چهار راه برای چاپ بروشور ارزان + توصیه های عملی و کاربردی

چهار راه برای چاپ بروشور ارزان

استفاده از بروشور یکی از روش های بازاریابی و تبلیغات اقتصادی محسوب می شود. این روش بازاریابی محبوبیت زیادی دارد و اغلب مشتریان از این روش بازاریابی استقبال می کنند. چاپ بروشور ارزان یکی از چالش های بزرگ در این زمینه به حساب می آید. در حقیقت، استفاده از بروشور یکی از روش های کم هزینه تبلیغاتی محسوب می شود. اما سفارش در تیراژهای بالا و پرداخت هزینه های طراحی ممکن است هزینه نهایی بروشور را افزایش دهد. امکا جای نگرانی نیست! امروزه، چاپ بروشور ارزان برای تمام کسب و کارها و دفاتر خدماتی امکان پذیر شده است. در این مطلب قصد داریم به چهار راه برای چاپ بروشور ارزان بپردازیم؛ در ادامه با چاپ و طراحی نگاران همراه باشید.

چاپ بروشور ارزان

نکات مهم در چاپ بروشور ارزان

همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم، در این مطلب قصد داریم به چهار راه برای چاپ بروشور ارزان بپردازیم. تبلیغات به واسطه بروشور ارزش و بازخورد قابل توجهی دارد و یکی از اقتصادی ترین تبلیغات روز به حساب می آید. سفارش و خدمات چاپ بروشور شامل چند مرحله است. مرحله اول، اندازه و تیراژ بروشور مشخص می شود. در مرحله دوم، نوع کاغذ و هزینه آن باید تعیین شود. سپس در مرحله سوم، طراحی بروشور آنلاین / حضوری انجام می شود. توجه داشته باشید که تمام مراحل چاپ بروشور هزینه های مختلفی دارند و قیمت نهایی بروشور وابسته به تعداد، سایز، جنس کاغذ، نوع چاپ و هزینه طراحی خواهد بود. در ادامه قصد داریم به چهار راه برای چاپ بروشور ارزان اشاره کنیم:

اندازه بروشور (ابعاد)

یکی از نکات مهم در چاپ بروشور ارزان، اندازه و ابعاد بروشور است. صرفا بزرگ بودن یک بروشور، دلیل بر ایده آل بودن آن نیست و در بسیاری از موارد سایز بزرگ بروشور تنها موجب هزینه بیشتر خواهد شد. یک بروشور ارزان باکیفیت باید در سایز و ابعاد مناسب چاپ شود. معمولا سایز A4 و A3 ایده آل ترین حالت ممکن برای بروشور هستند. توجه داشته باشید که برای کاهش هزینه های چاپ، بهتر است از یک صفحه پشت و رو استفاده کنید.

بسیاری از افراد سایز بروشور را به خوبی انتخاب می کنند، اما تعداد صفحات آن را افزایش می دهند. این موضوع موجب می شود قیمت نهایی بروشور تفاوتی با حالت ابتدایی آن نداشته باشد. در نتیجه، باید متن و تصاویر موجود در بروشور به صورت خلاصه شده در آن درج شوند. این کار موجب می شود هزینه نهایی چاپ کاهش پیدا کند و مشتریان هنگام مطالعه نیاز به زمان زیادی نداشته باشند.

طراحی

هزینه و قیمت نهایی طراحی تاثیر بسزایی در چاپ بروشور ارزان دارد. طراحی بروشور یکی از مراحل اصلی و تاثیرگذار در بازاریابی و تبلیغات محسوب می شود که توسط طراحان حرفه ای صورت می گیرد. طراحی و ویرایش بروشور هزینه ای جدا از چاپ دارد که برروی قیمت نهایی اعمال می شود. استفاده از طرح های آماده بروشور و یا استفاده از سایت ها و برنامه های ساخت بروشور می تواند گزینه مناسبی باشد. یعنی، مرحله طراحی بروشور توسط خود شما انجام شود.

برای طراحی بروشور برنامه ها و وب سایت های متعددی وجود دارند. کافی است در این برنامه ها و سایت ها ثبت نام کنید و با استفاده از قابلیت های رایگان آن ها یک بروشور جذاب مطابق با سلیقه و نیاز خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که پس از اتمام طراحی بروشور، یک بار به صورت کامل آن را بررسی کنید. تا در صورت وجود غلط املایی و ایرادات گرامری بدون صرف هزینه اضافی ان را اصلاح نمایید.

طراحی و چاپ بروشور ارزان

نوع کاغذ

بر اساس مخاطبانی که می خواهید هدف قرار دهید و میزان بروشور مورد نیاز برای کسب و کارتان، ضخامت و نوع کاغذ را تعیین کنید. کاغذ ضخیم هزینه کلی شما را افزایش می دهد. اگر بروشورها برای کنفرانس شرکتی در نظر گرفته شده باشند، شما باید بهترین نوع کاغذ را انتخاب کنید. با این حال، اگر این بروشور به منظور گردش محتوا در مکان های روزمره مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است کاغذ ارزان تر هم مناسب باشد. در نتیجه استفاده از کاغذهای معمولی و ارزان قیمت تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها خواهد داشت. نوع کاغذ در حقیقت یکی از مراحل حائز اهمیت در چهار راه برای چاپ بروشور ارزان محسوب می شود. (منبع)

تیراژ و نوع تکنولوژی چاپ؛ مهم ترین قدم در چاپ بروشور ارزان

برای چاپ بروشور ارزان سعی کنید تمام سفارشات را به صورت عمده و یکجا انجام دهید. بالا بودن تعداد تیراژ موجب می شود چاپخانه ها و مراکز چاپ تخفیفات قابل توجهی برروی سفارشات شما اعمال کنند. در نتیجه سعی کنید بروشورهای مورد نیازتان در بازه زمانی طولانی را به صورت عمده چاپ کنید. علاوه بر این، انتخاب فناوری چاپ استفاده شده در مراکز چاپ نیز تاثیر زیادی برروی قیمت نهایی سفارش دارند. به طور کلی، چاپ بروشور به دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال امکان پذیر است. به دلیل سرعت بالا و قیمت کمتر استفاده از چاپ افست انتخاب ایده آل تری محسوب می شود. توجه داشته باشید که چاپ افست برای تیراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

پیمایش به بالا