طراحی و چاپ نگاران

 • روش برش دادن عکس ایلاستریتور | چگونه در illustrator cc  عکس را برش دهیم؟

  برای اینکه عکس های خود را برش دهید چند  روش برش دادن عکس وجود دارد که بسته به نیاز شما تعیین خواهد شد در این مبحث آموزش ، به شما برخی از این روش هارا آموزش خواهیم داد.  مواردی که در این مبحث آموزش داده خواهد شد:

  روش برش دادن عکس

  چگونه در illustrator cs  عکس را برش دهیم؟

  چگونه در illustrator توسط خروجی گرفتن (exporting) عکس، میتوان ان را برش داد؟

  چگونه  با استفاده از Clipping Mask عکس را برش دهیم؟

  چگونه  با استفاده از  Opacity Mask عکس را برش دهیم؟

  چگونه میتوان یک عکس را در  illustrator برش داد

  چگونه عکس را آماده ی برش کنیم

  بهتر است قبل از انکه  تغییرات در عکستان ایجاد شود قسمتی  که مد نظر برای برش است را انتخاب کنید برای انجام اینکارمیتوانید از artboard tool استفاده کنید تا سایز را تغییر داده و مرز های قابل مشاهده ایجاد کنید سپس میتوانید هرگونه برشی را روی منطقه ی مورد نظر انجام دهید.

  چگونه در illustrator cc عکس را برش دهیم

  مرحله اول: تصویرمد نظر را باز کرده و ابزار selection tool(v) را انتخاب کنید  و سپس به قسمت نوار ابزار رفته و گزینه ی crop image را انتخاب کنید.این راه یکی از راحت ترین و ساده ترین ها برای برش یک تصویر raster  است اما فقط در نسخه ی illustrator cc قابل دسترسی میباشد.

  مرحله ی دوم: در این مرحله به شما اطلاع داده خواهد شد که تصویر شما تحت تاثیر cropping قرار نگرفته که باید پیام را رد کرده و anchors  را بکشید تا تصویر شما برش داده شود و سپس enter  را فشار دهید . این روش کاملا تصویر را تغییر داده ودیگر امکان بازگشت به حالت قبلی را نخواهد داشت.

  محله ی سوم: شما همچنین میتوانید از این روش هم استفاده کنید تا یک تصویر vector را برش دهید. ترفند به این صورت است که تصویر را بجای برش دادن در یک فایل جدید جاسازی کنید به این ترتیب که یک فایل جدید بسازید و به  file > space   بروید  در این روش illustrator  این امکان را به شما میدهد که عکس را بدون مشکل برش داده و یا به راحتی به artboard بکشید.

  چگونه در illustrator cs عکس را برش دهیم

  مرحله ی اول: اگر نسخه ی cc در دسترستان نیست میتوانید همچنین از روش های دیگر این کار را انجام دهید. تصویر را انتخاب کنید و از نوار بالای صفحه گزینه ی  mask  را انتخاب کنید.

  مرحله ی دوم: حالا anchors را جهت trim کردن عکس بکشید این روش کاملا شبیه روش قبلی است با این تفاوت که تصویر آسیب ندیده و قسمت های برش خورده هنوز سر جایشان هستند اما پنهان شده اند برای بازگرداندن آنها به این Object > clipping mask > release روش عمل کنید.

  چگونه در illustrator توسط exporting عکس میتوان ان را برش داد؟

  مرحله ی اول: دراین روش به راحتی میتوانید هرعکسی را برش دهید (vector or raster)  برای exporting عکس به نسخه ی  raster به (file > export > export A ) بروید و فرمت  raster  را انتخاب کنید مثل PNG.  گزینه  ی Use artboard  را تیک بزنید حالا فقط قسمتی از عکس  که درون artboard  قرارا دارد به عنوان فایل جدید ذخیره میشود و فایل اصلی بدون تغییر باقی میماند.

  این روش به شما امکان میدهد بخشی از یک تصویر را در illustrator بدون اصلاح فایل اصلی برش دهید

  چگونه  با استفاده از Clipping Mask  عکس را برش دهیم

  مرحله ی اول: برای اینکه یک تصویر  vector  را برش دهید میتوانید از ابزار جامع تری استفاده کنید ابزار Rectangle Tool (M) را انتخاب کنید و یک مربع روی عکس بکشید اندازه ی مربع بر روی سطح تصویرتان جهت برش تنظیم کنید.

