نمایشگاه بین‌المللی کاغذ و ماشین‌آلات وابسته؛ رشد ۱۰۰ درصدی

ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه

تولید داخلی، صادرات و بازاریابی و ماشین آلات؛ سه حوزه اصلی این رویداد

چاپ نگاران: با حضور و همکاری نهادهای دولتی و خصوصی، ششمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته در تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه که تا چهارم مرداد ماه ادامه دارد و نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد را تجربه کرده است.

آخرین فناوری‌های صنعت کاغذ و مقوا در اختیار بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کاغذ

در نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، شرکت‌های داخلی و خارجی آخرین دستاوردهای خود را در زمینه تولید، فرآوری و بسته‌بندی کاغذ و مقوا به نمایش گذاشته‌اند. همچنین فرصتی برای تبادل نظر، همفکری و همکاری بین صنعتگران، پژوهشگران و دانشجویان فراهم شده است. ستاد برگزاری، بخش ویژه‌ای نیز برای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های نوپا در این حوزه اختصاص داده است.

پیشنهاد مطالعه : کاغذ و مقوای مناسب چاپ و بسته بندی

حمایت از تولید داخلی و صادرات در سال رشد تولید

به گفته رضا امیدی رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، این رویداد با حمایت وزارت صنعت معدن و تجارت و انجمن‌ها و تعاونی‌های مربوط به صنعت کاغذ برپا شده است. وی گفت: در سال رشد تولید و مهار تورم، ما قصد داریم با تقویت تولید داخلی و صادرات، رقابت‌پذیری صنعت کاغذ را افزایش دهیم. همچنین سعی می‌کنیم با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، تکنولوژی‌های نوین این حوزه را به کشور وارد کنیم.

ارقام تولید و مصرف کاغذ و مقوا در ایران

براساس آمارهای منتشر شده در نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایرانی، سالانه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کاغذ تولید می‌کنند که ۴۰ درصد بیشتر از نیاز داخلی است. بخش عمده‌ای از این تولید به کشورهای اروپایی، آسیایی و حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود. در حال حاضر ۱۲۰ کارخانه و تولیدی در زمینه تولید کاغذ در ایران فعال هستند که فقط با مشکل تامین ماده اولیه آخال روبرو هستند. مصرف سالانه کاغذ و مقوا در ایران حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن؛ نیاز سالانه کشور به کاغذ بسته‌بندی ۸۵۰ هزار تن، کاغذ تحریر ۲۵۰ هزار تن، کاغذ کتاب درسی ۴۰ هزار تن، کاغذ بهداشتی ۱۲۰ هزار تن، مقوا ۱۱۰ هزار تن و تیشو ۱۶۰ هزار تن است.

نمایشگاه بین‌المللی کاغذ

مطابق آمار اعلام شده، مقدار سرانه مصرف انواع کاغذ در ایران معادل ۲۲ کیلوگرم، در کشورهای اتحادیه اروپا ۵۵ کیلوگرم و در ایالات متحده آمریکا، در حدود ۱۶۰ کیلوگرم است.

پیشنهاد مطالعه : چاپ پوستر

کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کاغذ

ششمین نمایشگاه بین‌المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته تا چهارم مردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا است. شرکت چاپ نگاران از شما هموطنان گرامی دعوت می‌کند که با حضور در این نمایشگاه، از آخرین دستاوردها و توانمندی‌های صنعت کاغذ و فراورده‌های سلولزی مطلع شوید. علاقمندان محترم می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی اخبار نمایشگاه‌ها اطلاعات بیشتری درباره ثبت نام، شرکت‌کنندگان و برنامه‌های جانبی این رویداد بدست آورند.

پیمایش به بالا