طراحی و چاپ نگاران

چگونه تراکت تبلیغاتی اثر گذار طراحی کنیم؟

چاپ تراکت تبلیغاتی کم هزینه ترین شیوه تبلیغاتی در جهان است. بسیاری از برندهای بزرگ با همین تراکت های به ظارهر ساده توانسته اند جایگاه خوبی در بین مصرف کننده ها پیدا کنند. برای کسب و کارهای نوپا که از نظر بودجه محدودیت دارند، چاپ تراکت بسیار مقرون به صرفه است. اما مشکل لینجاست که اغلب تراکت ها نخوانده راهی سطل زباله می شوند! با این راهکارهای ساده می توانید اثربخشی تراکت تبلیغاتی را چند برابر کنید:

کیفیت کاغذ در چاپ تراکت تبلیغاتی

تراکت ها عمدتا کاغذی بوده و در طرح و رنگ متفاوتی به چاپ می رسند. ظرافت های زیادی در این کار وجود دارد که می تواند فرصت های سودآوری و فروش بیشتری را در اختیارتان قرار دهد. اغلب تراکت های کاغذی بسیار بی کیفیت هستند و انگار تنها با هدف دور ریختن به چاپ رسیده اند. حتی طراحی های فوق العاده وقتی روی یک کاغذ بی کیفیت چاپ می شوند، کارایی چندانی ندارند. اگر می خواهید تراکت تبلیغاتی تاثیرگذاری داشته باشد حداقل از کاغذ 80 گرمی سفید و چاپ دو رنگ قرمز و مشکی را انتخاب کنید. با کمی هزینه بیشتر می توانید تراکت های 4 رنگ دو رو با کاغذ گلاسه 135 گرم چاپ کنید. این تراکت ها بسیار حرفه ای تر هستند و بلافاصله روانه سطل زباله نمی شوند.

نقش تیتر در طراحی و چاپ تراکت تبلیغاتی

طراحی تراکت مهم ترین بخش کار است. حتی بهترین کاغذها و دستگاه های چاپ نمی توانند ضعف طراحی را پوشش دهند. برای اینکه در ذهن مصرف کنندگان، نام تجاری و برندتان ثبت شود از عنوان مناسب استفاده کنید. یک جمله تاثیرگذار که گویای کسب و کارتان باشد یا یک شعار تبلیغاتی اثربخش جرقه ای را در ذهن خریداران روشن می کند که نمی توانند نسبت به بقیه مطلب بی تفاوت باشند. تیترهای گنگ، تکراری و خسته کننده اصلا ایده خوبی نیست.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

چاپ تراکت تبلیغاتی و جلب توجه مخاطب هدف

اصولا چاپ تراکت به منظور جلب توجه و ایجاد انگیزه در مخاطب مورد نظر، انجام می شود. اگر حرفی برای گفتن نداشته باشید بدون تردید سرنوشت تراکت تبلیغاتی شبیه به بقیه تراکت ها خواهد شد.( سطل زباله) شاید ایده حراج فصل یا کوپن تخفیف بتواند انگیزه دریافت و نگهداری تراکت تبلیغاتی را بیشتر کند.

فونت مناسب تراکت تبلیغاتی

چه فونتی را برای چاپ تراکت تبلیغاتی در نظر می گیرید؟ مهم اینست که مردم عادی بتوانند متن تراکت را به راحتی بخوانند. استفاده از فونت های مختلف و سایز و استایل گوناگون برای کلمات اصلا ایده خوبی نیست. حداکثر دو فوت و دو سایز را برای عنوان و متن در نظر بگیرید.

مطالب خواندنی: طراحی کاتالوگ چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

استفاده از تصاویر در تراکت تبلیغاتی

تصاویر بیشتری تاثیر را در تبلیغات دارند. برای اینکه اثربخشی متن را افزایش دهید از تصاویر مناسب و با کیفیت استفاده کنید. تصاویر جذابیت تراکت تبلیغاتی را بیشتر نشان می دهند. به این ترتیب احتمال خواندن مطلب و حتی نگهداری از تراکت بسیار بیشتر خواهد شد.

طراحی و چاپ نگاران با استفاده از کادر تخصصصی و دستگاه های پیشرفته، آمادگی همکاری با استارتاپ ها، تولیدی ها، فروشگاه ها و دیگر مشاغل است. هزینه چاپ و طراحی طبق نرخ رقابتی اعلام می شود.

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

آخرین مطالب

مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چه مزایایی دارد؟

تا همین چند دهه گذشته برای چاپ تصاویر از لیتوگرافی با افست استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و به مدد دستگاه های پیشرفته چاپ، صنعت طراحی و چاپ جهان دچار تحول زیادی شده است. این روزها از روش های متنوع تری در چاپ کاتالوگ ، بروشور تبلیغاتی، چاپ کارت ویزیت، سربرگ اداری و …

Read More »
چاپ کتاب موفق

اصول چهارگانه در چاپ کتاب موفق

نویسندگان با چاپ آثار خود خدمت بزرگی به رشد و اعتلای دانش بشری می کنند اما برخی کتاب ها هرگز خوانده نمی شوند. به مدد پیشرفت های بزرگی که در حیطه طراحی و چاپ حاصل شده انواع کتب چاپی با رنگ و روی بسیار متفاوت در بازار دیده می شود. بدون تردید بسیاری از خریداران

Read More »
دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود رایگان موکاپ لایه باز کاتالوگ هنری دانلود کاتالوگ قالب آماده موکاپ لایه باز به صورت فایل psd موضوع : تمپلیت کاتالوگ هنری حجم فایل : ۱۰۵ مگابایت عرضه شده در: گروه طراحی و چاپ کاتالوگ نگاران فرمت : فایلzip دانلود مطالب مرتبط صفحات مرتبط: چاپ کاتالوگ طراحی کاتالوگ طراحی و چاپ کاتالوگ چاپ کاتالوگ

Read More »
دانلود کاتالوگ موکاپ رایگان لند اسکیپ

دانلود موکاپ کاتالوگ A4 Landscape Magazine

دانلود رایگان موکاپ کاتالوگ لند اسکیپ A4-Landscape-Magazine دانلود کاتالوگ قالب آماده موکاپ لایه باز به صورت فایل psd حجم فایل : ۸۲ مگابایت موضوع : تمپلیت کاتالوگ مشابه مجله دورنما سایز کاتالوگ: A4 عرضه شده در: گروه طراحی و چاپ کاتالوگ نگاران فرمت : فایلzip دانلود مطالب مرتبط صفحات مرتبط: چاپ کاتالوگ طراحی کاتالوگ طراحی

Read More »
به بالای صفحه بردن