برند بوک | کتابچه برند

برند بوک | کتابچه برند | قیمت طراحی برند بوک | برند بوک اختصاصی

برند بوک می تواند معرف شرکت و فعالیت های شما باشد. شناسایی آن به مخاطبان، اعتبار و اعتماد بالایی را فراهم نماید.  در صورتی که نیاز دارید تا تعرفه طراحی برند را دانسته و از هزینه و قیمت طراحی برند بوک اختصاصی ، اطلاعات جامع تری را کسب نمایید، می توانید راهنمایی های لازم را از نگاران دریافت کنید و کتابچه برند خود را سفارش دهید. 

تاثیرگذاری برند بوک

یکی از اقداماتی که می توانید برای دوام و تاثیرگذاری بیشتر هویت برند خود در ارتباطات ایجاد کنید، برند بوک است. این، بیشتر بر روی استفاده از لوگو، رنگ و تصویر و عکس تمرکز دارد. اما چرا کسب و کارها باید یک راهنمای سبک نام تجاری ایجاد کنند؟ می توان گفت بزرگترین مزیت داشتن کتاب راهنمای برند این است که به کسب و کار شما ثبات و انسجام می بخشد. ثبات در پیام رسانی و ارائه بصری، شخصیت و هویت شرکت شما را تعیین می کند.

این در یک دوره زمانی طولانی تر، اعتماد و وفاداری را با مخاطب هدف تقویت می کند. در نظر داشته باشید که طرحی که بیش از حد متنوع است، می تواند ناسازگار باشد و هویت برند و قابل اعتماد بودن آن را دچار خدشه می کند. این، علاوه بر ارائه یک تصویر یکنواخت از برند به مخاطبان هدف، در ایجاد و ارتقاء فرهنگ و هویت سازمانی منحصر به فرد کمک خواهد کرد.

قالب آماده برند بوک، راهکاری سریع و آسان برای ایجاد برند بوک حرفه‌ای

برند بوک، سندی جامع است که جزئیات هویت برند و نحوه استفاده از آن را مشخص می‌کند. این سند شامل اطلاعات مختلفی مانند ماموریت، چشم‌انداز، ارزش‌ها، شخصیت برند، لوگو، رنگ‌ها، فونت‌ها، تصاویر، و موارد دیگر است.

اگر قصد دارید برای کسب‌وکار خود برند بوک ایجاد کنید، اما زمان یا بودجه کافی برای طراحی آن را ندارید، می‌توانید از قالب‌های آماده برند بوک استفاده کنید. این قالب‌ها شامل تمام اطلاعات ضروری برای ایجاد یک برند بوک حرفه‌ای هستند و به شما کمک می‌کنند تا در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

هنگام انتخاب قالب آماده برند بوک، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • تناسب قالب با کسب‌وکار شما: قالب را انتخاب کنید که با ماهیت کسب‌وکار شما مطابقت داشته باشد.
 • کیفیت قالب: قالبی را انتخاب کنید که از نظر محتوا و طراحی، باکیفیت باشد.
 • تغییرپذیری قالب: قالبی را انتخاب کنید که به‌راحتی قابل تغییر و شخصی‌سازی باشد.

با استفاده از قالب آماده برند بوک، می‌توانید در زمان کوتاهی یک برند بوک حرفه‌ای ایجاد کنید و برند خود را به‌طور موثرتر به مخاطبان خود معرفی کنید. در قسمت بعد نمونه قالب آماده یک برند بوک ایرانی را برای دانلود به صورت رایگان در دو فرمت zip و پاورپوینت قرار داده ایم.

دانلود قالب آماده برند بوک

راهنمای طراحی کتابچه برند

راهنمای طراحی کتابچه برند

 در راهنمای طراحی کتابچه برند و در دستورالعمل های ارتباطی، لازم است که زبان های رسمی که یک برند با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کند، به همراه سبک هایی همچون قالب بندی، پیام رسانی فنی و غیر فنی، منظور گردد. همچنین حضور در رسانه های اجتماعی از قبیل انواع پست، زمان ارسال، سبک های مختلف رسانه های اجتماعی در نظر گرفته شده و در ایمیل ها نیز، ساختار، امضا و لحن نوشتار استفاده شود. در این راستا، می توان از راهنمای کتابچه برند استفاده نمود.

خوانایی و دستور زبان نیز از دیگر مطالبی است که هنگام طراحی برند بوک باید رعایت شود. انواع جملات و طول آن، حروف بزرگ، اعداد، اختصارات تماما در این راهنما مطابق با برند کسب و کار ایجاد می شود. البته باید یادآور شویم که کسب و کارها تنها زمانی می توانند این راهنما را ایجاد کنند که شخصیت و چشم انداز منحصر به فرد خود را تعریف کنند.

برای انجام این کار، لازم است تا چهار جزء کسب و کار خود را که شامل چشم انداز و ارزش های اصلی، ماموریت و شخصیت برند و مخاطب هدف است را تعریف کنید. می توانید اطلاعات کامل تر در این مورد را از نگاران دریافت نمایید.

اصول طراحی برند بوک

برند بوک یا کتابچه برند، سندی جامع و مرجع است که هویت و ارزش‌های برند را به صورت بصری و نوشتاری بیان می‌کند. طراحی برند بوک، فرآیندی پیچیده و تخصصی است که نیازمند رعایت اصولی مهم است.

اصول طراحی برند بوک عبارتند از:

 • تعیین اهداف و استراتژی برند: اولین و مهم‌ترین گام در طراحی برند بوک، تعیین اهداف و استراتژی برند است. اهداف برند چیست؟ برند چه پیامی را باید به مخاطبان خود منتقل کند؟
 • شناخت مخاطبان برند: شناخت مخاطبان برند، یکی دیگر از اصول مهم در طراحی برند بوک است. برند باید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند و نیازها و خواسته‌های آنها را برآورده سازد.
 • تعیین هویت بصری برند: هویت بصری برند شامل عناصری مانند لوگو، رنگ، فونت، تصاویر و گرافیک است. این عناصر باید به گونه‌ای انتخاب شوند که با اهداف و استراتژی برند همسو باشند.
 • تعیین هویت کلامی برند: هویت کلامی برند شامل عناصری مانند زبان، لحن و سبک نوشتاری است. این عناصر باید با هویت بصری برند هماهنگ باشند.

رعایت اصول طراحی برند بوک، به حفظ یکپارچگی برند و ایجاد ارتباط موثر با مخاطبان کمک می‌کند.

قیمت طراحی برند بوک اختصاصی

قیمت طراحی برند بوک اختصاصی

برآورد قیمت طراحی برند بوک اختصاصی،  شامل سه بخش اصلی است که شامل بخش درباره آن، دستورالعمل های بصری و دستورالعمل های ارتباطی می شود. در بخش درباره، باید ماموریت، ارزش ها و مخاطبان هدف خود را مشخص کنید. در برند بوک ، تعریف درست، به محتوایی که در ادامه می آید، هویت می دهد. همچنین، به هر کاری که شما قصد انجام آن را با استفاده از این راهنمای برند دارید، منطق می بخشد. 

اما در بخش راهنمای بصری، باید طرح مشخصی را فهرست کنید که شامل موارد متعددی خواهد بود. در کتابچه برند ، محل قرارگیری لوگو در نظر گرفته می شود. ضمن آنکه رنگ، نسبت ها و اندازه باید منظور شود. همچنین لازم است که رنگ های اصلی و ثانویه و فونت ها که در سرفصل ها و متن های اسناد رسمی استفاده می شود، تناسب لازم را داشته باشد.

در بخش عکاسی نیز، سبک و رهنمودهای آن برای ارائه منسجم تر، استفاده می شود و علامت تجاری، الگوها، گرافیک ها و نمادها منظور می شود تا بتواند اطلاعات مشخصی از برند را منتقل کند. در نظر گرفتن نکات لازم در طراحی برند، می تواند بر تعرفه ها نیز تاثیرگذار باشد.

برند بوک فارسی، راهنمایی جامع برای ایجاد و مدیریت برند

برند بوک یا کتابچه برند، سندی جامع است که تمام عناصر یک برند را از جمله هویت بصری، هویت کلامی، ارزش‌ها، ماموریت، چشم‌انداز و… را در خود جای می‌دهد. این سند به صاحبان کسب‌وکار، تیم‌های بازاریابی و تبلیغات و سایر افراد مرتبط با برند کمک می‌کند تا یکپارچه‌سازی و همسویی را در تمام ارتباطات و فعالیت‌های برند ایجاد کنند.

