طراحی و چاپ نگاران

طراحی و چاپ سربرگ

سر برگ ها کاغذهایی با طراحی و چاپ ویژه هستند که به منظور نگارش نامه های رسمی استفاده می شوند. همه موسسات و شرکت های معتبر از سر برگ مخصوص به خود در مکاتبات رسمی بهره می برند. برای اینکه نامه های رسمی، سندیت داشته باشند حتما مفاد نامه در کاغذهای سربرگ دار نوشته می شود. چاپ سر برگ اداری برای هر موسسه ای به منزله یک سند هویتی مهم است.

سر برگ (Letterhead ) در مکاتبات اداری برای اشخاص حقیقی استفاده زیادی دارد. همه نوشته های روی سر برگ ها دارای اعتبار رسمی هستند و می توانند مورد سوء استفاده اشخاص سودجو قرار بگیرند. از این رو شرکت ها و موسسات سعی دارند از سربرگ های رسمی به صورت جدی محافظت کنند. به این ترتیب چاپ سر برگ اداری باید در مرکزی معتبر و دارای پیشینه مناسب، انجام شود تا در آینده مشکلاتی برای موسسه به وجود نیاید.

تاریخچه استفاده از سر برگ چندان طولانی نیست و به حدود 30 سال پیش بر می گردد. اما از روزهای نخست چاپ سر برگ تا به امروز همواره استفاده از آن در مکاتبات رسمی مورد توجه قرار گرفته است. جالب است بدانید که اولین سر برگ در مسابقات سالیانه طراحی مجله تایمز چاپ شد که با استقبال زیادی از سوی فعالین در صنعت چاپ مواجه شد.

چاپ سر برگ

نکات چاپ سر برگ اداری

با توجه به اینکه سر برگ به نامه های رسمی و اداری، اعتبار می بخشد لازم است تا در چاپ و طراحی آن دقت زیادی انجام شود. به طور معمول سر برگ ها در کاغذهای A4 یا A5 و به ندرت در سایز دیگری چاپ می شوند.

از نشان رسمی موسسه یا شرکت دینفع حتما در طراحی سر برگ استفاده می شود. لذا قبل از طراحی سر برگ حتما طراحی لوگوی اختصاصی انجام شده و به صورت قطعی از این لوگو به عنوان نشان رسمی موسسه استفاده می شود.

علاوه بر شرکت ها و موسسات همه اشخاص نیز می توانند با چاپ سر برگ اختصاصی خود، کسب و کارشان را اعتبار دهند. برای مثال در زیر گروه های مهندسی، پزشکی، وکالت و …. همواره مکاتبات روی کاغذهای سر برگ دار انجام می شود. در واقع داشتن دست خط روی برگه ای بدون سر برگ ارزش حقوقی و قانونی ندارد و این امر اهمیت چاپ سر برگ را نشان می دهد.

طراحی و چاپ سر برگ

از سر برگ ها در صدور پیش فاکتور و امور مالی نیز استفاده می شود. همچنین به منظور درج قراردادها برگه های سر برگ دار مناسب هستند. به طور کلی کاربردهای سر برگ بسیار بیش از آن چیزی است که عموم مردم تصور می کنند.

مشخصات و ویژگی های سر برگ اداری

مجموعه ای از اطلاعات در زمینه نام و فعالیت شرکت در سر برگ ها دیده می شود. علاوه بر لوگوی سازمانی، تاریخ، شماره پیوست و آدرس نیز در چاپ سر برگ لحاظ می شود. چاپ استاندارد و رعایت موازین طراحی در سر برگ الزامی است . معمولا از کاغذهای 80 گرمی یا 100 گرمی به منظور طراحی و چاپ سر برگ استفاده می شود. جنس متریال کاغذ نیز کتان یا کاغذ گلاسه می باشد.

انواع رنگی یا سیاه و سفید سر برگ سفارش داده می شود. به کار بردن رنگ های تیره نظیر سورمه ای ، سبز تیره، مشکی و … در چاپ سر برگ رایج تر است. چاپ سر برگ روی پاکت نامه و پوسترهای تبلیغاتی و … اندکی دشوارتر از چاپ سر برگ های معمولی بر روی کاغذ است.

آخرین مطالب

مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چه مزایایی دارد؟

تا همین چند دهه گذشته برای چاپ تصاویر از لیتوگرافی با افست استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و به مدد دستگاه های پیشرفته چاپ، صنعت طراحی و چاپ جهان دچار تحول زیادی شده است. این روزها از روش های متنوع تری در چاپ کاتالوگ ، بروشور تبلیغاتی، چاپ کارت ویزیت، سربرگ اداری و …

Read More »
چاپ کتاب موفق

اصول چهارگانه در چاپ کتاب موفق

نویسندگان با چاپ آثار خود خدمت بزرگی به رشد و اعتلای دانش بشری می کنند اما برخی کتاب ها هرگز خوانده نمی شوند. به مدد پیشرفت های بزرگی که در حیطه طراحی و چاپ حاصل شده انواع کتب چاپی با رنگ و روی بسیار متفاوت در بازار دیده می شود. بدون تردید بسیاری از خریداران

Read More »
دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود موکاپ کاتالوگ هنری

دانلود رایگان موکاپ لایه باز کاتالوگ هنری دانلود کاتالوگ قالب آماده موکاپ لایه باز به صورت فایل psd موضوع : تمپلیت کاتالوگ هنری حجم فایل : ۱۰۵ مگابایت عرضه شده در: گروه طراحی و چاپ کاتالوگ نگاران فرمت : فایلzip دانلود مطالب مرتبط صفحات مرتبط: چاپ کاتالوگ طراحی کاتالوگ طراحی و چاپ کاتالوگ چاپ کاتالوگ

Read More »
دانلود کاتالوگ موکاپ رایگان لند اسکیپ

دانلود موکاپ کاتالوگ A4 Landscape Magazine

دانلود رایگان موکاپ کاتالوگ لند اسکیپ A4-Landscape-Magazine دانلود کاتالوگ قالب آماده موکاپ لایه باز به صورت فایل psd حجم فایل : ۸۲ مگابایت موضوع : تمپلیت کاتالوگ مشابه مجله دورنما سایز کاتالوگ: A4 عرضه شده در: گروه طراحی و چاپ کاتالوگ نگاران فرمت : فایلzip دانلود مطالب مرتبط صفحات مرتبط: چاپ کاتالوگ طراحی کاتالوگ طراحی

Read More »
به بالای صفحه بردن