5 تا از بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل

5 تا از بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل

بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل انتهایی ندارند و همواره در حال افزایش هستند. در واقع، خلاقیت و ایده پردازی موجب می شود تا تبلیغات تجاری روز به روز در حال پیشرفت و موفقیت باشند. اگر کمی به فضای اطراف خود دقت کنید، متوجه می شوید که از داخل گوشی هوشمند تا پشت شیشه های مغازه بغالی سر کوچه، تبلیغات متعددی انجام می شوند. این تبلیغات توسط اغلب مردم جامعه نادیده گرفته می شوند. زیرا، تکراری و خسته کننده هستند.

در حقیقت بخش قابل توجهی از آن ها حقیقت ندارند. در نتیجه، مردم ترجیح می دهند به این تبلیغات اعتماد نکنند. نکته مهمی که کسب و کارهای تجاری به آن توجهی ندارند، جذب مخاطب است. اعتماد سازی باید در مرحله بعدی انجام شود. اما سوال! جذب مخاطب چگونه میسر می شود؟ در ادامه به بهترین ایده های تبلیغاتی می پردازیم و روش های موثر در بازاریابی را بررسی می کنیم؛ با مجله طراحی و چاپ نگاران همراه باشید.

بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل

بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل

همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم، اغلب مردم جامعه از تبلیغات تکراری و خسته کننده آنلاین و غیر آنلاین عاصی شده اند. بخش عمده ای از این تبلیغات بدون هدف و تنها به علت قیمت مناسب، به صورت رگباری برای مخاطبان ارسال می شود. در صورتی که احتمال دیده شدن و یا موثر واقع شدن آن کمتر از 1 درصد است. این موضوع موجب می شود در وهله اول مردم در برابر برند شما جبهه بگیرند و در وهله دوم تمام بودجه و هزینه تبلیغات شما بدون تاثیر باشد. اما چاره چیست؟ مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشت، طراحی و تولید تبلیغات جذاب است. در ادامه به بهترین ایده های تبلیغاتی می پردازیم و تاثیر هریک از آن ها را در فرایند بازاریابی نقد و بررسی می کنیم.

ارائه نسخه آزمایشی به مشتریان

یکی از بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل، ارائه نسخه آزمایشی محصول یا خدمات به مشتریان است. این روش به کسب و کارها کمک می کند که در صورت عدم رضایت مشتری، محصول اصلی بدون باز شدن پلمپ مرجوع شود. این موضوع در رابطه با بسیاری از محصولات نظیر مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی نوعی چالش بزرگ به حساب می آید. زیرا، در بسیاری از محصولات امکان بازگشت کالا به دلیل مسائل بهداشتی و باز شدن پلمپ امکان پذیر نیست. ارائه نسخه آزمایشی در کنار محصول اصلی موجب می شود که مشتریان ابتدا از مقدار آزمایشی تست کنند و در صورت رضایت محصول اصلی را استفاده نمایند. این ایده تبلیغاتی علاوه بر اعتمادسازی برای مشتریان، موجب می شود فروشنده بدون محدودیت تمام محصولات را به صورت آنلاین به فروش برساند.

5 تا از بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل

فعالیت در شبکه های اجتماعی را آغاز کنید

فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ایده های تبلیغاتی برای مشاغل محسوب می شود که طی چند سال گذشته عملکرد بسیار موثری داشته است. بسیاری از مشاغل با جملات بی اساسی نظیر “دیگر دیر شده است، سایر کسب و کارها مشتریان زیادی دارند” و یا “فعالیت در شبکه مجازی هزینه و وقت نیاز دارد” خود را از بازار بزرگ اینترنتی محروم می کنند. توجه داشته باشید که تبلیغات در شبکه های مجازی دیگر بازخورد و نتیجه مطلوبی همانند چند سال پیش ندارد. در حال حاضر، تولید محتوا و معرفی محصولات به شیوه خاص در شبکه های مجازی انتخاب ایده آل تری محسوب می شوند.

خدمات رایگان انسان دوستانه

یکی از راه های زیبا، شرافتمندانه و در عین حال هوشمندانه، ارائه خدمات و محصولات به قشر ضعیف جامعه اعم از مدارس استثنایی، خانه سالمندان، بهزیستی، کمیته امداد، کودکان کار و…. است. توجه داشته باشید که کسب و کارها می توانند با توجه به حوزه فعالیت خود برخی از محصولات یا خدمات را در قالب طرح های انسان دوستانه به مراکز و افراد نیازمند هدیه کنند. این موضوع با یک فیلمبرداری کوتاه، جامع و زیبا می تواند بیشترین بازخورد را برای برند و کسب و کار شما داشته باشد. زیرا، بازدید این دست از ویدیوها بسیار زیاد است و مردم از این خدمات انسان دوستانه حمایت می کنند. توجه داشته باشید که چهره افراد نیازمند تحت هیچ شرایطی نباید مشخص شود.

بهترین ایده های تبلیغاتی

تولید محتوا خاص؛ برگه برنده در بهترین ایده های تبلیغاتی

یکی از نکات مهمی که در پاراگراف اول به آن اشاره کردیم، عدم استفاده از تبلیغات تکراری و خسته کننده است. اغلب افراد جامعه در مواجه با تبلیغات تکراری، به سرعت واکنش منفی نشان می دهند و تبلیغات را رد می کنند. یکی از موارد حائز اهمیت در تبلیغات، تولید محتوای خاص و جذاب است. تولید محتوای متنی، تصویری و صوتی باید به گونه ای انجام شود که مخاطب به سرعت از آن عبور نکند. این موضوع مصداق بارز خاص و متمایز بودن است. هنگامی که تولید محتوا و تبلیغات متمایز از دیگران باشند، مخاطب به آن ها جذب شده و سپس پیام درج شده در تبلیغات را درک می کند. در نتیجه، بهتر است در تولید محتوا و ساخت تبلیغات متمایز از دیگران باشید و راه دیگر کسب و کارها را تکرار نکنید.

برگزاری رویداد یا کلاس آموزشی رایگان

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که افراد به یاد گرفتن ایده ها و مهارت های آن علاقه نشان می دهند یا اطلاعات مربوط به آن مدام به روز می شود، می توانید رویدادهای آموزشی کوچک برگزار کنید. وبینارهای رایگان یا کلاس های حضوری ارزان برای افرادی که به یاد گرفتن حرفه شما علاقه دارند یا حتی برای بچه های کوچکی که به دنبال پیدا کردن شغل آینده خود هستند تاثیر زیادی در جذب مشتریان بالقوه می گذارد. بروشورهای تبلیغاتی را چاپ و آن ها را در محیط بومی منتشر کنید. همچنین می توانید از کارکنانتان بخواهید بنر تبلیغاتی شما را در صفحات اجتماعی خود تبلیغ کنند. آشنایی با نوع کسب و کار شما در جذب مشتریان بالقوه تاثیر زیادی خواهد گذاشت. (منبع)

پیمایش به بالا