برند بوک فارسی، نسخه‌ای از برند بوک است که به زبان فارسی نوشته شده است. این سند می‌تواند توسط کسب‌وکارهای ایرانی و فارسی‌زبان برای ایجاد و مدیریت برند خود استفاده شود.

در یک برند بوک فارسی، معمولاً موارد زیر گنجانده می‌شود:

 • مقدمه: معرفی برند و بیان اهداف و چشم‌انداز آن
 • هویت بصری: شامل لوگو، رنگ‌ها، فونت‌ها، الگوها و سایر عناصر بصری برند
 • هویت کلامی: شامل صدای برند، لحن برند، واژگان و عبارات مورد استفاده در ارتباطات برند
 • ارزش‌ها: اصول و باورهای بنیادین برند
 • ماموریت: هدف و دلیل وجود برند
 • چشم‌انداز: تصویری از آینده برند
 • استراتژی‌های برند: نحوه رسیدن برند به اهداف خود

چرا برند بوک مهم است؟

برند بوک ، نقش مهمی در موفقیت یک برند ایفا می‌کند. این سند به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا:

 • یکپارچگی و همسویی را در تمام ارتباطات و فعالیت‌های برند ایجاد کنند.
 • برند خود را به‌طور موثرتری به مخاطبان هدف معرفی کنند.
 • اعتماد و وفاداری مشتریان را جلب کنند.

چگونه یک برند بوک بنویسیم؟

نوشتن یک برند بوک ، فرآیندی پیچیده و زمان‌بر است. برای نوشتن یک برند بوک موفق، باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. مطالعه و تحقیق: قبل از شروع نوشتن، باید تحقیقات لازم را انجام دهید و تمام عناصر مورد نیاز یک برند بوک را شناسایی کنید.
 2. شناسایی مخاطبان هدف: مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و محتوای برند بوک را با توجه به نیازها و انتظارات آنها تنظیم کنید.
 3. طراحی ساختار برند بوک: ساختار برند بوک خود را طراحی کنید و محتوای هر بخش را به‌طور دقیق مشخص کنید.
 4. تولید محتوا: محتوای برند بوک خود را تولید کنید و از کیفیت و وضوح آن اطمینان حاصل کنید.
 5. ویرایش و بازبینی: برند بوک خود را ویرایش و بازبینی کنید و از صحت و دقت آن مطمئن شوید.
تاثیرگذاری برند بوک

سوالات متداول برند بوک

برند بوک چیست ؟

نقش برند بوک در مشاغل این است که بتواند تاثیر و دوام بالاتر را در معرفی هویت برند خود به کار ببندد. که در این راستا از رنگ، تصویر و لوگو بهره می برد.

کتابچه برند چه مزیتی بر کسب و کار دارد ؟

کتابچه برند باعث می شود تا اطلاعات برند، در شکلی گویا و همراه با ارتباطات بصری به مشتریان منتقل شود.

طراحی برند بوک در نگاران انجام می شود ؟

برای طراحی برند بوک خود می توانید با بخش طراحی نگاران تماس گرفته و از ایده پردازی خلاقانه این تیم، بهره مند شوید.

چاپ برند بوک اختصاصی چه مدت طول می کشد ؟

چاپ برند بوک اختصاصی که دارای طراحی مطابق با کسب و کار شماست، می تواند متناسب با حجم طراحی های در نظر گرفته شده، زمان ببرد.

قیمت طراحی برند بوک چگونه است؟

بر اساس طرحی که برای طراحی برند بوک خود در نظر دارید، قیمت آن محاسبه می شود.

اشتراک گذاری

آخرین مقالات

پاکت نامه ملخی - پاکت ملخی
پاکت نامه ملخی چیست؟

پاکت نامه ملخی نوعی طراحی خاص برای پاکت نامه است که با تاشدگی های منظم و هندسی شکل خود، به نام “ملخی” شهرت یافته است.

چاپ سه بعدی چیست؟ کاربرد + مزایا
چاپ سه بعدی چیست؟ کاربرد + مزایا

چاپ سه بعدی، که به آن پرینت سه بعدی نیز گفته می شود، فرآیندی است که در آن موادی نظیر پلاستیک، فلز یا سرامیک لایه

پیمایش به بالا