چگونه تراکتی طراحی کنیم که بیشتر جلب توجه کند

چگونه تراکتی طراحی کنیم که بیشتر جلب توجه کند

یکی از مهم ترین چالش های طراحی تراکت، این است که چگونه تراکتی طراحی کنیم که بیشتر جلب توجه کند. جلب توجه و جذب مخاطب به مطالعه تراکت، مهم ترین عامل و موثرترین روش افزایش بازدهی تبلیغات است که توسط اغلب کسب و کارها نادیده گرفته می شود. توجه داشته باشید که طراحی تراکت جذاب، یکی از دشوارترین مراحل تبلیغات تراکتی است که باید توسط طراحان حرفه ای انجام شود. مجموعه طراحی و چاپ نگاران با کادر حرفه ای و استفاده از تکنولوژی روز، فرایند طراحی و چاپ تراکت جذاب و خاص را با مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می دهد. در ادامه این مطلب با مجله چاپ نگاران همراه باشید تا به سوال “چگونه تراکتی طراحی کنیم که بیشتر جلب توجه کند” بپردازیم.

تراکت چیست؟

در ابتدا موضوع بهتر است با واژه تراکت آشنا شویم. تراکت به انگلیسی Flyer (به فرانسوی Tract‎) یکی از ابزارهای چاپی تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات است که به علت هزینه اقتصادی مناسب و بازخورد نسبتا بالا، توسط برندهای معتبر و کسب و کارهای نوپا مورد استفاده قرار می گیرد. تراکت یک برگه تبلیغاتی و اطلاع رسانی عموما از جنس کاغذ می باشد که دارای متن، تصویر، لوگو، اطلاعات تماس و دیگر عناوین مربوط به تبلیغات است. استفاده از تراکت ها به دلیل هزینه کم طراحی و چاپ، یکی از ابزارهای محبوب تبلیغاتی محسوب می شوند و همواره بازخوردهای نسبتا مناسبی دارند.

طراحی تراکت جذاب

طراحی یک تراکت جذاب که به خوبی جلب توجه کند کار دشواری نیست و تنها نیازمند رعایت برخی از نکات اساسی است. ترفند طراحی تراکت باید هوشمندانه و در عین حال خلاقانه باشد. به گونه ای که مخاطب در نگاه اول به خوبی جذب شود و سپس در مدت زمان کمی تمام بخش های تراکت را مشاهده و درک کند. اما سوال! چگونه تراکتی طراحی کنیم که بیشتر جلب توجه کند؟ در ادامه این مطلب به ترفندهای طراحی یک تراکت جذاب می پردازیم.

استفاده صحیح از رنگ ها

یکی از نکات حائز اهمیت در طراحی تراکت جذاب، استفاده صحیح از رنگ هاست. رنگ های استفاده شده در تراکت باید با حوزه کسب و کار شما هماهنگ باشد. علاوه بر این، استفاده از رنگ مناسب موجب جلب توجه مخاطب می شود که هدف اصلی از طراحی تراکت، همین موضوع است. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ مناسب یکی از مهم ترین بخش های طراحی محسوب می شود و باید توسط افراد باتجربه انجام شود.

به تصاویر توجه کنید!

درصد قابل توجهی از فضای تراکت را تصاویر تشکیل می دهند. در نتیجه استفاده از تصاویر باکیفیت و مرتبط با موضوع، تاثیر زیادی در جلب توجه مخاطبان دارد. تراکت های بدون تصویر عملا بازخورد بسیار کمی دارند، زیرا از پتانسیل جذب مخاطب (استفاده از تصاویر) بی بهره مانده اند. توجه داشته باشید که تصاویر باید بالانس و مرتبط باشند. استفاده از تصاویر خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک، نتایج تبلیغات را تغییر می دهند.

طراحی تراکت جذاب

فونت و اندازه؛ مهم ترین فاکتورهای طراحی تراکت جذاب

بدون شک فونت و اندازه متن مهم ترین عناوین در طراحی تراکت تبلیغاتی محسوب می شوند. این موارد تاثیر قابل توجهی در جذب و ارائه مطلب به مخاطبان دارند. در نتیجه، تاثیر آن ها بسیار زیاد است. فونت و اندازه متن تراکت باید خوانا، خوش رنگ و روان باشد. زیرا، بسیاری از مخاطبان تراکت تبلیغاتی، در گروه سنی بیش از 35 سال قرار دارند. این دسته از افراد به دلیل افزایش سن، با ضعیفی چشم مواجه می شوند. با وجود این شرایط، فونت باید به اندازه ای باشد که این دسته از مخاطبان بدون مشکل و به راحتی، توانایی خواندن مطالب را داشته باشند.

تاثیر تیتر و متون جذاب را دست کم نگیرید!

استفاده از عناوین و متن های جذاب در طراحی تراکت بسیار مهم است زیرا موجب جلب توجه مخاطبان می شود. عنوانی که در تراکت خود استفاده می کنید باید خلاصه ای از محتوای تراکت باشد. از کلمات جذاب برای عنوان استفاده کنید تا انگیزه مخاطبان را بالا ببرید و آنها را به خواندن متن های بیشتر ترغیب کنید. علاوه بر عناوین، متن هایی که در تراکت خود قرار می دهید نیز باید جذاب و موثر باشند. استفاده از زبانی ساده و قابل فهم برای مخاطبان، بدون استفاده از اصطلاحات تخصصی و سخت، می تواند بسیار موثر باشد. همچنین، باید به طور مستقیم و مختصر مزیت ها و فواید محصول یا خدمات خود را بیان کنید تا مخاطبان را متقاعد کنید که با انتخاب شما، بهترین تجربه را خواهند داشت. (منبع)

پیمایش به بالا