اصول چهارگانه در چاپ کتاب موفق

نویسندگان با چاپ آثار خود خدمت بزرگی به رشد و اعتلای دانش بشری می کنند اما برخی کتاب ها هرگز خوانده نمی شوند. به مدد پیشرفت های بزرگی که در حیطه طراحی و چاپ حاصل شده انواع کتب چاپی با رنگ و روی بسیار متفاوت در بازار دیده می شود. بدون تردید بسیاری از خریداران قبل از اینکه به نام نویسنده یا ماهیت متن توجه کنند به ظاهر و نوع چاپ کتاب بها می دهند. در واقع برای چاپ کتاب پر فروش باید از قبل خیلی موارد را در نظر گرفت.

با برنامه ریزی صحیح می توانید پروسه چاپ را به سمت و سوی هدف سوق دهید. چاپ کتاب با طراحی بروشور تبلیغاتی و چاپ کارت ویزیت تفاوت دارد. در این میان از قبل انتظارات خود را مشخص کنید و به این سوالات پاسخ دهید:

  • چاپ کتاب پر فروش در چه تیراژی باشد؟
  • این کتاب برای کدام گروه سنی نوشته شده است؟
  • اندازه و ابعاد کتاب را چه مقدار در نظر می گیرید؟
  • هدف از انتشار نسخه چاپی کتاب تان چیست؟

1-طراحی کاور مخصوص نسخه چاپی

در مورد کتاب های الکترونیک نیز کاور کتاب، طراحی می شود اما در ارتباط با کتاب های فیزیکی اهمیت طراحی کاور بسیار بیشتر است. در کتاب های چاپی کاور در واقع همان جلد کتاب پر فروش محسوب می شود. طراحی کاور کتاب های پر فروش کار ساده ای نیست. معمولا طراحان حرفه ای به نویسنده ها در مورد طراحی جلد کتاب مشورت می دهند. جلد مهم ترین قسمت هر کتاب و به منزله ویترین آن است. برای اینکه مخاطبین تمایل به خواندن کتاب داشته باشند باید اصول طراحی جلد کتاب به بهترین شکلی رعایت شود.

هزینه چاپ کتاب

طراحی جلد و کاور برای نسخه چاپی مثل یک شمشیر دو لبه است که می تواند فروش کتاب را ده ها برابر افزایش دهد و یا اینکه به طور کلی شور و اشتیاق را از خریداران دور کند.

2- چاپ کتاب پر فروش با صفحه آرایی مناسب

صفحات داخل کتاب دارای طراحی خاص هستند این طراحی با توجه به مخاطب هدف و سن او تنظیم می شود. برای مثال صفحه آرایی برای کتاب کودکان با آنچه که در کتاب های آکادمیک می بینید تفاوت دارد. هیچ کتابی بدون عملیات صفحه بندی زیر چاپ نمی رود پس در این مورد وسواس بیشتری نشان دهید.

3- نقش تصاویر در چاپ کتاب پر فروش

تصاویر مهم ترین بخش در موفقیت یک کتاب چاپ شده هستند. با استفاده از تصاویر بی کیفیت و نامناسب بدون تردید خوانندگان را از دست خواهید داد. کیفیت چاپ تصاویر بستگی به رزولوشن بالای آن دارد. این مورد را با چشم نمی توان تشخیص داد. بهتر است از چاپخانه در این مورد مشورت بگیرید.

چاپ کتاب

4-هزینه چاپ کتاب پر فروش

یکی از مهم ترین عوامل در چاپ کتاب بحث مدیریت هزینه هاست. فاکتورهای تاثیرگزار در این مورد عبارتند از: تعداد تیراژ کتاب، نوع جلد و جنس صفحات داخلی، تعداد صفحات داخلی، اندازه صفحات، رنگی یا سیاه و سفید بودن کتاب .

چاپ و تبلیغات نگاران با نزدیک به 4 دهه فعالیت در صنعت چاپ، آماده چاپ کتاب با بهترین شرایط می باشد. خدمات ارائه شده در این مجموعه شامل مشاوره و اجرای کلیه امور چاپی است. برای چاپ آثار قلمی خود با بهترین های این حرفه تماس بگیرید تا شاهد پر فروش شدن آثارتان باشید.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

مطالب پر بازدید

پیمایش به بالا