زمان مناسب چاپ سررسید

زمان مناسب چاپ سررسید

یکی از سوالات رایج که مکررا توسط کسب و کارها پرسیده می شود، این است که “زمان مناسب چاپ سررسید چه موقعی است؟” سررسید یا سالنامه نوعی دفتر یادداشت محسوب می شود که تعداد برگ های آن براساس روزهای سال و تقویم دسته بندی شده است. در حقیقت سررسید نوعی دفترچه برنامه ریزی و محاسباتی به حساب می آید که توسط بسیاری از افراد جامعه مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین زمان چاپ سررسید همواره یکی از چالش های بزرگ برندها و کسب و کارها است.

از آنجایی که چاپ سررسید با هدف تبلیغاتی و برند سازی از سوی کسب و کارها انجام می شود، زمان، تاثیر بسزایی در آن ایفا می کند. بهترین زمان چاپ سررسید اوایل پاییز و قبل از شروع زمستان است. چرا که چاپ و طراحی سررسید در این بازه زمانی با سرعت و هزینه کمتری انجام می شود. در نتیجه، سفارشات قبل از سال تحویل به دست مشتریان خواهد رسید. در حال حاضر، چاپ سررسید 1403 از نیمه های سال جاری آغاز می شود و فرصت مناسبی برای تبلیغات و برند سازی در سال جدید شمسی به حساب می آید. امروز در مجله چاپ نگاران قصد داریم به زمان مناسب چاپ رسید بپردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

زمان مناسب چاپ سررسید
زمان مناسب چاپ سررسید

بهترین زمان چاپ سررسید

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، زمان مناسب چاپ سررسید یکی از چالش های بزرگ برندها محسوب می شود. چرا که زمان چاپ و تحویل سالنامه به مشتریان به دلیل وجود تقویم، تاثیر زیادی بر روند تبلیغات خواهد داشت. اما سوال! سررسید توسط چه کسانی چاپ می شود و چه هدفی دارد؟ طراحی و چاپ سررسید توسط برندها، کسب و کارها، شرکت ها و دفاتر خدماتی، مراکز دولتی و ارگان های خصوصی با هدف تبلیغات و برند سازی تهیه و تولید می شود. بهترین زمان چاپ سررسید، اوایل فصل پاییز و ماه های مهر و آبان است.

در این بازه زمانی، رویدادها و روزهای سال آینده توسط دولت اعلام می شود. در نتیجه تقویم سال آینده عملا در دسترس عموم قرار می گیرد. ارسال سررسید و انتشار آن باید در اواخر اسفند ماه انجام شود. چرا که مردم برای ورود به سال جدید نیاز به سررسید و سالنامه نو خواهند داشت. از سوی دیگر، اهدا سالنامه به مشتریان در این بازه زمانی، به عنوان عیدی و هدیه نیز تلقی می شود که بازخورد به مراتب بیشتری برای کسب و کارها در پی خواهد داشت.

چاپ سررسید در نیمه دوم سال؛ بهترین زمان چاپ سالنامه

بسیاری از کسب و کارها قصد دارند به واسطه چاپ سررسید، تبلیغات و برند سازی خود را برای سال جدید آغاز کنند. همین موضوع موجب می شود که تقاضا برای چاپ انواع سالنامه از سوی کسب و کارها با افزایش چشم گیری روبه رو شود. این موضوع در ماه های آخر سال موجب می شود که سفارشات سررسید به موقع و با کیفیت مناسب آماده نشوند. در نتیجه، پروژه تبلیغات و برند سازی با شکست روبه خواهد شد. از سوی دیگر، هزینه چاپ سررسید در ماه های آخر سال به دلیل افزایش تقاضا، به طرز عجیبی افزایش پیدا می کند. با توجه به این تفاسیر،چاپ سررسید در نیمه دوم سال، زمان مناسب چاپ به حساب می آید. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، تقویم سال جدید تقریبا در اوایل پاییز منتشر می شود. در نتیجه، بهترین زمان چاپ سالنامه دقیقا این بازه زمانی خواهد بود.

زمان مناسب چاپ سررسید
زمان مناسب چاپ سررسید

مزیت های چاپ سررسید در بازه زمانی مناسب

  • عدم اختلال در برنامه ریزی و دریافت سالنامه در مدت زمان مشخص شده به دست مشتریان
  • افزایش کیفیت چاپ و فرصت کافی جهت طراحی ایده آل
  • اقتصادی بودن هزینه ها و بالا رفتن کیفیت چاپ
  • در بازه زمانی مناسب، امکان سفارشات سالنامه در تیراژهای کم و محدود نیز وجود دارد

چاپ سالنامه چقدر زمان نیاز دارد؟

مهم ترین دغدغه و نگرانی که در هنگام سفارش سررسید اختصاصی وجود دارد، تخمین زمان مناسب برای چاپ سررسید و تحویل به موقع آن از سمت تولید کننده سررسید تا قبل از سال جدید است. مشخص است که تاخیر در تحویل سررسید از تولید کننده، می تواند شامل سفارشات زیاد از حد و یا خرابی دستگاه و دیگر موارد باشد و حتی می تواند از ناحیه سفارش دهنده سررسید به دلیل تاخیر در سفارش باشد. این موارد نه تنها باعث تعلل در تحویل دادن سفارش می شوند بلکه مواردی مانند افزایش قیمت به دلیل محدودیت زمانی، لغو بسیاری از موارد طراحی شده و عدم توجه به جزئیات سفارش به خاطر کمبود وقت، محدود بودن در انتخاب موارد مورد نظر مشتری در چاپ سررسید اختصاصی، همچون انتخاب جلد، درج نوشته های خاص و موارد دیگر که ممکن است برای خریدار مشکلاتی را ایجاد کند. (منبع)

پیمایش به بالا