چاپ فاکتور کاربن لس | درخواست تعرفه قیمت چاپ فاکتور کاربن لس

چاپ فاکتور کاربن لس

NCR یا فرم ‌های بدون کربن، همانطور که از نامش پیداست، نیاز به کاغذ کربنی بین ورق ‌ها، برای ایجاد چندین نسخه از یک فرم را از بین برده‌اند. این کاغذ برای انتقال اثر از صفحه اول به صفحات بعدی با فشار بسیار کم، به صورت شیمیایی عمل می کند. چاپ فاکتور کاربن لس ، می تواند راه حلی مناسب برای بسیاری از کسب و کارهایی باشد که نیاز به فاکتورهای چند نسخه ای برابر دارند. شما می توانید تعرفه قیمت چاپ فاکتور کاربن لس را از نگاران دریافت کنید.

فرم کاربن لس چیست؟

در این روش قسمت پایینی کاغذ NCR بدون کربن با رنگ ریز محصور شده پوشیده می شود که هنگام فشار دادن می شکند. روی ورق بعدی با خاک رس پوشانده شده است که با رنگ واکنش می دهد و یک علامت دائمی ایجاد می کند. هنگامی که روی صفحه بالایی نوشته می شود، فشار باعث می شود میکروکپسول ها بشکنند و رنگ را روی صفحه زیر آن آزاد کنند. این روش در چاپ فاکتورهای کاربن لس استفاده می شود.

چاپ فاکتور کاربن لس

کاربرد NCR و فرم کاربن لس

فرم‌ های NCR کاربردهای بی ‌شماری دارند که برخی از رایج ‌ترین آن‌ها عبارتند از فاکتورها، اظهارنامه‌ها، سفارش‌های خرید، قراردادها، سفارش‌ های کاری، درخواست ‌ها و رسید که در آن ‌ها چندین نسخه برای مشتریان، فروشندگان، حسابداری، نمایندگان، کارگران و غیره مورد نیاز است.

اندازه های فرم رایج کاربن لس

اندازه ‌های استاندارد برای چاپ فاکتور کاربن لس ، به طور معمول به صورت نیم صفحه در اندازه 5.5 اینچ در 8.5 اینچ، صفحه کامل در اندازه 8.5 اینچ در 11 اینچ و قانونی  در اندازه 8.5 اینچ در 14 اینچ است، اگرچه اندازه‌های سفارشی را می‌توان برای رفع نیاز خاص شما سفارش داد که همراه تعرفه قیمت، در نگاران قابل دریافت است.

چاپ فاکتور کاربن لس

چاپ فاکتور کاربن لس به صورت دو طرفه

فرم های بدون کربن را می توان در یک یا دو طرف چاپ کرد. معمولاً قسمت جلویی شامل آرم شرکت و اطلاعات تماس و همچنین فرم است. قسمت پشتی را می توان برای اطلاعات قانونی یا دستورالعمل های دقیق استفاده کرد. چاپ فاکتور به روش کاربن لس را می‌توان در انواع فرمت ‌های جوهر از مشکی تا تمام رنگی، یا حتی با PMS سفارشی یا رنگ ‌های نقطه‌ای برای مطابقت با برند شرکت شما چاپ نمود. می توانید گزینه های مختلف جوهر را برای جلو و پشت فرم مشخص کنید.

عناصر مهم در فاکتور کاربن لس

فرم ‌های NCR را می ‌توان به‌ صورت جدا یا به شکل دفترچه‌ای که یک روش معمول برای فاکتورها یا رسیدها است، سفارش داد. تعداد برگه های منظور شده برای اینکار، مطابق با سفارش مشتری در زمان سفارش چاپ خواهد بود.

استفاده از روش دفترچه ای

دفترچه های NCR برای فرم های رسید و فرم های فاکتور بسیار مفید هستند، زیرا می توان یک کپی از فرم را به راحتی از دفترچه جدا کرد و در اختیار مشتری قرار داد، در حالی که یک کپی در دفترچه برای سوابق کسب و کار باقی می ماند. صفحات برای حذف آسان سوراخ شده اند. روکش محکم، یکپارچگی دفترچه را حفظ می کند و می تواند بین فرم ها قرار داده شود تا هنگام تکمیل فرم از انتقال اثر به صفحات دیگر جلوگیری شود.

شماره گذاری فاکتور کاربن لس

چاپ فاکتور کاربن لس را می توان برای نگهداری سوابق ضروری، شماره گذاری کرد. نوع جوهر قرمز یا سیاه و شماره شروع، توسط مشتری تعیین می شود و سپس، تمامی فرم ها به ترتیب شماره گذاری خواهند شد. تعرفه قیمت چاپ فاکتور کاربن لس در شرایطی مقرون به صرفه در شرکت چاپ تخصصی نگاران منظور می شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

کاغذ NCR
مقالات
هما ادهمی

معرفی کاغذ NCR

معرفی کاغذ NCR | هزینه چاپ کاغذ NCR عبارت کپی کربن معنای خود را از کاغذ کربن دریافت می کند.

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا