سئو چیست | چگونه یک سایت را سئو کنیم؟

سئو چگونه کار می کند

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو ، به فرآیند بهبود ترافیک و رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو اشاره دارد. این شامل ایجاد محتوای با کیفیت بالا علاوه بر نظارت بر سلامت فنی سایت ، به دست آوردن لینک از سایت های دیگر به سایت ، حفظ حضور جستجوی محلی سایت و موارد دیگر است. نکته ای که در اینجا اهمیت دارد این است که بدانید سئو چگونه کار می کند و اینکه چگونه یک سایت را سئو کنیم ؟ می توانید در این خصوص، از کارشناسان نگاران یاری بگیرید.

سئو یا بهینه سازی سایت

به طور خلاصه باید گفت که در سئو ، موتورهای جستجو، محتوای دیجیتال را دریافت می کنند و این اطلاعات را در صفحات نتایج سازماندهی می کنند. هدف نهایی این است که جستجوگران را با نتایجی که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) پیدا می کنند، راضی کنیم.

موتورهای جستجو مانند گوگل از فرآیندها یا الگوریتم های نسبتاً پیچیده ای برای سازماندهی و رتبه بندی محتوا استفاده می کنند. الگوریتم‌ ها طیف وسیعی از عوامل رتبه ‌بندی را در نظر می‌گیرند تا تصمیم بگیرند که یک صفحه تا چه اندازه رتبه‌بندی می‌شود.

سئو یا بهینه سازی سایت

نحوه عملکرد سئو

بخش بزرگی از نحوه عملکرد سئو ، ترکیب کلمات کلیدی در محتوای شما است. آنها کلمات یا عباراتی هستند که کاربران هنگام یافتن چیزی، به موتورهای جستجو متصل می شوند. کلمات کلیدی در صفحه سایت، باید با کسب و کار شما مرتبط باشند و در حالت ایده آل، باید حجم جستجوی خوبی داشته باشند که با بهینه کردن سایت، می توان به این مهم دست یافت.

می توانید از ابزارهایی مانند ابزار جادویی کلمه کلیدی یا ابزار مرور کلی، برای یافتن کلمات کلیدی که جهت استراتژی شما منطقی هستند، استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که به سادگی استفاده از یک کلمه کلیدی چندین بار در یک قطعه یک روش قدیمی است که به شما در رتبه بندی گوگل کمک می کند.

در عین حال در سئو ، از کلمات کلیدی برای راهنمایی محتوایی که در مورد آن می نویسید، استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی “بالا” و در هدرها به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا تعیین کنند صفحه شما در مورد چه چیزی است.

گوگل چگونه کار می کند؟

اما سئو چگونه کار می کند؟ هدف اصلی یک استراتژی در بهینه سازی سایت، معمولاً کسب رتبه بالا در گوگل است. گوگل برای یافتن و رتبه بندی محتوا در مراحل زیر کار می کند:

خزیدن:

گوگل از ربات ها برای خزیدن در وب و جستجوی صفحات جدید یا به روز شده استفاده می کند. برای اینکه گوگل بتواند یک صفحه را پیدا کند، صفحه باید دارای لینک هایی باشد که به آن اشاره می کنند. به طور کلی در سئو ی یک سایت، هر چه یک صفحه پیوندهای بیشتری به آن داشته باشد، گوگل راحت ‌تر می‌تواند آن صفحه را پیدا کند.

نمایه سازی:

در مرحله بعد، گوگل URL هایی را که ربات ها کشف می کنند تجزیه و تحلیل می کند و سعی می نماید معنی صفحه را بفهمد. Google مواردی مانند محتوا، تصاویر و سایر فایل های رسانه ای را بررسی می کند. سپس این اطلاعات را در فهرست گوگل یا پایگاه داده خود ذخیره می کند.

سرویس دهی:

هنگامی که گوگل URL ها را ارزیابی کرد، تعیین می کند که کدام صفحات بیشتر مرتبط با جست و جوی کاربران هستند و بر این اساس آنها را در SERP ها سازماندهی می کند.

الگوریتم گوگل

الگوریتم گوگل

الگوریتم جستجوی گوگل، به فرآیند داخلی گوگل برای رتبه بندی محتوا اشاره دارد. هنگام استفاده از ابزارهای سئو و تصمیم گیری در مورد رتبه بندی خود، طیف وسیعی از عوامل را در نظر می گیرد. الگوریتم گوگل در طول این سال ها، بارها تغییر کرده است، اما اخیراً تمرکز آن بر درک هدف جستجو از طریق مدل های زبانی است.

گوگل می تواند سه مثال  را بیاورد و نتایج مرتبط را ارائه دهد، حتی اگر هر بار از تغییر در زمینه های مختلف استفاده شود. متأسفانه، هیچ کس تمام فاکتورهای رتبه بندی آن را ندارد. قابل درک است که چرا گوگل از فرمول جادویی خود اینقدر محکم محافظت می کند.

چگونه یک سایت را سئو کنیم؟

اگر می خواهید بدانید چگونه یک سایت را سئو کنیم ، در اینجا چند مورد وجود دارد که باید هنگام سئوی سایت خود بر اساس توصیه های خود گوگل در نظر داشته باشید:

هدف:

 در راستای هدف بهینه سازی سایت، آیا محتوای شما به سوالات کاربران پاسخ می دهد یا آنچه را که می خواهند ببینند به آنها نشان می دهد؟ عواملی مانند زبان، تازگی و مترادف ها در اینجا تفاوت ایجاد می کنند.

ارتباط:

هنگامی که الگوریتم Google تشخیص داد که محتوای شما با هدف جستجوی درخواستی مطابقت و ارتباط دارد، فهرست Google خود را اسکن می کند تا ببیند محتوای شما از نظر ارتباط در کجا قرار می گیرد. سئو ی داخلی در اینجا بسیار مهم است. اگر واضح ترین و مرتبط ترین محتوا را به جستجوگران ارائه دهید، احتمالاً در SERP ها رتبه بالاتری خواهید داشت.

کیفیت:

ممکن است به نظر برسد که محتوایی با هدف جستجوی خوب و ارتباط با کیفیت بالا ، دارای اهمیت ویژه ای است. اما واقعیت این است که کیفیت، عاملی در الگوریتم گوگل است. بسیاری از این ارزیابی در انجام سئو ی یک سایت، به عنوان E-A-T تخصص، اقتدار، و قابل اعتماد بودن یاد می کنند.

هزینه بهینه سازی سایت

برای دریافت خدمات سئو و آگاهی از هزینه بهینه سازی سایت، با کارشناسان نگاران تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

پیمایش به بالا