طراحی و چاپ پوشه | کاربرد فولدر

طراحی و چاپ پوشه

طراحی و چاپ پوشه برای بسیاری از کسب و کارها ضروری است. به طور معمول، شرکت ها به محفظه ای نیاز دارند تا بتوانند برگه های کاغذی خود را نظم دهند. با چاپ پوشه های اختصاصی، می توان اسناد مهم و برگه های ضروری شرکت را جمع آوری نمود. کاربرد چاپ حرفه ای فولدر در برندسازی و تبلیغات به وضوح روشن است. بسیاری از کسب و کارها، از این پوشه ها برای قراردادن برگه های بروشور، کارت بازرگانی و … استفاده می کنند.

طراحی و چاپ پوشه

مراحل طراحی و چاپ پوشه

مراحل طراحی و چاپ پوشه به دو بخش طراحی و سپس چاپ آن تقسیم بندی می شود. طرح و رنگ پوشه را بر اساس رنگ سازمانی و برند تعیین می کنند و طرح هایی که بر روی آن در نظر گرفته می شود، به طور معمول با استفاده از نمونه عکس های مشتری خواهد بود.

می توان با ثبت لوگو نیز آن را سفارشی ساخت. در بخش طراحی نگاران، طراحان با استفاده تصاویر ارائه شده و سلیقه مشتری، طراحی پوشه را انجام می دهند. در صورتی که مشتری برای طراحی و چاپ پوشه ایده ای نداشته باشد، در این بخش، طراحی مطابق با برند و مشخصات شرکت انجام می شود.

نوع و اندازه فولدر

همانگونه که اشاره شد، نوع و اندازه فولدر مطابق با کاربرد چاپ فولدر و نیاز مشتری انجام شده و شکل کلی آن ایجاد می شود. می توان پوشه را به صورت قفل دار و بدون قفل طراحی شود. به طور معمول این پوشه ها در اندازهA4  چاپ می ‌شوند، اما می توان آن ‌ها در اندازه های دیگری همچون A3 یا A5 هم چاپ نمود.

هنگامی که کار طراحی پوشه به پایان می رسد، برای چاپ به بخش چاپخانه ارسال می شود. برای این کار می توان از کاغذهای مختلفی بهره برده و به شکل یک یا دو رو، مات یا براق و در گرم های مختلف به چاپ رساند. همچنین، برجسته سازی، طلاکوب، نقره کوب یا استفاده از یووی در چاپ می توان در طراحی و چاپ پوشه به کار گرفته شود.

طراحی و چاپ پوشه

کاربرد چاپ پوشه

اما چه کسب و کارهایی از پوشه استفاده می کنند و کاربرد چاپ پوشه چیست؟ از پوشه می توان به عنوان محفظه ای برای قراردادن تبلیغات چاپی یا قراردادهای کاری و اداری استفاده کرد. همچنین پوشه وسیله ای مناسب برای کاتالوگ هایی است که دارای برگه های محدود هستند.

پوشه ها می توانند هنگام ارسال مکاتبات اداری به دیگر بخش های داخلی سازمان و یا بیرون از سازمان استفاده شده و در جلسات به برگه های مورد نیاز نظم دهند. اکر به این دست از مقالات علاقه دارید به شما پیشنهاد میکنیم که برگه ی چاپ فولدر اقتصادی را بخوانید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

پیمایش به بالا