اصول طراحی برای چاپ افست | هزینه چاپ و طراحی

اصول طراحی برای چاپ افست

یکی از نکاتی که در چاپ تبلیغات به تیراژ بالا باید در نظر گرفته شود، اصول طراحی برای چاپ افست است. در واقع، بازاریابی یکی از حوزه ‌هایی است که کسب ‌و کارهای کوچک هنگام به دست آوردن مزیت رقابتی، آسیب می‌بینند. شرکت ‌های تاسیس شده می ‌توانند در مواد بازاریابی باکیفیت مانند بروشورها، کارت‌های ویزیت، پوسترها و بروشورها سفارش دهند. این در حالی است که در تیراژ بالا، چاپ افست می تواند کیفیت بالاتری را ارائه کند. اما باید سه اصل اساسی عملکرد، چاپ افست را در مقایسه با چاپ دیجیتال در نظر بگیرید. ضمن آنکه می توانید هزینه چاپ و طراحی را از نگاران سوال کنید.

اصول طراحی برای چاپ افست

سه اصول طراحی برای چاپ افست

در اینجا سه اصول طراحی برای چاپ افست که می تواند در کیفیت نهایی کار چاپی موثر باشد، آورده شده است:

استفاده از صفحه چاپ به عنوان واسطه

استفاده از صفحه چاپ به عنوان واسطه در این نوع از چاپ مهم است. هنگامی که به یک چاپگر دیجیتال در حال کار نگاه می کنید، خواهید دید که جوهرها به طور مستقیم از یک تونر به یک کاغذ در یک گذر اعمال می شوند. بنابراین، هیچ واسطه ای وجود ندارد. با این حال، یک ماشین چاپ افست، متفاوت به خوبی عمل می کند، زیرا جوهر مستقیماً از یک صفحه به محیط چاپ منتقل نمی شود.

هنگامی که جوهر مبتنی بر روغن روی ناحیه تصویر اعمال می شود، از یک استوانه لاستیکی عبور می کند که تصویر روی آن منتقل می شود. سپس ورق های کاغذ از اطراف یک استوانه لاستیکی عبور کرده و در نتیجه تصاویر یا متن را منتقل می کنند. سیلندر لاستیکی به عنوان یک واسطه عمل می کند و از انتقال مستقیم جوهر به کاغذ جلوگیری می کند.

برای مطالعه بیشتر:

اصول طراحی برای چاپ افست

عدم اختلاط جوهر و آب در اصول طراحی برای چاپ افست

عدم اختلاط جوهر و آب در اصول طراحی برای چاپ افست، صورت می گیرد. همانطور که قبلاً ذکر شد، صفحات مورد استفاده در چاپ افست، باید قبل از اعمال جوهر بر روی ناحیه تصویر در آب غوطه ور شوند. زمانی که بخش ‌های مختلف یک صفحه باید با رنگ‌های مختلف چاپ شوند، یک مرحله حیاتی است.

فرو بردن یک صفحه در آب، به ایجاد مانعی برای جوهرهای مبتنی بر روغن کمک می کند و در نتیجه اطمینان حاصل می شود که جوهر فقط به ناحیه تصویر می رود. این مکانیسم منجر به تولید چاپ های با کیفیت می شود زیرا از لکه شدن جوهر در بخش های مختلف صفحه چاپ شده جلوگیری می کند.

استفاده از جوهرهای پیش مخلوط

استفاده از جوهرهای پیش مخلوط، ضروری است. زیرا کسب‌وکارهای کوچک باید تأثیری پایدار و واقعی بر روی مشتریان ایجاد کنند. بنابراین، رنگ‌های موجود در تمام مواد بازاریابی باید دقیق و بدون توجه به تعداد پوسترها یا بروشورهای تولید شده، مطابقت داشته باشند.

رنگ ‌ها می ‌توانند به شما کمک کنند تا در یک نمایشگاه متمایز شوید، اما باید با رنگ‌های موجود سازمانی و البته لوگوی شما هماهنگی داشته باشند. همچنین مهم است که تأثیر رنگ پس‌زمینه استند رول آپ خود را در رابطه با متن و تصاویر در نظر بگیرید. می توانید سفارش چاپ خود را به نگاران بسپارید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله تکنولوژی چاپ سر بزنید.

هزینه چاپ و طراحی

شما می توانید هزینه چاپ و طراحی انواع کارهای چاپی خود را به نگاران بسپارید. در این شرکت، با استفاده از اصول طراحی برای چاپ افست و یا چاپ دیجیتال، کارها آماده و در مدت زمان مناسب تحویل می شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

پیمایش به بالا