جلد شومیز کتاب چیست | انتخاب جلد شومیز یا کالینگور | تفاوت بین گالینگور و شومیز

جلد شومیز کتاب چیست | انتخاب جلد شومیز یا کالینگور | تفاوت بین گالینگور و شومیز

اگر چاپ کتاب خود را به عهده می گیرید، احتمالاً با بسیاری از گزینه های موجود روبرو شده اید. انتخاب جلد گالینگور در مقابل جلد شومیز کتاب می تواند کمی چالش برانگیز باشد. این که کدام یک از آن ها می تواند برای کتاب شما مناسب باشد.

جلد شومیز کتاب

فرمت های کتاب

کتاب ‌های شومیز که جلد نرم یا صحافی کامل نیز نامیده می‌شود؛ معمولاً جلدی از مقوا یا استوک بسیار ضخیم دارند و صفحات آن با چسب به صحافی متصل می‌شوند. وقتی در مورد فرمت های کتاب چاپ آن با جلد شومیز صحبت می کنیم، معمولاً منظورمان جلدهای شومیز تجاری است که کتاب های 6*9 یا 5.5*8.5 اینچ را شامل می شود.

بازار کتاب، انبوهی از جلد شومیز کتاب است که اغلب برای رمان‌ های عاشقانه یا هیجان‌انگیز استفاده می‌شود. این کتاب‌ ها، معمولاً از نظر اندازه کوچک ‌تر و ضخیم تر هستند و دارای پوسته و جلد نازک ‌تر و با کیفیت ‌تر می باشند. این در حالی است که کتاب ‌های گالینگور که جلد سخت نیز نامیده می‌شوند، جلدهایی محکم‌تر دارند که معمولاً از مقوای ضخیم پیچیده شده در پارچه ساخته می‌شوند.

در اینجا می توان صفحات را به ستون کتاب چسباند یا دوخت را انعطاف پذیرتر کرد تا کتاب هنگام باز شدن صاف باشد. عنوان کتاب و نام نویسنده اغلب بر روی صحافی پارچه ای حک می شود و برخلاف جلدشومیز ، کتاب های گالینگور معمولاً در یک پوشش محافظ گرد و غبار با آثار هنری پیچیده می شوند.

انتخاب جلد شومیز یا کالینگور

بنابراین، اگر می‌خواهید کتاب خود را چاپ کنید، لازم است که تصمیم بگیرید کدام قالب از جلدشومیز یا کالینگور، برای کتاب شما بهترین است؟ در اینجا سه تعیین کننده اصلی وجود دارد.

هزینه برای مصرف کننده:

قیمت خرده ‌فروشی که مصرف‌کننده برای یک کتاب می‌پردازد؛ تا حد زیادی توسط قالب تعیین می‌شود و خریداران خرده ‌فروشی دستورالعمل‌ های دقیقی درباره نحوه قیمت‌گذاری جلد شومیز و جلد کالینگور دارند. یک کتاب شومیز اغلب به طور قابل توجهی ارزان تر از یک کتاب گالینگور است.

از آنجایی که جلد گالینگور برای مصرف‌کننده گران ‌تر است، مخاطبانی را خواهید دید که به دنبال کتاب هایی با جلد هستند. نکته در این جاست که اگر با جلد گالینگور چاپ کنید و متعاقباً قیمت کتاب خود را بالاتر ببرید، به دلیل قیمت بالا در معرض خطر از دست دادن فروش هستید.

ترجیح مصرف کننده در قیمت با توجه به افزایش فروش کتاب های الکترونیکی که فروش جلد سخت در سال های اخیر را تکان داده است، مهم است. با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که مصرف‌کننده ممکن است کتاب گالینگور را در مقابل جلد شومیز کتاب ترجیح دهد که از آن جمله می توان به دوام، سبک و طول عمر اشاره نمود.

جلد شومیز کتاب

قالب ژانر

ژانر یکی از بزرگترین شاخص ها برای قالب است. کتاب‌هایی که با جلد گالینگور یافت می‌شوند، اغلب در ژانرهای تجاری، هنر، داستان‌های چاپ اول یا نسخه‌های کلکسیونی کلاسیک هستند. به طور سنتی، داستان ابتدا با جلد گالینگور و سپس با جلد شومیز کتاب منتشر می شود.

این به دلیل شرایط اقتصادی در حال تغییر است و برای رقابتی ماندن، بسیاری از عناوین داستانی، به ویژه از نویسندگان جدیدتر، در جلدشومیز منتشر می شوند تا خوانندگان را با قیمت پایین تر جذب کنند. موضوعاتی که اطلاعات به سرعت در حال تغییر هستند، مانند سلامت، فناوری، علم و سیاست، معمولاً در قالب‌های جلد شومیز یا کتاب الکترونیکی منتشر می‌شوند تا نسخه‌های جدید با سرعت بیشتری منتشر و مصرف شوند.

هزینه چاپ کتاب

چاپ کتاب با جلد گالینگور گرانتر از چاپ با جلد شومیز کتاب است، بنابراین اگر بودجه کمی دارید، ممکن است با چاپ جلدشومیز را انتخاب کنید. حاشیه‌ های کتاب ‌های گالینگور معمولاً بهتر از جلد شومیز است، فقط هزینه چاپ جلد گالینگور کمی بیشتر از جلدشومیز است.

اما اگر پلتفرم قوی یا طرفدارانی دارید، یا اگر فرصت‌های فروش مستقیم در اختیارتان است، جلد گالینگور ممکن است راه خوبی باشد. مشتریان و طرفداران شما ممکن است به احتمال زیاد کتاب شما را حتی با قیمت بالاتری که جلد شومیز ارائه می کند، بخرند. زیرا از قبل به محتوای شما علاقه مند هستند. توجه داشته باشید که می توانید برای چاپ کتاب خود و طراحی آن، از خدمات چاپ و طراحی نگاران بهره مند شوید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا