انتخاب بهترین سررسید تبلیغاتی

سررسید یا سالنامه یکی از ماندگارترین هدایای تبلیغاتی است که همیشه پرطرفدار بوده است. اگر شما هم از طرفداران سررسید تبلیغاتی هستید، احتمالا هنگام انتخاب سالنامه تبلیغاتی دچار شک و تردید شده‌اید. گزینه‌های مختلفی برای چاپ سررسید وجود دارد و به همین دلیل انتخاب بهترین سالنامه تبلیغاتی که متناسب با برند و کسب وکار شما باشد، کمی دشوار به نظر می‌رسد. شاید دیگر لازم نباشد نگران این موضوع باشید؛ چرا که در اینجا قصد داریم یک راهنمای کامل برای انتخاب سررسید تبلیغاتی ارائه دهیم تا بتوانید با عمل به آن، به بهترین شکل به معرفی کسب وکار خود بپردازید.

انتخاب بهترین سررسید تبلیغاتی

اهمیت انتخاب سالنامه به عنوان هدیه تبلیغاتی

اگر بخواهیم اهمیت سررسید را به طور خلاصه بیان کنیم باید بگوییم دلیل انتخاب سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی، در کاربردی بودن آن است. اگر مشتری محصولات و خدمات برند شما، سایر کسب وکارها هستند، مسلما می‌دانید که بسیاری از این مشتریان، افرادی هستند که به زمان اهمیت می‌دهند و رویدادهای کاری را در سررسید خود ثبت می‌کنند تا هیچ‌گاه از آن‌ها غافل نشوند. وقتی شما از سالنامه تبلیغاتی استفاده می‌کنید، مشتریان شما به واسطه‌ی سررسید، روزانه با برند شما سر وکار دارند و اگر بخواهند از محصولات و خدماتی که شرکت شما ارائه می‌دهد، استفاده کنند، مسلما نام برند شما در ذهن آن‌ها تداعی می‌شود.

از سوی دیگر، اگر مشتریان شما از بین کسب وکارها نباشند، استفاده از سررسید تبلیغاتی می‌تواند شما را از رقبایتان متمایز کند؛ چرا که آن دسته از هدایای تبلیغاتی که هیچ کاربردی برای افراد ندارند، خاطره‌ی خوشی از شما به جای نمی‌گذارند. اما سررسید تبلیغاتی طرفداران زیادی دارد و هر زمان که به سراغ آن بروید، دست خالی برنمی‌گردید.

مهم‌ترین هدفی که شما با چاپ هدیه تبلیغاتی دنبال می‌کنید، معرفی برند شماست. سالنامه تبلیغاتی شما را به بهترین نحو به این هدف می‌رساند.

سررسید تبلیغاتی

آشنایی با انواع سررسید تبلیغاتی

حالا که به اهمیت انتخاب سررسید تبلیغاتی پی بردیم، بهتر است نگاهی به انواع سررسید تبلیغاتی داشته باشیم تا بتوانید بهترین سالنامه را برای برند خود انتخاب کنید.

اما زمان طراحی بروشور باید به نکاتی توجه داشته باشید از جمله استفاده از تصاویر جذاب و اشاره به نکات متفاوت و جزئیات محصولاتتان.

سالنامه وزیری

سالنامه وزیری به عنوان متداول‌ترین سالنامه تبلیغاتی شناخته می‌شود که در قطع وزیری چاپ می‌گردد. محبوبیت این نوع سررسید باعث شده است که مدل‌های بسیار متنوعی برای آن طراحی شود. از ساده‌ترین مدل‌ها گرفته تا فانتزی‌ترین مدل‌ها برای این سالنامه تبلیغاتی طراحی شده است. برای مثال، مدل‌های کلاسوری و قفل‌دار را می‌توانید برای این نوع سالنامه سفارش دهید. همچنین مدل‌هایی که به صورت آهنربایی بسته می‌شود نیز برای این سررسید تبلیغاتی وجود دارد.

نوع جلد و کیفیت کاغذ، فاکتورهای اصلی در قیمت سررسید وزیری هستند. با این وجود، سالنامه وزیری یکی از سالنامه‌های تبلیغاتی مقرون به صرفه محسوب می‌شود.

سالنامه رقعی

سالنامه رقعی

همانطور که مشخص است این سالنامه به دلیل اندازه‌اش به نام سالنامه رقعی خوانده می‌شود.

اگر می‌خواهید یک سالنامه تبلیغاتی انتخاب کنید که همراه بردن آن آسان باشد، سالنامه رقعی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. ویژگی دیگری که این نوع سالنامه را شاخص می‌کند، تنوعی است که در طرح جلد آن دیده می‌شود. طرح‌های گوناگونی با رنگ‌های مختلف برای این مدل سالنامه تبلیغاتی وجود دارد و دست شما برای انتخاب رنگ و طرح، باز می‌گذارد.

اگرچه قیمت سالنامه به کیفیت آن بستگی دارد اما به طور کلی، قیمت این نوع سالنامه تبلیغاتی مناسب است و برای تعداد بالا به صرفه خواهد بود.

سالنامه اروپایی

سالنامه اروپایی

سالنامه اروپایی یکی دیگر از سالنامه‌هایی است که مدل‌های متنوع و زیبایی دارد و می‌تواند برای هر کسب وکاری به کار رود. سررسید اروپایی نسبت به سررسید رقعی و وزیری، عرض کم‌تری دارد و به همین دلیل جمع و جورتر به نظر می‌رسد.

سالنامه اروپایی مدل‌های مختلفی دارد، اما می‌توانید سالنامه‌های ارزان قیمت را از بین آن‌ها پیدا کنید. به همین دلیل این نوع سررسید تبلیغاتی برای کسب وکارهای کوچک که محدودیت سرمایه دارند، انتخابی ایده‌آل است.

اگر از اندازه‌ی این مدل سررسید خوشتان آمده و سررسیدهای لوکس و شیک را می‌پسندید، باید بگوییم مدل‌های قفلدار یا طراحی شده با رنگ طلا نیز برای این نوع سررسید وجود دارد و می‌تواند انتظار شما را به خوبی برآورده کند.

سالنامه

سالنامه ارگانایزر

سالنامه ارگانایزر که به سررسید مدیران نیز معروف است، یکی از سررسیدهای شکیل و گران قیمت به حساب می‌آید. انواع مختلفی از سررسید ارگانایزر وجود دارد اما بهترین نمونه‌های آن، از نوع چرمی و قفل‌دار است که نمایی بسیار شیک و وزین دارند. چرم به کار رفته در این نوع سالنامه تبلیغاتی نقش اصلی را در قیمت آن ایفا می‌کند.

اگر مشتریان شما، شرکت‌های بزرگ و معتبر هستند، سررسید ارگانایزر می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای برای هدیه به مدیران این شرکت‌ها باشد. اگرچه مشخص است که قیمت این نوع سررسید تبلیغاتی بیشتر از دیگر سالنامه‌ها است، اما اگر رقبایی جدی در کسب وکار خود دارید، این نوع سالنامه ارزش هزینه کردن دارد.اگر به دانستن نکات بیشتری راجع به سالنامه علاقه دارید به شما پیشنهاد میکنیم که  حتما مقاله ی طراحی سفارشی جلد سالنامه را مطالعه کنید .

سررسید

انواع دیگر سالنامه

سالنامه‌های دیگری مثل سالنامه پالتویی، جیبی، خشتی و… وجود دارد که کاربرد بسیار کم‌تری به عنوان سالنامه تبلیغاتی دارند و به همین دلیل در اینجا از آن‌ها صرف نظر کردیم.

تناسب ظاهر سررسید با حوزه‌ی کاری

همانطور که در بخش قبل گفتیم، طرح جلد و رنگ سررسیدها بسیار متنوع است. به همین دلیل هنگام انتخاب سالنامه، بیش از آنکه به سلیقه‌ی شخصی خود پایبند باشید، باید به تناسب ظاهر سررسید با کسب وکار خود بیندیشید.

برای مثال اگر برند شما رنگ خاصی دارد، بهتر است سالنامه تبلیغاتی نیز با همان رنگ انتخاب شود. از طرف دیگر، اگر کسب وکار شما، در یک حوزه‌ی تخصصی و بسیار حرفه‌ای است، بهتر است سالنامه‌های وزین و باوقار را انتخاب کنید و به سراغ رنگ‌های غیرمعمول و طرح‌های عامیانه نروید.

انتخاب روکش باید با توجه به وزن و کیفیت کاغذ بروشور انجام شود. یک بروشور با کیفیت نکات زیادی را به مشتری نشان می‎دهد و کیفیت عالی آن جذابیت خدمات و محصولات را برجسته‎تر می‎کند.

توجه داشته باشید نیازی به انتخاب گرانترین کاغذ نیست ولی بروشور بی‎کیفیت (از نظر کیفیت مواد) نتیجه خوبی به همراه نمی‎آورد.اگر به دانست مطالب بیشتر راجع به سر رسید علاقه دارید به شما پیشنهاد میکنیم که مقاله ی طراحی و چاپ انواع سالنامه را بخوانید 

توجه به سلیقه دریافت‌کنندگان سالنامه تبلیغاتی

مسلما وقتی سالنامه تبلیغاتی را به افراد مختلف می‌دهید، از آن‌ها انتظار دارید حداقل یک سال آن را نگه دارند. نکته‌ای که باعث می‌شود مشتریان، این انتظار شما را برآورده کنند، توجه به سلیقه‌ی آن‌هاست.

پس علاوه بر هم‌خوانی نوع سررسید با برند که پیش از این به آن اشاره کردیم، در نظر گرفتن مخاطبان هم در ماندگار شدن برند شما، بسیار موثر است. برای آنکه بتوانید سلیقه‌ی مخاطبان خود را به طور حداکثری پوشش دهید، باید سراغ سالنامه‌هایی بروید که همواره محبوبیت زیادی داشته‌اند. در این مورد می‌توانید از شرکتی که چاپ سررسید را به آن محول می‌کنید، مشاوره بگیرید.

دقت داشته باشید که اگر به کسب وکاری تخصصی مشغول هستید، ممکن است در سررسیدها اطلاعاتی راجع به حوزه‌ی کاری شما وجود داشته باشد که نیاز هر روز مشتریان شماست. بنابراین انتخاب این نوع سالنامه‌ها بسیار مفید خواهد بود.

تأثیر کاغذ و روزشمار بودن سررسید تبلیغاتی

سررسید تبلیغاتی

همانطور که می‌دانید سررسیدها از نظر زمانی گونه‌های مختلفی دارند. روزشمار بودن سررسید نقشی اساسی در استفاده‌ی مشتریان از آن دارد؛ زیرا می‌توانند یادداشت‌های هر روز خود را در صفحه‌ای جداگانه بنویسند و کمبود فضا نداشته باشند. پس شایسته‌تر است که سالنامه روزشمار را انتخاب کنید.

کیفیت کاغذ هم مورد دیگری است که استفاده از سررسید را آسان می‌کند. پس وسوسه نشوید که برای کاستن از قیمت سررسید تبلیغاتی، از کیفیت کاغذ آن صرف نظر کنید.

در پایان فراموش نکنید سطح بالای رقابت در دنیای فعلی و اهمیت تبلیغات موثر باعث شده است کوچکترین خطا به معنای از دست رفتن پایگاه انبوهی از کاربران باشد. در نتیجه در طراحی و چاپ بروشور نهایت دقت را داشته باشید تا بعدا پشیمان نشوید!

معرفی محصولات و خدمات در سالنامه تبلیغاتی

سالنامه‌های تبلیغاتی به صورت سفارشی چاپ می‌شوند. پس بهتر است به فکر معرفی محصولات و خدمات خود در سررسید باشید. البته نباید در این امر افراط کنید؛ زیرا ممکن است مشتریان شما دیگر رغبتی از استفاده از سالنامه نداشته باشند. پس این مورد را با وسواس بیشتری انجام دهید و از شرکت چاپ سررسید در این زمینه کمک بگیرید.

همچنین مهم است که راه‌های ارتباطی مثل وبسایت، تلفن، تلگرام، اینستاگرام و ایمیل را در قسمت‌های مختلف درج کنید تا همواره در یاد مشتریان خود باقی بمانید

نحوه‌ی درج لوگو روی سررسید تبلیغاتی

مهم‌ترین معرف شما در یک سالنامه تبلیغاتی لوگوی برند شماست. هرچقدر در این کار ابتکار بیشتری به خرج دهید، در خاطر مشتریان خود بهتر ماندگار می‌شوید. نحوه‌ی درج لوگو روی جلد باید به گونه‌ای باشد که حس خوشایندی را به افراد منتقل کند و آن‌ها را به استفاده از سررسید ترغیب نماید. لوگو به شکل‌های مختلفی مثل طلاکوب و نقره‌کوب روی جلد سررسید چاپ می‌شود.

شاید دیده باشید که در گذشته شرکت‌ها لوگوی خود را در میان همه‌ی صفحات سالنامه چاپ می‌کردند. این روش نه تنها تأثیری در جلب نظر مشتریان ندارد، بلکه واکنشی منفی را در پی خواهد داشت. پس نباید به سمت این مدل چاپ بروید. اگر می‌خواهید لوگوی خود را در همه صفحات چاپ کنید، پیشنهاد می‌کنیم حاشیه‌ی صفحه را برای این کار انتخاب کنید.

پیمایش به بالا