کاغذ بازیافت چیست؟

استفاده از کاغذ یکی از بزرگترین دلایل برای جنگل زدایی است و تولید کاغذ همچنان باعث تخریب جنگل ها می شود.  فرایند بازیافت کاغذ قدیمی به کاغذ جدید ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما در واقعیت ، بسیار ساده است. در مقیاس صنعتی، تولید کاغذ بازیافتی به ما امکان می دهد در انرژی و منابع صرفه جویی کنیم. در حقیقت با بازیافت یک تن کاغذ ، 17 درخت ، 7000 گالن آب و 463 گالن روغن را نجات می دهیم.

کاغذ چگونه بازیافت می شود؟

پس از قرار دادن کاغذها در سطل بازیافت، به یک مرکز بازیافت منتقل می شود که آلودگی هایی مانند پلاستیک یا زباله های دیگر از آن برداشته شود. سپس به درجه های مختلف طبقه بندی می شود. هنگامی که آنها مرتب شد، در بسته ها ذخیره تا برای پردازش به آسیاب منتقل شود.

هنگامی که در ماشین های بزرگ پالپر قرار می گیرد، کاغذها را به قطعات کوچک خرد می کنند. سپس این مخلوط، همراه آب و مواد شیمیایی گرم شده و تکه های کاغذ به الیاف تجزیه می گردند. به همین ترتیب مخلوط آماده شده از طریق یک صفحه فشار داده می شود تا چسب ها و سایر آلودگی های باقی مانده از روی کاغذ بازیافتی ، از بین بروند.

در مرحله بعد، کاغذ در یک استوانه مخروطی شکل می چرخد تا تمیز شود و نهایتا آثار جوهر نیز برداشته می شود. در این مرحله، پالپ از طریق دستگاهی ارسال می شود که آن را روی تسمه نقاله قرارگرفته و آب بر روی آن ها پاشیده می شود تا الیاف کاغذها به یکدیگر متصل گردند. غلتک های فلزی گرم شده کاغذ را خشک می کنند و آن را روی رول های بزرگ قرار می دهند که می توان آنها را به محصولات کاغذی جدید تبدیل کرد.

کاغذ بازیافتی

درجه های کاغذ بازیافت شده

روزنامه یک کاغذ بازیافتی درجه پایین است. زیرا قبلاً بارها بازیافت شده است، در حالی که کاغذ چاپگر از نوع درجه بالای کاغذها می باشد. درجه آنها با طول الیاف تعیین می شود که بعد از هر فرایند بازیافتی ، درجه آن کمتر می شود. به طور معمول پس از این فرایند طی پنج تا هفت بار، الیاف برای ساخت کاغذ جدید بسیار کوتاه شده و باید با الیاف جدید مخلوط شوند.

پنج دسته اصلی برای درجه بندی وجود دارد. اگرچه ممکن است این اصطلاحات برای کارخانجات کاغذی که به دنبال پردازش انواع خاصی از کاغذها هستند، مفید باشد. برخی از انواع کاغذ بازیافتی اغلب در جعبه ها و بسته بندی محصولات یافت می شود. این در حالی است که در دسته کاغذهای مختلف می توانید گستردگی بیشتری از جمله مواردی مانند نامه، کاتالوگ، دفترچه تلفن و مجلات را شاهد باشید.

از سویی دیگر، هنگام بازیافت کاغذها، کارخانه ها از روزنامه ها، به عنوان درجه پایین آن برای تولید بیشتر روزنامه، دستمال کاغذی و سایر محصولات در این دسته استفاده می کنند. اما از کاغذهایی با درجه کیفیت بالا که شامل مواردی مانند پاکت نامه، برگه کپی و سربرگ است که مراحل چاپ مثل چاپ کاتالوگ را طی کرده و جوهر را برداشته اند برای تولید کاغذهایی بازیافت شده در درجه بالاتری بهره می برند.اگر به این مطلب علاقه داشتید به شما پیشنهاد ممیکنیم که به مقاله کاربرد ترکیب رنگ در چاپ ما سر بزنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

اشتراک گذاری

پیمایش به بالا