روش چاپ بادکنک

روش چاپ بادکنک

طی چند سال گذشته، چاپ بادکنک یکی از روش های تبلیغاتی محبوب در میان برندها به حساب می آید. روش چاپ بادکنک پیچیده و دشوار نیست. برای چاپ طرح و عکس برروی بادکنک باید ابتدا طرح اولیه از سوی مشتری به چاپخانه ارسال شود. در بسیاری از موارد مشتریان طرح آماده ندارند، در این شرایط از طرح آماده و یا طرح اختصاصی استفاده می شود. توجه داشته باشید که روش چاپ بادکنک توسط ابزارها و تکنولوژی های متعددی انجام می شود. اما استفاده از تکنولوژی های مدرن، به شما امکان چاپ در سایزهای مختلف را نیز خواهد داد.

استفاده از بادکنک های تبلیغاتی یکی از روش های بازاریابی و جذب مشتری محسوب می شود و طی سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار می گیرد. روش چاپ بادکنک اغلب جهت افتتاح مراکز و برندها مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه مناسب، بازدهی بالا و استقبال مردم از این روش تبلیغاتی، علل اصلی محبوبیت این روش تبلیغاتی محسوب می شوند. امروز در مجله چاپ نگاران قصد داریم با روش چاپ بادکنک آشنا شویم؛ در ادامه با ما همراه باشید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله تراکت تبلیغاتی چیست مراجعه کنید.

روش چاپ بادکنک

مراحل چاپ طرح روی بادکنک

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، چاپ طرح برروی بادکنک یکی از روش های تبلیغاتی مدرن با بازدهی بالا و هزینه مناسب است. چاپ طرح های مختلف برروی بادکنک به سادگی امکان پذیر است. توجه داشته باشید که جهت چاپ طرح و لوگو برروی بادکنک، ابتدا لازم است طراحی آن تمام شود. مرحله اول در روش چاپ بادکنک، ارسال طرح نهایی برای چاپخانه است. درحال حاضر، طرح های رایگان بسیار زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که مشتریان می توانند بدون صرف هزینه از آن ها استفاده کنند. علاوه بر این، وب سایت های متعددی نیز در زمینه طراحی رایگان خدمات رسانی می کنند. اما در نهایت، پیشنهاد می کنیم که برای بالا رفتن کیفیت کار و افزایش بازدهی، از طراحی اختصاصی استفاده کنید.

ایجاد شابلون برای طرح های اختصاصی

بعد از انجام مرحله طراحی، لوگو به مرحله ساخت شابلون می رسد تا کلیشه اختصاصی برای هر لوگو بدون هیچ گونه تغییرات و کم و کاستی به وجود آید. از این رو از لوگو مورد نظر روی کاغذهای مخصوص چاپ می شود و سپس به مرحله عکاسی ارسال می گردد تا تصویر و یا متن مورد نظر را روی کلیشه ظاهر نموده و بتوان برای چاپ روی بادکنک از آن استفاده نمود.

لازم به توضیح است تقریبا اندازه فضایی شابلون که ما می توانیم لوگوی مورد نظر را روی آن عکاسی و ظاهر نمائیم، 20*15 سانتی متر می باشد (این اندازه وابسته به نوع دستگاه و تکنولوژی چاپخانه است). لازم به ذکر است که یکی از سخت ترین و حساس ترین مراحل چاپ بادکنک، همین مرحله ساخت شابلون می باشد که در صورت کوچک ترین ایراد و مشکلی، تصویر لوگو به درستی روی توری کلیشه ظاهر نمی شود و نمی توان از آن برای چاپ بادکنک استفاده نمود. لذا باید برای ساخت شابلون به کوچکترین ریزه کاری ها توجه داشته باشیم و با ظرافت کامل این مرحله را انجام دهیم. (منبع)

چاپ بادکنک

استفاده از رنگ استاندارد؛ نکته مهم در روش چاپ بادکنک

یکی از موارد بسیار مهم در چاپ بادکنک، استفاده از رنگ استاندارد است. زمانی که بادکنک باد می شود، طرح نهایی به خوبی برروی آن نمایان خواهد شد. استفاده از رنگ های غیراستاندارد در چاپ بادکنک، موجب می شوند هنگامی که بادکنک باد می شود به سرعت بترکد. پاره شدن بادکنک تبلیغاتی، شایع ترین معضل در بازاریابی به این روش، محسوب می شود. رنگ های مورد استفاده در چاپ بادکنک باید استاندارد و بر پایه پلاستیک باشند. استفاده از رنگ های روغنی و شیمیایی در اغلب موارد مشکلاتی نظیر پاره شدن بادکنک را به همراه خواهند داشت.

چاپ طرح روی بادکنک

در آخرین مرحله از روش چاپ بادکنک، رنگ مخصوص از طریق قلم و شابلون متصل شده به دستگاه، طرح مورد نظر را برروی بادکنک چاپ می کند. این مرحله که آخرین مرحله در چاپ بادکنک تبلیغاتی محسوب می شود، پس از اتمام، بسته بندی شده و برای مشتریان ارسال می شود. توجه داشته باشید که در مرحله چاپ، استفاده از بادکنک و رنگ استاندارد موجب افزایش بازدهی و کاهش معضلات رایج خواهد شد. در نتیجه استفاده از مواد اولیه درجه یک، موجب می شود هیچ یک از مشکلات فوق برای شما ایجاد نشود.

پیمایش به بالا