روش های چاپ نایلون | چاپ روی نایلون | چاپ برند روی نایلون

روش های چاپ نایلون

5 تکنیک اصلی چاپ وجود دارد که در صنعت بسته بندی از آنها استفاده می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. روش های چاپ نایلون ، شامل چاپ افست لیتوگرافی، فلکسوگرافی، چاپ دیجیتال، روتوگراور و چاپ سیلک که برای چاپ برند روی نایلون و دیگر مشخصات محصول از این روش ها استفاده می شود. می توانید برای سفارش چاپ روی نایلون، با گروه چاپ و طراحی نگاران در ارتباط باشید.

چاپ افست لیتوگرافی

معمولاً به عنوان افست یا لیتو شناخته می شود. این تکنیک ترکیبی از 2 روش قدیمی چاپ لیتوگرافی و افست است و یک سیستم چاپ غیر مستقیم می باشد که امروزه به دلیل تطبیق پذیری در چاپ و کیفیت تصویر بالا، برجسته ترین تکنیک در بسته بندی است.

مزایای لیتوگرافی:

در این مورد از روش های چاپ نایلون ، قادر به چاپ بر روی سطوح مختلف از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک، مواد راه راه، فلز و غیره می باشد. این تکنیک، کیفیت چاپ بالا داشته و پوشش های تخصصی مانند براقیت بالا یا مات را ارائه می کند. ضمن آنکه شیب رنگ در گرافیک، کاملا صاف به نظر می رسد. این یک چاپ روی نایلون با حجم بالا و بهره وری مناسب است. برخی از ماشین ها می توانند تا 15000 برداشت در ساعت را مدیریت کنند.

فلکسو گرافی

معمولاً به عنوان فلکسو شناخته می شود. این تکنیک مانند نسخه مدرن لترپرس است. نام خود را از استفاده از یک صفحه برجسته انعطاف پذیر در این فرآیند گرفته است و اغلب در چاپ بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.

مزایای فلکسوگرافی:

این روش، مناسب چاپ برند روی نایلون بوده و برای انواع سطوح چاپ استفاده می شود که از آن جمله می توان به کاغذ راه راه، کارتن های تاشو، کیسه های کاغذی، کیسه های پلاستیکی، بسته بندی مواد غذایی اشاره کرد. این تکنیک، هزینه ای کمتر در مقایسه با افست داشته و نیاز به هزینه های سرمایه گذاری کمتری است.

روش های چاپ نایلون

چاپ دیجیتال یا جوهر افشان

چاپ دیجیتال از روش های چاپ نایلون است که در سال های اخیر به سرعت در صنعت رشد کرده است. شما احتمالا این چاپگرها را در خانه یا محل کار خود دارید. با در دسترس بودن پرینترها و کارتریج ها در بازار امروز، انتشار دسکتاپ تصاویر با کیفیت بالا امکان پذیر است. از این روش برای چاپ روی نایلون نیز استفاده می شود.

مزایای چاپ دیجیتال:

از دیگر روش های چاپ نایلون است که دارای هزینه های روزانه کمتری بوده و بدون نیاز به در نظر گرفتن صفحات چاپ در نظر گرفته می شود. این یک روش برای دست یابی به کیفیت بالای چاپ عکاسی و هنرهای زیبا است که مناسب برای تمام اندازه های تجاری بوده و در کوتاه ترین زمان با هزینه کمتری قادر به چاپ می باشد.

روتوگراور

معمولا به عنوان Gravure شناخته می شود. گراور یک تکنیک مستقیم و چرخشی، در چاپ روی نایلون و چاپ روی بسته بندی است. این تکنیک برای حجم های بسیار بالا ایده آل است. چاپ روتوگراور به تدریج به نفع افست، برای انتشار و فلکسو یا دیجیتال برای بسته بندی کنار گذاشته می شود.

مزایای روتوگراور:

از روش های چاپ نایلون با هزینه کم برای هر واحد هنگام اجرای حجم بالا بوده و چاپ با کیفیت برتری را ارائه می کند. در این تکنیک، سیلندرها برای مدت طولانی بدون ایجاد افت کیفیت تصویر کار می کنند. می توان از آن برای چاپ برند روی نایلون استفاده نمود.

روش های چاپ نایلون

چاپ سیلک

معمولاً به عنوان صفحه نمایش شناخته می شود. این نوع چاپ همان چیزی است که ما منحصراً برای چاپ روی کیسه های قابل استفاده مجدد خود استفاده می کنیم.

مزایای چاپ سیلک:

در این تکنیک از روش های چاپ نایلون ، سطح نباید صاف باشد. این می تواند بر روی انواع مواد چاپ شود که از آن جمله می توان به PP غیر بافته، چوب، کاغذ، سرامیک، شیشه، فلز اشاره نمود. در چاپ روی نایلون ، ترکیب جوهر به کیفیت بالا کمک می کند و اجازه می دهد طراحی با کیفیت بالایی ارائه شود. اگر به این مطلب علاقه داشتید حتما سری به مقاله چاپ روی فلز ما نیز بزنید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

کاغذ NCR
مقالات
هما ادهمی

معرفی کاغذ NCR

معرفی کاغذ NCR | هزینه چاپ کاغذ NCR عبارت کپی کربن معنای خود را از کاغذ کربن دریافت می کند.

ادامه مطلب »
کاغذ NCR
مقالات
هما ادهمی

معرفی کاغذ NCR

معرفی کاغذ NCR | هزینه چاپ کاغذ NCR عبارت کپی کربن معنای خود را از کاغذ کربن دریافت می کند.

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا