طراحی مجله

برخی از مجلات به نظر عالی می رسند، با پیام های خود با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند و برای کسب و کارهای مختلف بسیار سودمند هستند. طراحی مجله به صورت حرفه ای کار آسانی نیست و نیاز به مهارت و تجربه فراوان دارد. به عنوان یک شرکت حرفه ای قصد داریم شما را با برخی مراحل استراتژیک در طراحی مجله که منجر به نتایجی شگفت انگیز می گردد آشنا کنیم. توجه به این نکات باعث می شود تا به نیازها و انتظارات مشتریان توجه بیشتری کنید و موجب جلب رضایت آن ها گردید.

طراحی مجله

از همه چیز ایده بگیرید

همه طراحان با ایده های ویژه نمی آیند، زیرا آنها دائما بر روی طرح های مشابهی کار می کنند که قبلا استفاده کرده اند. این مشکلی است که بیشتر طراحان با آن مواجه اند. بهترین کاری که باید انجام دهید این است که بیرون بروید و برای چند ساعت در یک فضای آرام قرار بگیرید. به زودی متوجه خواهید شد که ایده ها و طرح های خلاقانه مختلف به سراغ شما می آیند. کل جهان پر است از زیبایی هایی که می توان از آن ها الهام گرفت. یک طراح باید درک خود را تغییر دهد تا بهترین ها را در خلاقیت خود بکار گیرد. شما می توانید یک دفترچه یادداشت همراه خود داشته باشید و هر ایده را قبل از اینکه از حافظه تان ناپدید شود، یادداشت نمایید.

 

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

از کارهای دیگران الهام بگیرید

گام اساسی طراحی، الهام گرفتن است. این بدان معنا نیست که شما نباید خلاق باشید و فقط ایده های دیگران را کپی کنید. بلکه با مراجعه به مجلات مختلف، میزان اندیشه های خود را توسعه دهید و زاویه های بیشتری را برای فکر کردن فراهم نمایید.

 

یک مفهوم بسازید

یک مجله که به مفاهیم جالب گرایش دارد به شما نتایج بهتری می دهد. یک تم یا سبک را امتحان کنید که خلاقانه است و بر روی مخاطب هدف تاثیر می گذارد. راه حل های نوآورانه و ایده هایی که شما را متمایز می کنند، ارائه دهید.

چاپ مجله

برندسازی مهم است

مجله باید برند شما را تکمیل کند. نگاه و احساسی که مجله ارائه می دهد باید با ماهیت کسب و کار شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید، سازگار باشد. هر رنگ، تصویر، گرافیک و اندازه فونت که توسط شرکت های حرفه ای ارائه دهنده خدمات طراحی مجله استفاده می شوند، دلیل خاصی دارند.

حتما بخوانید: اصول طراحی جلد 

از طراحی مناسب طرح روی جلد مطمئن شوید

کاوری که به خوبی طراحی شده و جذاب باشد به شما کمک می کند تا توجه دیگران را به مجله خود جلب نمایید. از تصاویر با کیفیت بر روی جلد مجله استفاده کنید. این تصاویر باید به گونه ای باشند تا خوانندگان بالقوه را برای خرید مجله شما تحریک کنند. آنها باید بتوانند با مخاطبان ارتباط برقرار نمایند. طراحی جلد مجله باید به گونه ای باشد تا محتویات داخل آن را به خوبی منعکس نماید.

چیدمان چند ستونه را بکار بگیرید

یکی از مهمترین چیزهایی که باید مراقب آن باشید، طرح بندی طراحی مجله است. برای ارائه یک نگاه حرفه ای، استفاده از شبکه های چند ستونه می تواند کمک کند. سه ستونه برای مجله هایی که دارای اندازه عادی هستند مناسب می باشد اما وقتی اندازه مجله کوچک می شود، دو ستونه ایده آل است.

به طور مطلوب از فضای سفید استفاده کنید

در صورت امکان، بخشی از فضای صفحات مجله را خالی بگذارید. پر کردن بیش از حد صفحات می تواند موجب ناراحتی و خستگی چشمان مخاطبان در هنگام خواندن مجله شود. با طرح های مختلف که دارای فضاهای سفید کافی هستند آزمایش کنید. سعی کنید ایده ها را با استفاده از تصاویر هوشمندانه انتقال دهید. این کار به کاهش متن کمک می نماید.

سعی کنید کلمات را در اطراف عکس قرار دهید

این روش ابتکاری است. در روش سنتی، کلمات در محدودیت های یک جعبه نگه داشته می شوند. این کار را می توان با قرار دادن متن در اطراف تصاویر انجام داد. در نتیجه، کلمات به صورت سیال ظاهر می شوند و نمایی یکپارچه، چیزی است که به دست می آید.

برای اینکه این روش به خوبی جواب دهد باید از عکس هایی با فضای سفید زیاد استفاده نمود. طرح های پیچیده به سختی کار می کنند، در حالی که طرح های ساده مناسب تر هستند.

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

عکس های هوایی را امتحان کنید

عکس هایی که از بالا گرفته شده اند بسیار جذاب و چشم گیرند. مواد غذایی و نوشیدنی ها از این سبک برای جلب توجه سریع استفاده می کنند. اما امروزه، در صنعت گردشگری و توریسم و عکس های خبری نیز پذیرفته شده است. به عنوان مثال، دید هوایی از آب گرفتگی شهر می تواند به بیننده یک ایده بزرگتر از حادثه به وسیله یک عکس واحد بدهد. تایپوگرافی همراه با عکس های هوایی قادر است انطباقی جذاب ایجاد نماید. تیترهای نوآورانه و متن اصلی می توانند شکاف ها را پر کنند و نگاه تازه ای ایجاد نمایند.

نمایی سه بعدی خلق نمایید

طرح سه بعدی مجله را می توان در طرح بندی های دو بعدی با کمک متن چند لایه و عکس ها ساخت و موضوع عکس را از پس زمینه جدا کرد. این تکنیک لایه ها، می تواند ظاهری سه بعدی را ایجاد نماید.

صفحه مطالب خود را دگرگون کنید

مردم می گویند: “یک کتاب را با جلد آن قضاوت نکنید”. با این وجود، افراد پس از این که محو جلد مجله می شوند آن را انتخاب می کنند. اما بخش جالب این است که کاور مجله به تنهایی نمی تواند منافع شخصی را حفظ کند. پس داشتن یک صفحه محتوای جالب ضروری است. این صفحه محتواست که توسط خوانندگان دیده می شود حتی قبل از اینکه به سراغ صفحات داخلی مجله بروند. بنابراین، این قسمت باید جذاب باشد. خوانندگان دوست ندارند که یک صفحه محتوای بدون زرق و برق را ببینند. به وسیله رنگ های مختلف، عکس ها، تایپوگرافی و … صفحه محتوای جذاب ایجاد نمایید.

حتما بخوانید :چاپ جلد کتاب 

تصاویر گرافیکی را امتحان کنید

اگرچه مجلات از تصاویر برای انتقال ایده ها استفاده می کنند، اما یک تصویر با کیفیت بالا می تواند یک دید منحصر به فرد و ویژه خلق نماید به ویژه برای مجلاتی که در مورد فناوری، طراحی یا هنر هستند.

Adobe Illustrator، CorelDRAW یا Inkscape براحتی و بدون تلاش زیاد، امکان تولید گرافیک برداری را دارند که می توان در طرح بندی مجله از آنها استفاده کرد.

 

مفاهیم انتزاعی را می توان با کمک بردارها با دقت بیان نمود. مجلاتی که خارج از محدوده مد و سبک زندگی قرار می گیرند آن را انتخاب می کنند. مجلات طراحی موفق از تصاویر گرافیکی انتزاعی برای ایجاد یک جلد چشمگیر مجله بهره می برند. همچنین بسیاری از مجلات دارای نسخه های خاص هستند و تصاویر می توانند نمایی خارق العاده به این نسخه ها اضافه کنند.

همه نشریات تمایل دارند موقعیت منحصر به فرد خود را در بازار ایجاد نمایند. به عبارت دیگر، موقعیت متفاوت یک برند را می توان از طریق طراحی تصاویر خلاقانه ایجاد کرد. مجلاتی که متعلق به شرکت های هواپیمایی، فروشگاه ها و … می توانند حداکثر بهره را از این موقعیت ببرند.

برای نمایش ظاهر دیجیتال، اینفوگرافیک را وارد کنید

مجلات مشهور جهان از اینفوگرافیک برای تصاویر مقاله به شیوه ای مناسب و مدرن استفاده می کنند. امروز، مجلات بسیار کمی ترجیح می دهند که مقالات، فقط شامل متن باشد. در عوض، آنها از نشریات دیجیتالی برای جذب مخاطبان بیشتر بهره می برند.

 

به اینفوگرافیک های جذاب یک مجله ورزشی نگاه کنید. هر عدد به یک آیکون شش ضلعی و یک تصویر مربوط به آن اختصاص می یابد. وقتی مقاله به این صورت طراحی می شود، کل طرح مانن یک پوستر جذاب به نظر می رسد.

 

سعی کنید متن و یا نقل قول هایی را که به شکل های اینفوگرافیک هستند در متن مقالات اضافه کنید. فلش ها یا تقسیم کننده ها می توانند کمک نمایند تا توجه خوانندگان مجله منحرف نشود. آمارها یا مکان ها را می توان با کمک نقشه ها یا نمودارهای پایه نشان داد. بنابراین مجلات ورزشی و مالی از اینفوگرافیک در بخش های مختلف مجله استفاده می کنند.

اشتراک گذاری

پیمایش به بالا