  مرحله ی دوم: داخل مربع را با رنگ دلخواه پر کنید

  مرحله ی سوم: حالا همه ی اشیا را انتخاب کنید (Control-A)  سپس به Object > Clipping Mask > Make بروید و یا برای ساده تر شدن از Control-7 استفاده کنید این یک روش بدون آسیب است پس قسمتهای بریده شده هنوز وجود دارند و میتوان انهارا در هر زمانی ویرایش کرد همچنین میتوانید clipping mask  را به این صورت حذف کنید : Object > Clipping Mask > Release

  چگونه با استفاده از Opacity Mask عکس را برش دهیم

  میتوانید به یک جلوه ی یکسان توسط opacity mask  دسترسی پیدا کنید مانند مرحله ی قبل یک مربع بسازید و تمام  اشیا را انتخاب کنید سپس به پنل Transparency رفته و گزینه ی Make Mask را انتخاب کنید شما میتوانید mask  این صفحه را به راحتی آزاد کنید (خارج کردن از حالت mask)

  چگونه میتوان یک عکس را در  illustrator برش داد

  مرحله ی اول: چطور میتوان یک عکس  vector  را در  illustrator  برش داد و چطور میتوان قسمت های برش داده شده را به جای پنهان کردن آنها حذف کرد ؟ برای اینکار باید Eraser Tool (Shift-E) را انتخاب کنید و کلید  Alt  را نگه دارید اکنون کلیک کرده و بکشید تا یک مستطیل شکل ایجاد شود که قسمت هایی از تصویر را برش دهد با استفاده از این روش میتوانید مطمعن باشید که منطقه ی کات شده برای همیشه از بین میرود.

  برای آموزشهای دیگر میتوانید به بخش مقالات سر بزنید.
  منبع

  اشتراک گذاری

  آخرین مطالب

  چاپ سربرگ
  مقالات
  هما ادهمی

  چاپ سربرگ

  چاپ سربرگ | طراحی سرکاغذ اداری طرح عالی و چاپ سربرگ با کیفیت بالا می تواند تفاوت زیادی در درک شرکت شما ایجاد کند. سربرگ های خلاقانه نه تنها راهی عالی برای شناخت برند شما هستند، بلکه هنگام نوشتن نامه های رسمی یا ارسال فاکتورهای چاپی نیز حیاتی خواهند بود. نکات مهمی در طراحی سرکاغذ

  Read More »
  بهترین اندازه سررسید مناسب هدیه تبلیغاتی
  مقالات
  هما ادهمی

  بهترین اندازه سررسید مناسب هدیه تبلیغاتی

  بهترین اندازه سررسید مناسب هدیه تبلیغاتی | تقویم اروپایی و رقعی اگر می خواهید جایگاه برند خود را بهبود ببخشید و محصولات خود را برای مشتریان بهتر به نمایش بگذارید، باید از قدرت هدایای بازاریابی تبلیغاتی استفاده کرده و از بهترین اندازه سررسید مناسب هدیه تبلیغاتی بهره ببرید. شما می توانید برند خود را با

  Read More »
  طراحی لت­های داخل سررسید | لت گلاسه در تقویم
  مقالات
  هما ادهمی

  طراحی لت­های داخل سررسید

  طراحی لت­های داخل سررسید | لت گلاسه در تقویم یکی از راه های تبلیغاتی موثر، طراحی لت­های داخل سررسید است که می تواند در اندازه های مختلف و با طراحی های متفاوتی ارائه شود. به طور معمول، آنها از کاغذ گلاسه ساخته شده و در چهار رنگ چاپ می شوند. محل نصب آنها نیز می

  Read More »
  طراحی و چاپ پاکت ملخی
  مقالات
  هما ادهمی

  طراحی و چاپ پاکت ملخی

  طراحی و چاپ پاکت ملخی | پاکت نامه اداری با توجه به اینکه پاکت نامه اداری فقط محافظ نامه نیست و مانند یک سفیر نشان دهنده برند شماست، کیفیت طراحی و چاپ پاکت ملخی، حائز اهمیت است. رعایت استانداردهای سایز پاکت و محل برش در مرحله طراحی انجام می شود، اما اجرای آن در چاپخانه

  Read More »
  طراحی و چاپ سررسید بزرگ | هزینه سالنامه قطع بزرگ
  مقالات
  هما ادهمی

  طراحی و چاپ سررسید بزرگ

  طراحی و چاپ سررسید بزرگ | هزینه سالنامه قطع بزرگ آیا طراحی و چاپ سررسید بزرگ را در نظر دارید؟ یا شاید فقط مشتری از شما خواسته است که این کار را انجام دهید. با این حال، باور کنید یا نه، تقویم‌ها می‌توانند به عنوان یک نوع مواد تبلیغاتی برای کسب‌وکارها خدمت کنند. شما می

  Read More »
  طراحی کارت دعوت دیجیتال
  مقالات
  هما ادهمی

  طراحی کارت دعوت دیجیتال

  طراحی کارت دعوت دیجیتال | دعوتنامه دیجیتالی طراحی کارت دعوت دیجیتال، یکی از اقداماتی است که در طول دوران  COVID-19، بیشتر رونق گرفت. در واقع، پس از این دوره، همه چیز تغییر کرده است. از زندگی روزمره تا جشن‌هایمان، باید با روش‌های جدید زندگی سازگار شویم تا همه را ایمن نگه داریم. دعوت نامه عروسی

  Read More »

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  به بالای صفحه بردن