نکات کلیدی در طراحی بسته بندی | طراحی و چاپ بر روی محصولات

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی به عنوان هویت یک محصول شناخته می شود. بسیار مهم است که محصول شما در میان صدها کالای دیگر موجود در قفسه، مورد توجه قرار گیرد. بسته بندی بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی برندسازی است تا محصول را به گونه ای جذاب جلوه دهد که نه تنها توجه مصرف کننده را جلب کند، بلکه منبع خوبی برای تبلیغات باشد. از همین روست که طراحی و چاپ بر روی محصولات ، از سوی برندهای مطرح، مورد توجه است.

نقش طراحی بسته بندی در ارائه محصول

طراحی بسته بندی در ارائه محصول، نقش مهمی را در جذب مشتری ایفا می کند. همچنین مانند تعامل مستقیم با برند است. در واقع، یک بسته خرده فروشی آخرین و بهترین فرصت برای فروش است. چهار عنصر اصلی بسته بندی شامل رنگ ها، تصاویر، تایپوگرافی و فرمت می شود.

این عناصر به مصرف کنندگان کمک می کند تا به راحتی با برند ارتباط برقرار کنند و تمایل به یادآوری بالایی دارند. رنگ ها در طراحی و چاپ بر روی محصولات ، تاثیر روانی زیادی داشته و می توانند توجه مخاطب را به محصول شما جلب کنند. به منظور متمایز شدن، برندها اغلب رنگ هایی را انتخاب می کنند که به رنگ برند آنها تعلق ندارد.

 این رفتار مخرب خوب است، اما ممکن است همیشه به نفع برندها نباشد. رنگ ‌ها مهم ‌ترین بخش طراحی بسته ‌بندی شناخته می‌شوند. زیرا ناخودآگاه شخصیت یک برند را منعکس می‌کنند. همچنین اولین چیزی است که به آن توجه می شود و از فاصله دور نیز قابل مشاهده است.

طراحی بسته بندی

استفاده از تصاویر در طراحی و چاپ بر روی محصولات

تصاویر در طراحی و چاپ بر روی محصولات ، به ارتباط با برند کمک می کنند و ارزش یادآوری بالایی ایجاد می کنند. بصری ها، نمایش گرافیکی محصول در داخل بسته هستند، جایی که می توان بدون نیاز به خواندن به راحتی متوجه شد که محصول چیست.

لوگو برای هر گروه سنی به راحتی قابل ارتباط است. برندهایی مطرح، به طور گسترده از لوگوی منحصر به فرد خود، برای ارتباطات و برندشان استفاده می کنند. این در طول سال ها به بخشی از هویت آنها تبدیل شده است و اکنون برای مصرف کنندگان بسیار قابل درک است.

طراحی بسته بندی

تایپوگرافی در طراحی بسته بندی

تایپوگرافی در طراحی بسته بندی ،  بخش قدرتمند دیگری از هویت برند است. درست مانند رنگ ها معنی دارند. تایپوگرافی ارزش های برند شما را نشان می دهد. هر یک از آنها دارای مجموعه ای از مفاهیم متفاوت است و از این رو یک نمایش منحصر به فرد از اینکه شما چه کسی هستید و چه چیزی را به عنوان یک برند نشان می دهید ایجاد می کند. می توانید در خصوص طراحی بسته های محصول خود، با کارشناسان نگاران در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

روتوش عکس چیست؟
مقالات
روتوش عکس چیست؟

روتوش عکس فرآیندی است که در آن با استفاده از نرم افزارهای ویرایش تصویر، تغییراتی بر روی عکس ها اعمال

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا