اورپرینت و نحوه عملکرد آن | هزینه اورپرینت | اورپرینت در چاپ گرافیکی

اورپرینت و نحوه عملکرد آن

اصطلاحات و مفاهیم چاپ می تواند برای بسیاری از افراد گیج کننده باشد، به خصوص زمانی که در صنعت چاپ حرفه ای نیستید. هنگام تنظیم فایل های خود برای چاپ، چند اصطلاح رایج مانند اورپرینت وجود دارد که خوب است بدانید تا مطمئن شوید که فایل شما همانطور که انتظار دارید چاپ می شود. اورپرینت در چاپ گرافیکی نقش موثری دارد. شما می توانید کارهای چاپ و طراحی خود را به نگاران بسپارید و هزینه اورپرینت را نیز از آن ها جویا شوید.

هزینه اورپرینت

اورپرینت چیست؟

اورپرینت، به عبارت ساده، چاپ روی هم زمانی است که رنگ ها مستقیماً روی هم چاپ می شوند که باعث مخلوط شدن رنگ ها می شود. این ترکیب های رنگی، می تواند در رنگ های مختلف، تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر جوهر زرد روی چاپ فیروزه ای روی چاپ قرار گیرد، همپوشانی سبز رنگ ایجاد می کند.

زمانی که فقط قسمت‌هایی از فایل شما برای چاپ مجدد تنظیم شده باشد و نتیجه نهایی رنگ‌های ناهموار در سراسر فایل شما باشد، می‌تواند مشکل ساز شود. هنگامی که اشیاء برای چاپ مجدد تنظیم نشده باشند، نتیجه حاصله، حذف رنگ زیر است.

اورپرینت در چاپ گرافیکی بدین گونه است که رنگ زیر، لایه جلویی اثر هنری چاپ نشده است و تنها رنگ لایه جلویی باقی می ماند. ترکیب رنگ در این فرآیند امکان پذیر نیست. این کار از مخلوط شدن یا اشباع بیش از حد رنگ ها جلوگیری می کند. به عنوان مثال، اگر قرار است اشیا حذف شوند، با چاپ یک جوهر سرخابی روی یک چاپ زرد، فقط لایه بالایی چاپ می شود و در نتیجه یک رنگ سرخابی ایجاد می شود.

اورپرینت در چاپ گرافیکی

چاپ در طراحی

اگر شما یک گرافیست یا طراح گرافیک هستید، در اینجا چند نکته مهم برای استفاده از چاپ در طراحی و اورپرینت آورده شده است:

در صنعت چاپ، مشکی معمولاً روی رنگ‌های دیگر چاپ می‌شود. 100% مشکی بر روی رنگ های دیگر چاپ شده است و سیاهی تیره تری ایجاد می کند. اشیایی که به رنگ سفید هستند هرگز نباید روی چاپ اضافه شوند، زیرا جوهر سفید معمولی در چاپ وجود ندارد. از نکات مهم در اورپرینت در چاپ گرافیکی این است که وقتی یک شی سفید را روی چاپ اضافه می‌کنید، در نتیجه چاپ شده ظاهر نمی‌شود. تنها چیزی که چاپ می شود لایه زیر است.

هنگامی که فایل خود را برای چاپ تنظیم می‌کنید، اگر می‌خواهید بررسی و کنترل نمایید که آیا آن را روی چاپ یا پرینت تنظیم نمی ‌کنید، می‌ توانید این کار را در ویژگی ‌های خروجی فایل انجام دهید. Overprint زمانی است که یک شی رنگی روی دیگری همپوشانی دارد و معمولاً فقط برای جلوه های ویژه در یک طرح استفاده می شود.

ما در مرکز تخصصی چاپ نگاران، اورپرینت را با پرس های لیتوگرافی چاپ می کنیم که با استفاده از صفحات 4 رنگ چاپ می شود که شامل فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاهاست. به عنوان مثال، اگر طرحی را چاپ می‌کردیم که از پس ‌زمینه فیروزه ‌ای با بلوک بنفش بر روی آن تشکیل شده بود، پرس از صفحات فیروزه ‌ای و سرخابی برای ایجاد رنگ بنفش مناسب استفاده می‌کرد.

اگر بخواهیم متن سفید را به طرح اورپرینت در چاپ گرافیکی اضافه کنیم، از همان صفحات استفاده می‌شود، اما با متن ناک اوت در فایل، زیر متن چیزی چاپ نمی نکند، این فقط یک فضای سفید بدون هیچ‌  گونه جوهری است. سپس یک پس ‌زمینه رنگی با متن سفید به ما می ‌دهد.

با این حال، اگر متن سفید روی اورپرینت در فایل تنظیم شده باشد، می تواند رنگ‌های زیر متن سفید را چاپ کند، بنابراین فضایی را که متن سفید باید باشد با پیوند صفحات دیگر پر می ‌کند. در نتیجه، به نظر می رسد متن سفید ناپدید می شود. می توانید برای دست یابی به یک نسخه چاپی فوق العاده، از این روش استفاده کرده و با Overprint طراحی و چاپی با رنگ های جذاب داشته باشید.

 هزینه اورپرینت را از نگاران دریافت کنید و کارهای طراحی و چاپ خود را در زمینه های مختلف، به کارشناسان نگاران بسپارید. ایده پردازی های خلاقانه در این گروه، به شما کمک خواهند کرد تا تبلیغات چاپی منحصر به فردی را داشته باشید. اگر به این مطلب علافه داشتید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله طراحی و چاپ منوی رستوران را نیز بخوانید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

کاغذ NCR
مقالات
هما ادهمی

معرفی کاغذ NCR

معرفی کاغذ NCR | هزینه چاپ کاغذ NCR عبارت کپی کربن معنای خود را از کاغذ کربن دریافت می کند.

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا