برای چاپ است یا به صورت دیجیتال عرضه می شود و یا هر دو ؟
 • ژانر کتاب چیست ؟ داستانی است یا غیر داستانی ؟ مخصوص کودکان است یا یک کتاب راهنمای آشپزی است ؟ این سوال به شما کمک می کند بدانید با کدام دارایی تان باید طراحی را انجام دهید و تصمیم بگیرید انتخاب حاشیه ها ، رنگ و فونت به چه صورت باشد ؛ به عنوان مثال یک رمان عمدتا از متن تشکیل شده در حالی که کتاب راهنمای آشپزی ترکیبی از متن ، گرافیک و عکس را باید داشته باشد .
 • ناشر شما کیست ؟ مشتری شما باید از حالا بداند با کدام ناشر سر و کار خواهد داشت . به خاطر داشته باشید که ناشران اختصاصی برای هر دو نوع کتاب چاپی و الکترونیک وجود دارند .

هر چه لازم دارید را جمع آوری کنید

 • مشتری شما باید حتما این موارد را در اختیار شما قرار دهد:
 • جلد کتاب
 • متن دست نویس
 • اندازه صفحه
 • تصاویری که باید در کتاب قرار گیرند
 • فونت های ترجیحی

طراحی و صفحه بندی کتاب های چاپی

طراحی و صفحه بندی کتاب های چاپی مجموعه ای از کاغذ های فیزیکی است که می توانید در فروشگاه ها خریداری کنید . این کتاب ها در شکل ها و اندازه های مختلفی عرضه می شوند پس طیف گسترده ای از ابعاد استاندارد را در بر می گیرند . خوشبختانه تا این جای داستان مشتری شما باید بداند دقیقا چه می خواهد . پس با او تماس بگیرید و بخواهید یک قالب از ناشر را برای شما ارسال کند .

با یک قالب شروع کنید

مشتری باید برای شما یک قالب ارسال کند . از این قالب برای کامل کردن طراحی و صفحه بندی کتاب استفاده کنید . اگر هنوز سوال هایی دارید از پرسیدن از نویسنده یا حتی ارتباط مستقیم با ناشر نترسید .

اگر هیچ قالبی در دسترس شما نیست ، با نویسنده تماس بگیرید و تا حد امکان مشخصات لازم برای طراحی و صفحه بندی کتاب هم چون ایعاد و الزامات چاپ را از او بگیرید . هر چه اطلاعات بیشتری دریافت کنید ، بعد تر اصلاحیه کمتری خواهید داشت و می توانید طراحی بهتری نیز ارائه دهید .

اجزاء طراحی و صفحه بندی کتاب های چاپی

قبل از این که فایل طراحی و صفحه بندی کتاب را به مشتری منتقل کنید باید این موارد را به دقت بررسی کنید :

 • سازگار باشید : مطمئن شوید تمام سبک های شما با یک دیگر هم خوانی دارند . سر صفحه فصل ها ، نوع پاراگراف ها و عناصر آغازین و انتهایی هر فصل باید در طراحی و صفحه بندی شما به یک شکل باشند .
 • هایفن : مطمئن باشید که هیچ کلمه ای در انتهای سطر شکسته نباشد .
 • حذف علائم چاپ : به خاطر داشته باشید که تمام علائمی را که برای چاپ گذاشته اید از نسخه نهایی حذف کنید .
 • بهینه سازی تصاویر : تمام تصاویر باید برای چاپ مناسب باشند که معمولا رزولوشن معادل 300 dpi است .

طراحی و صفحه بندی کتاب های الکترونیک

کتاب الکترونیک کتابی است که از طریق ناشران آنلاین عرضه می شود و معمولا هر ناشر الزامات خاص خود را دارد به همین دلیل با مشتری تان تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید .

برای کتاب های الکترونیک هم می توانید از قالب استفاده کنید و بعد بنا به اطلاعات دریافتی از مشتری یا ناشر طراحی خود را تکمیل کنید . هم چنین پس از پایان طراحی حتما موارد مهم را مجددا چک کنید .

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

چک لیست طراحی و صفحه بندی کتاب

طراحی های فوق العاده هیچ گاه درگیر قوانین نبوده پس اگر طرح خاص و چشمگیری در نظر دارید ، می توانید قوانین را بشکنید . تنها قوانینی که همیشه باید به آن ها پایبند باشید را برای شما لیست کرده ایم . این قوانین بسیار مهم هستند و باید به آن ها توجه کنید تا بتوانید یک طراحی فوق العاده داشته باشید .

• هیچ گاه از مایکروسافت ورد برای طراحی و صفحه بندی کتاب استفاده نکنید

 • این نرم افزار برای چیدمان کتاب طراحی نشده است و مطمئن باشید مشتری اگر بخواهد خودش هم می تواند با استفاده از مایکروسافت ورد چنین کاری را انجام دهد . در عوض بهتر است از نرم افزار هایی که به صورت اختصاصی برای طراحی و صفحه بندی کتاب هستند استفاده کنید .

• به حاشیه ها توجه کنید :

 • حاشیه های کم ممکن است باعث شوند کلمات بیشتری در یک صفحه جای بگیرد اما طراحی شما زشت و بی نظم خواهد شد .

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

• فونت های مختلف را امتحان کنید .

• فایل خود را آماده چاپ کنید

می توانید قبل از این که طراحی را برای مشتری بفرستید ، یک نمونه از آن را پرینت کنید و مطمئن باشید همه چیز سر جایش است . فقط حواستان باشد قبل از ارسال فایل خطوط اضافه را پاک کنید

• اندازه فونت مناسب چاپ را انتخاب کنید

 • معمولا اندازه فونت ها 11 یا 12 است ؛ فونت های بزرگ تر مخصوص کتاب های کودکان است و فونت های کوچک تر هم نا خوانا از آب در می آید .

• از بیش از 3 فونت استفاده نکنید

 • فونت های بیش از حد زیاد می تواند باعث سر در گمی و پریشانی مخاطب شود .
 •  

• فاصله خطوط و پاراگراف ها را تنظیم کنید .

 • فونت های بیش از حد زیاد می تواند باعث سر در گمی و پریشانی مخاطب شود .
 •  

فرهنگ لغت طراحی و صفحه بندی کتاب :

تا به حال از RGB و CMYK چیزی شنیده اید ؟ اسم روبوت های جنگ ستارگان است ؟ زبان طراحی ممکن است کمی عجیب و غریب باشد اما ما برای شما ترجمه می کنیم ؛ در این جا چند کلمه مهم که در حوزه طراحی و صفحه بندی کتاب حتما می شنوید را برای شما آورده ایم :

حالت رنگی

رنگ ها چگونه در طراحی شما به نمایش در می آیند . CMYK حالتی مبتنی بر جوهر در چاپ است و RGB حالتی مبتنی بر نور در صفحه نمایش .

حاشیه

فضای سفیدی است که پیرامون متن را احاطه می کند .

خط برش

جایی که در چاپ ممکن است عکس شما بریده شود . طراحی شما باید به گونه ای باشد که تصویر یا متنی در خط برش وجود نداشته باشد ؛ معمولا یک حاشیه امن هم برای فاصله گرفتن از خط برش در نظر می گیرند که طراحی شما باید از این حاشیه امن شروع شود .

رزولوشن یا وضوح تصویر

حجم جزئیات پیکسل در تصویر

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp

بازاریابی ترکیبی

بازاریابی ترکیبی

بازاریابی ترکیبی

در حال حاضر بازار ایران با توجه به قرار داشتن در شرایط بحران به عرصه ای برای  رشد رقابت و تقاضا برای کیفیت بیشتر محصولات و خدمات بسیار و قیمت رقابتی ایجاد گردیده است، به همین خاطر استراتژی های ترکیبی بازاریابی نظیر چاپ و تبلیغات گسترده رو به رشد می باشد. بازار چاپ هم یکی از مجموعه هایی است که  تحت تاثیر مستقیم شرایط بحران قرار گرفته است، بنابراین روند تغییر استراتژی بازار چاپ با استفاده از روش بازاریابی ترکیبی بدون شک تغییر خواهد کرد.

بازاریابی ترکیبی

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

استراتژی های ترکیبی بازاریابی :

 بازاریابی ترکیبی به طور کلی یکی از عناصر اصلی بازاریابی است.  این اصطلاح توسط مک کارتی در سال 1960 ساخته شد و برای ترکیب چهار جزء اساسی یعنی محصول، قیمت، ارتباط و توزیع استفاده می شود. بنابراین ضروری است که این چهار متغیر به منظور دستیابی به همبستگی آنها با یکدیگر هماهنگ شوند و در ابتدای این بحث ما توضیحی مختصر در رابطه با این چهار متغیر ارائه میدهیم.

محصول

محصول، شامل کالاها یا خدماتی است که یک شرکت در بازار عرضه می کند که اولین متغیر بازاریابی ترکیبی  است. این محصول است که نیازهای مصرف کنندگان مختلف را برآورده می سازد، به همین دلیل نقش منحصر به فردی در پاسخ به نیازهای مشتریان را دارا می باشد. در بازاریابی ترکیبی خود محصول دارای جنبه هایی است که  بسیار حائز اهمیت است و نیاز به یک مطالعه عمیق برای دانستن نام تجاری، تصویر، بسته بندی و خدمات پس از فروش محصول، بر روی آن است.

قیمت گذاری

 قیمت گذاری یک متغیر در بازاریابی ترکیبی است که درآمد یک کسب و کار مشخص را تعیین می کند. قبل از تعیین قیمت یک محصول مشخص، ارتباط بین بازار، مصرف کننده، رقابت و سایر عوامل مشابه و دخیل در بازار باید با دقت بررسی شود.در زمان بحران این نقش مصرف کننده است تا مقیاس کیفیت، کمیت، قیمت و ارتباط میان این چهار متغییر را به منظور تصمیم در مورد خرید  یا عدم خرید محصول را تعیین کند. به همین دلیل استراتژی قیمت گذاری باید با دقت مشخص شود، که عملیات آسانی نیست، از این رو به همبستگی تمام متغیرهای چهارگانه بازار یابی ترکیبی نیاز داریم.

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

توزیع

توزیع، به طور کلی مجموعه ای از تمام وظایف مربوط به انتقال محصول نهایی به تمام نقاط فروش آن در بازار است. توزیع یک مکان انتخابی در مدیریت تجاری هر شرکت است. پس یکی از نکات مهم چگونگی این موضوع است  که محصول را هرکسی در هر زمان و هر کجا می خواهد به دست مصرف کننده برساند. در همین رابطه راه های بسیاری برای توزیع محصول که بسته به ویژگی های محصول و بازار آن، و مجموعه مصرف کنندگان و تقاضا برای خرید آن در بازاریابی ترکیبی وجود دارد.

ارتباط

ارتباط: در بازاریابی ترکیبی شرکتها می توانند از طریق ارتباط با مشتریان موفق به فروش محصولات خود شوند و متوجه می شوند که با چه تغییراتی در محصولات خود می توانند نیازهای واقعی مشتریان را برآورده کند. بازاریابی ترکیبی شامل چندین روش ارتباطی از قبیل فروش مستقیم، تبلیغات، ارتقاء فروش، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محیطی می باشد.

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

یک مجموعه چاپ حرفه ای از بازاریابی ترکیبی برای رشد در بحران فروش استفاده می کند:

چاپخانه ها که  خود به طور روزمره کارهای چاپی دیگر شرکت ها را تولید می کنند، می توانند با استفاده از بازاریابی ترکیبی از تبلیغاتی مانند کاتالوگ و بروشور مشتریان روزمره خود به عنوان تبلیغ استفاده کنند و دیگر نیازی به استفاده کردن از حتی یک صفحه کاغذ هم ندارند.  بنابراین، چاپخانه شما باید از دانش فنی با کیفیت بالا بهره -مند باشد تا در زمان بحران از مجموعه محصولات مشتریان خود به عنوان یکی از متغیرهای بازاریابی ترکیبی سود ببرد.

چاپ افست، فرایندی است که به وسیله­­­­ی آن که کارهای چاپی بزرگ و پرتیراژ انجام می شود. یک کارشناس فنی چاپ می تواند در زمان بحران به مشتریان خود پیشنهاد هایی برای چاپ بروشورهای تبلیغاتی، کاتالوگ و تراکت را بدهد و از طریق بازاریابی ترکیبی با استفاده از مشاوره و ارتباط با مشتریان خود، فروشش را افزایش دهد.

خدمات چاپ با آخرین تکنولوژی روشی رو به جلو در بازاریابی ترکیبی :

یک مجموعه چاپ مدرن می تواند از طریق سرمایه گذاری برای خرید تجهیزات مدرن با تکنولوژی پیشرفته کار خود را گسترش دهد و همانطور که قبلا در استراتژی بازاریابی ترکیبی عنوان شد با استفاده از به روز رسانی متغیر محصول، می تواند کارایی مجموعه خود را به حداکثر برساند. با مدرن شدن دستگاه های چاپ شما می توانید به مشتریان خود بابت کیفیت خدمات چاپی خود گارنتی لازم را بدهید و این مراحل است که مجموعه شما را قادر به ارائه محصولاتی می کند که به تدریج به دو صورت از نظر کنترل هزینه برای مشتریان خود و از لحاظ بهره وری برای شرکت بهینه می شود. کیفیت چاپ و کاهش هزینه ها دارایی مجموعه چاپ شما در زمان بحران است. و  بزرگترین روش موفقیت در بازاریابی ترکیبی همین باقی ماندن و پیشی گرفتن از رقبایتان در این شرایط است.

 

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on pinterest
Share on whatsapp