نکات کلیدی در طراحی و چاپ مجله

طراحی و چاپ مجله : با وجود پیشرفت تکنولوژی و ظهور رسانه های اجتماعی، هنوز هم مجلات جایگاه خاصی در بین علاقمندان به رسانه های چاپی دارند. بدون تردید نشریات چاپی در حال از دست دادن خوانندگان خود هستند و می بایست برای رضایت خواننده های دائمی از ترفندهای ویژه ای استفاده کنند.

از سویی جلب خواننده های جوان تر به سوی نشریات چاپی اهمیت زیادی در باقی ماندن کسب و کار شاغلین در این رشته دارد. در این زمینه قدرت طراحی و چاپ مجله را نباید دست کم گرفت.

استفاده از شیوه های نوین طراحی و چاپ یکی از کارامدترین ایزارهای بازاریابی نشریات است.

ساختار مجله در چاپ مجله و نشریات به گونه ای است که به صورت ادواری متشر می شود. انتشار هفتگی، دو هفته یکبار یا ماهانه از خصوصیات بارز یک مجله است. طیف وسیعی از موضوعات عمومی و تخصصی در مطالب مجله وارد می شود. انواع موضوعات فرهنگی، هنری، تاریخی، اجتماعی، تحولات سیاسی و اقتصادی و …. از مواردی است که هر کدام علاقمندان خاص خود را دارد. در این میان داشتن یک مزیت رقابتی نسبت به سایر نشریات چاپی، شاه کلید رونق کسب و کار شاغلین در این حرفه است. از خود بپرسید چرا خواننده ها باید این مجله را انتخاب کنند؟ به نظر تنها داشتن محتوایی اصیل نمی تواند در ترغیب خواننده ها موثر باشد.

طراحی و چاپ مجله
خدمات طراحی و چاپ مجله در چاپخانه نگاران تهران

موارد اثرگذار بر طراحی و چاپ مجله

بسیاری از نشریات بدون در نظر گرفتن خواسته به حق خواننده ها، محکوم به عقب نشینی شده اند و تاب رقابت با هم صنفی های خود را ندارند. اگر چه موضوع مجله مهم است ولی موارد مهم دیگری نیز می تواند فروش نشریات چاپی را چند برابر کند. برخی از تاثیرگذار ترین موارد در این زمینه عبارتند از:

ساختار مجله

تنوع زیادی در زمینه صنعت چاپ مجلات وجود دارد. ساختار یک مجله، ستون های ان هستند. تعداد صفحات، اندازه و ابعاد ورقه های مجله، طریقه صحافی و … به طور غیر مستقیم روی فروش تاثیر می گذارند.

قطع مرسوم مجله رحلی و با ابعاد 28 در 21 سانتی متر است ولی اندازه صفحات می تواند A3-A4-A5 باشد. نوع دوخت، چسب یا منگنه در ساختار کلی مجله نقش دارد. استفاده از اندازه A4 از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

خدمات طراحی و چاپ مجله

طراحی و چاپ جلد مجله

طراحی و چاپ مجله بدون یک جلد خاص امکان پذیر نیست با توجه به نوع فعالیت نشریه و موضوعات می توان از ترکیب تصاویر و نوشته ها برای طراحی جلد استفاده کرد. همچنین عوامل موثر در کیفیت چاپ را می توانید مطالعه نمایید.

تاریخ، شماره انتشار، دوره، تعداد صفحات، عناوین مهم داخلی و حتی قیمت بر روی جلد چاپ می شود. اطلاعاتی نظیر نام صاحب امتیاز، ندیر مسئول، سردبیر و …. در اولین صفحه داخلی یا همان شناسنامه مجله، طراحی و چاپ می شود. استفاده از شیوه های نوین گرافیکی در جلب توجه خریداران بیشترین تاثیر را دارد.

نوع کاغذ

بدون تردید جنس کاغذ روی هزینه های چاپ و قیمت نهایی مجله تاثیر می گذارد. استفاده از کاغذهای نامرغوب و ضعیف برای کاهش هزینه های چاپ، ایده ای نامناسب است که خوانندگان را فراری می دهد.

به طور معمول مجله های پر فروش از کاغذهای تحریر و گلاسه برای صفحات داخلی استفاده می کنند. البته کاغذ جلد مجله می تواند از کتان یا تحریر و گلاسه باشد. مجله هایی که در تیراژ کمتر و تخصصی چاپ می شوند دارای کاغذهای سنگین تر و گران تری از مجلات با تیراز بالا و عمومی هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد چاپ به مقاله نکاتی راجع به چاپ سیلک اسکرین مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی نگاران برای شما

دستگاه چاپ افست
مقالات
افسانه

آشنایی با شیوه چاپ افست

آشنایی با شیوه چاپ افست استفاده از شیوه های مختلف در چاپ و طراحی نوشته و عکس منجر به خلق آثار متفاوت می شود. انتخاب بهترین روش ها در صنعت چاپ، روی نتیجه کار و همچنین هزینه های پرداختی تاثیر مستقیم دارد. بدون تردید نمی توان برای همه موارد چاپی یک متد را پیشنهاد کرد.

ادامه مطلب
هزینه چاپ سیلک
مقالات
negarsheikh

دانستنی هایی از چاپ سیلک اسکرین

دانستنی هایی از چاپ سیلک اسکرین پروسه چاپ شامل یک سری عملیات تخصصی است که به مدد کارشناسان زبده و دستگاه های پیشرفته انجام می شود. شیوه های اجرای کار با توجه به نوع متریال انتخاب می شود. کیفیت طراحی و چاپ ارتباط مستقیم به روش استفاده شده در چاپ دارد. Silk Screen یکی از

ادامه مطلب
خدمات طراحی و چاپ مجله
مقالات
negarsheikh

نکات کلیدی در طراحی و چاپ مجله

نکات کلیدی در طراحی و چاپ مجله طراحی و چاپ مجله : با وجود پیشرفت تکنولوژی و ظهور رسانه های اجتماعی، هنوز هم مجلات جایگاه خاصی در بین علاقمندان به رسانه های چاپی دارند. بدون تردید نشریات چاپی در حال از دست دادن خوانندگان خود هستند و می بایست برای رضایت خواننده های دائمی از

ادامه مطلب
چاپ روی لیوان کاغذی
مقالات
افسانه

چاپ لیوان کاغذی چه مزایایی دارد؟

چاپ لیوان کاغذی چه مزایای تبلیغاتی دارد؟ با گسترش کمپین های حمایت از محیط زیست، چاپ لیوان کاغذی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برخی از صاحبان مشاغل و برندهای موفق در سراسر جهان با تبلیغاتی فراگیر و ارزان، برند خود را در معرض دید قرار داده اند. در این میان توجه به چاپ لوگو

ادامه مطلب
پیمایش به بالا