طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای | بسته بندی محصول چیست | اثر طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای

درست مانند کتاب ‌ها که اغلب از روی جلدشان مورد قضاوت قرار می‌گیرند، محصولات نیز اغلب بر اساس بسته ‌بندی ‌شان قضاوت می‌شوند، قبل از اینکه خریدار آن مورد را تجربه کند. زمانی که تصمیمات خرید به شدت به قدرت بسته برای تأثیرگذاری بر رفتار خرید وابسته است، به حداکثر رساندن پتانسیل طراحی بسته بندی و بهینه سازی هر جنبه از آن بسیار مهم است. بنابراین، طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای برای کمک به افزایش فروش شما ضروری است.

طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای

بسته بندی محصول چیست؟

در طراحی بسته بندی محصولات، نمای خارجی آن، مطرح است. این شامل انتخاب هایی در مواد و فرم و همچنین گرافیک، رنگ ها و فونت هایی است که در بسته بندی، جعبه، قوطی، بطری یا هر نوع ظرف استفاده می شود. این یک ابزار کاربردی است،

مانند هر طراحی خوب، بسته بندی نیز داستانی را بیان می کند. همچنین یک تجربه حسی است که ما را به معنای واقعی کلمه از طریق بینایی، لمس و صدا درگیر می کند. همه این جزئیات به ما کمک می کند تا بفهمیم محصول بسته شده برای چیست، چگونه باید از آن استفاده کرد و چه کسی باید از آن استفاده کند.در راهنمای طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای ، در خواهید یافت که چگونه بسته ‌بندی خود را بر اساس داستانی که می‌خواهید بازگو کنید.اگر به این دست از موضوعات علاقه دارید به شما پیشنهاد میکنیم که مقاله ی  انواع کاغذ برای پاکت نامه را مشاهده کنید.

پیش از هر اقدامی برای طراحی، سه سوال وجود دارد که باید پاسخ آنها را داشته باشید که عبارتند از محصول چیست؟ چه کسی محصول را می خرد و مردم چگونه محصول را خریداری می کنند؟

طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای محصول

اکنون این سوال مطرح است که چه چیزی می فروشید؟ چقدر بزرگ است؟ از چه موادی ساخته شده است؟ آیا ظریف است؟ این سوال به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا الزامات لجستیکی برای بسته بندی محصول شما وجود دارد یا خیر. به عنوان مثال، یک محصول ظریف به بسته بندی مطمئن تری نیاز دارد. از طرف دیگر، چیزی که بزرگ یا با ابعاد عجیب و غریب است، ممکن است به یک راه حل طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای محصول سفارشی به جای جعبه نیاز داشته باشد.

چه کسی محصول را می خرد؟

سوال بعدی این است که چه کسی محصول را خواهد خرید؟ آیا این محصول قرار است توسط مردان، زنان یا هر دو استفاده شود؟ برای کودکان است یا بزرگسالان؟ آیا برای افرادی که از محیط زیست آگاه هستند طراحی شده است؟ بسته بندی یک محصول، باید برای مصرف کننده ایده آل آن جذاب باشد.

قبل از شروع فرآیند طراحی، مهم است که بدانید آن مصرف کننده کیست. اقلامی که برای یک مشتری مرفه طراحی شده اند، باید هنگام طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای موادی را در نظر بگیرند که احساس تجمل را ایجاد می کنند.

طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای

مردم چگونه محصول را خریداری می کنند؟

اکنون مردم چگونه محصول را خریداری می کنند؟ آنها آن را از سوپرمارکت می خرند؟ یک بوتیک کوچک؟ یا روش های آنلاین را انتخاب می کنند. اگر محصول قرار است به صورت آنلاین فروخته شود و ارسال شود، باید در مورد بسته بندی متفاوت فکر کنید. اقلامی که به صورت آنلاین فروخته می شوند، احتمالاً نباید ابعاد زیادی داشته باشند. و آنهایی که در یک قفسه بوتیک قرار می گیرند باید چشم خریدار را با طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای جلب کنند.

جذابیت مناسب در طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای

طراحی بسته بندی محصول، مشتریان را جذب می کند. از آنجایی که بسته بندی باید ابتدا مشتریان را به صورت بصری درگیر کند، این یکی از مهم ترین جنبه هایی است که باید قبل از تنظیم استراتژی، طرح جدید خود را ایجاد کنید. طراحی بسته بندی باکیفیت، چشم را از فاصله دور به سمت قفسه می کشاند و جذابیت در طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای را فراهم می کند.

بسته به مخاطب هدف خود، می‌توانید جلوه‌ های بسته‌ بندی متفاوتی را برای متمایز شدن از سایرین به کار ببرید. به عنوان مثال، بسته بندی لوازم آرایشی می تواند از رنگ های روشن برای جلب توجه استفاده کند. برخی از برندها می توانند از عناصر تزئینی برای ایجاد جذابیت بصری استفاده کنند.

همه این جلوه‌ها را می‌توان به روش‌های متعددی ترکیب کرد تا یک بسته ‌بندی بسیار جذاب برای برند ایجاد شود. مشابه جذابیت بصری، بسته بندی باید منحصر به فرد باشد تا واقعاً برای مشتریان جذاب به نظر برسد، اگرچه منحصر به فرد بودن در طراحی بسته بندی خوب و حرفه ای می تواند خود را به روش های مختلف نشان دهد. راهنمایی های لازم را از نگاران دریافت کنید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

پیمایش به بالا