موثرترین زمان برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

موثرترین زمان برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

انتخاب موثرترین زمان برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تاثیر قابل توجهی برروی بازدید و نتایج تبلیغ دارد. امروزه شبکه های مجازی تبدیل به فضای ایده آلی جهت تبلیغات شده اند. این شبکه ها با بازخورد بسیار بالا و هزینه کم، توجیح اقتصادی زیادی دارند. در نتیجه امروز شاهد طیف گسترده ای از تبلیغات در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام، توییتر و واتس اپ هستیم. حال باید به سوال مهم و پرتکرار کسب و کارها در این زمینه بپزدازیم.

بهترین زمان تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه موقعی است؟ زمان، نقش بسیار مهمی در بارگذاری تبلیغات و محتوای شبکه های اجتماعی ایفا می کند. در حقیقت، انتشار صحیح در زمان ایده آل، موجب می شود تا تبلیغات و محتوای شما چندین برابر بیشتر دیده شوند. در ادامه این مطلب قصد داریم به موثرترین زمان برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی بپردازیم؛ با مجله طراحی و چاپ نگاران همراه باشید.

موثرترین زمان برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بهترین زمان تبلیغات در شبکه های اجتماعی

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره کردیم، زمان تاثیر بسیار زیادی در انتشار تبلیغات دارد. در واقع زمان موجب می شود تا درصد بیشتری از کاربران فضای مجازی پست و تبلیغ شما را مشاهده کنند. به دنبال بازدید بیشتر، احتمال دیده شدن و در نتیجه فروش بیشتر میسر می شود. اما سوال! موثرترین زمان برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه زمانی است؟ زمان ایده آل جهت انتشار تبلیغات و محتوا در شبکه های اجتماعی نمودار ثابتی ندارد.

علت این موضوع وجود شبکه های اجتماعی متعدد است. برای اینکه با بهترین زمان تبلیغات در شبکه های اجتماعی آشنا شویم، بهتر است که هریک از این شبکه های مجازی را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. چرا که زمان ایده آل انتشار تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام با یکدیگر متفاوت هستند. در نتیجه اگر یک زمان و نمودار ثابت را در نظر بگیریم، قطعا بازدید و نتیجه نهایی مطلوب نخواهد شد.

بهترین زمان تبلیغات در شبکه های اجتماعی

موثرترین زمان برای تبلیغات در اینستاگرام

طی چند سال گذشته، شبکه اجتماعی اینستاگرام با عنوان انگلیسی instagram درصد کثیری از کاربران فضای مجازی را به خود جذب کرده است. این شبکه اجتماعی با قابلیت ها و ویژگی های متعددی که دارد، موجب می شود اغلب کاربران چندین ساعت در آن مشغول به فعالیت باشند. این موضوع موجب می شود که اینستاگرام بالاتر از تمام شبکه های اجتماعی، بهترین بستر جهت تبلیغات شناخته شود. توجه داشته باشید که شبکه اجتماعی اینستاگرام جهت فعالیت های کاری و تجاری بستر مناسبی را در قالب حساب تجاری یا بیزینس اکانت در اختیار کاربران قرار می دهد.

این موضوع تاثیر قابل توجهی در بازدید و فرایند اکسپلور کسب و کارها ایفا می کند. اما بپردازیم به پاسخ سوال مهم! بهترین زمان تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه زمانی است؟ طبق آمار و ارقام ارائه شده از سوی برنامه ها و اپلیکیشن های مدیریت رسانه اجتماعی، موثرترین زمان برای تبلیغات در اینستاگرام طبق روزهای هفته به شرح زیر است:

 • شنبه: 11 الی 15
 • یکشنبه: 11 الی 19
 • دوشنبه: 10 الی 15
 • سه شنبه: 11 الی 16
 • چهارشنبه: 11 الی 14 و 16 الی 19
 • پنج شنبه: 9 الی 19
 • جمعه: 10 الی 12 و 15 الی 17

تلگرام؛ موثرترین زمان برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

شبکه اجتماعی تلگرام (telegram) یکی از شبکه های پرطرفدار اجتماعی در داخل کشور ایران است که رقابت بسیار تنگاتنگی با اینستاگرام دارد. تلگرام یکی از قدیمی ترین شبکه های اجتماعی محسوب می شود که همواره کاربران از آن استفاده می کنند. در حقیقت، سرعت انتقال داده ایده آل، آپدیت های کاربردی، فضای امن و مصرف بهینه اینترنت علت های اصلی محبوبیت تلگرام به حساب می آیند. بهترین زمان تبلیغات در تلگرام تفاوت زیادی با اینستاگرام دارد. نوع رفتار و عملکرد کاربران تلگرام و اینستاگرام در آمار و ارقام بسیار متفاوت است. در نتیجه موثرترین زمان برای تبلیغات در تلگرام نیز در مقایسه با رقیب وی متفاوت است. بهترین زمان تبلیغات در تلگرام به شرح زیر است:

 • شنبه: 13 الی 17
 • یکشنبه: 12 الی 18
 • دوشنبه: 12 الی 17
 • سه شنبه: 14 الی 18
 • چهارشنبه: 11 الی 15
 • پنج شنبه: 11 الی 16 و 20 الی 24
 • جمعه: 10 الی 15 و 20 الی 23
موثرترین زمان برای تبلیغات در تلگرام

بهترین زمان تبلیغات در توییتر

توییتر پلتفرم بعدی است که کاربران حرفه ای و عادی در آن فعالیت دارند. با توجه به اینکه ماهیت توییتر کاملا داینامیک می باشد، امکان وایرال شدن تبلیغ شما بسیار سریع تر از سایر شبکه های اجتماعی است. بنابراین کسب و کارهای مختلف مخصوصا استارتاپ های کوچک می توانند برای آگاه سازی مخاطبان نسبت به برند خود از توییتر استفاده کنند. با این حال امکان ارائه تبلیغ در مورد محصولات و خدمات و ایجاد تبدیل مستقیم مشتری بالقوه به خریدار وجود دارد.

تبلیغ در توییتر به شکل تبلیغ توییت، ترندها و اکانت کاربری انجام می شوند و طبق بررسی های انجام شده میل به خرید در کاربران توییتر تا 6.9 برابر بیشتر از سایر شبکه هاست. اما چالش مهم! بهترین زمان تبلیغات در توییتر چه زمانی است؟ توییتر برخلاف دیگر شبکه های اجتماعی، همواره امکان دیده شدن را برای کاربران فراهم می سازد و زمان، تاثیر چندانی در آن ندارد. اما بهتر است اغلب تبلیغات و محتواهای بازاریابی در ساعت های 17 الی 24 منتشر شوند. (منبع)

پیمایش به بالا