کاربرد لمینت در چاپ | هزینه لمینت

کاربرد لمینت در چاپ

کاربرد لمینت در چاپ ، از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع، لمینیت به فرآیند چسباندن یک فیلم پلاستیکی شفاف بر روی مواد چاپی اشاره دارد. معمولاً چسباندن فیلم، به دو طرف قطعه چاپ شده انجام شده و به گونه ای است که قطعه کاملاً در پلاستیک محصور شود. قطعات چاپ شده، برای محافظت بیشتر در برابر لکه، رطوبت، چین و چروک یا پارگی که ممکن است عمر مفید آنها را کوتاه کند، لمینت می شوند. لمینیت چاپی، استحکام بالایی را به کاغذهای چاپ شده  می‌افزاید. در صورتی که سفارش چاپ دارید، می توانید هزینه لمینت را از تیم چاپ و تبلیغات تخصصی نگاران دریافت کنید.

بهترین کاربرد لمینت در چاپ

بهترین کاربرد لمینت در چاپ هایی است که به طور مکرر انجام می شود. از آن جمله می توان به منوی رستوران، لیست قیمت، نقشه، مواد آموزشی، کارت های عضویت، و غیره اشاره کرد. شما اغلب این پوشش ها را به عنوان جلد روی برخی کتاب ها مشاهده می کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله اصول طراحی برای چاپ افست سری بزنید.

یکی دیگر از مزایای لمینت این است که رنگ های روی قطعات چاپ شده را درخشان تر می کند. به همین دلیل است که در چاپ کاتالوک های صنعتی و تبلیغاتی محبوبیت پیدا کرده است. همچنین برای قطعات چاپی مورد استفاده در محیط های کثیف یا مرطوب توصیه می شود، مانند هشدارهای ماشین آلات و دستورالعمل های عملیاتی، علائم ایمنی و اضطراری و قوانین کارخانه، که امکان پارگی را غیرممکن می سازد. اگر محیط به خصوص مرطوب یا روغنی باشد، فیلم لمینت، می تواند به خوبی از آن محافظت کند.

بهترین کاربرد لمینت در چاپ

روش مناسب لمینت

در روش مناسب لمینت، ورقه ای که از فعال سازی حرارتی استفاده می کند، بهترین گزینه است. زیرا پیوند قوی تری بین قطعه چاپ شده و لمینت ایجاد می کند. این روکش ها می تواند براق یا مات باشد، اما برای بهترین کاربرد لمینت در چاپ ، براق رایج تر است که هزینه لمینت کمتری را نیز به خود اختصاص می دهد. علاوه بر این، قطعات لمینت را می توان با گوشه های مربع یا گرد ساخت و سوراخ هایی برای آویزان کردن از قلاب، در آنها در نظر گرفت.

کاربرد لمینت در چاپ

هزینه لمینت

فیلم این پوشش ها، معمولاً با ضخامت میلی متر اندازه گیری می شود. آنها در اندازه 3 تا 10 میلی متر ضخامت دارند. اگر می خواهید قطعه چاپ شده، استحکام لازم را داشته و هزینه لمینت کمتری داشت باشد، می توانید مقوای سنگین برای چاپ استفاده کنید و سپس با یک لایه لمینت نازک تر آن را پوشش دهید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

پیمایش به بالا