چاپ عکس روی انواع فلز | چاپ های فلزی

چاپ عکس روی انواع فلز

اگر به دنبال راهی مدرن برای نمایش عکس ‌های خود با کیفیت HD و رنگ‌ های متحرک هستید، چاپ عکس روی انواع فلز ، دقیقاً همان چیزی است که انتظارش را داشتید. نشان دادن برتری چاپ های فلزی بر روی صفحه نمایش کامپیوتر دشوار است. اما، اگر بخواهید آنها را در کنار یک چاپ عکس سنتی ببینید، تفاوت آشکار خواهد بود که باعث می شود، شگفت انگیز به نظر آید.

چاپ های فلزی

چاپ های فلزی در دو رنگ پایه، سفید مات و شفاف ارائه می شوند. پوشش پایه ایجاد شده، عملکردی شبیه به کاغذ دارد. از طریق پانل عکس فلزی، جوهرها جذب شده و سپس محافظت لازم، توسط پوشش بیرونی انجام می شود که به طور معمول در رنگ های مات یا براق خواهد بود.

فلز سفید، انتخاب محبوب ‌تر چاپ عکس روی انواع فلز ، ظاهری سنتی اما پر جنب و جوش را ارائه می‌دهد. رنگ ها غنی و با کنتراست بالاست. در بیشتر موارد، رنگ‌ها همان‌طور که انتظار دارید به نظر می‌رسند، اما بهبود یافته و با وضوح بالا ارائه می شود. فلز شفاف (معروف به فلز نقره ای) از پایه شفافی استفاده می کند که به آلومینیوم ابزار خورده اجازه می دهد خود را نشان دهد.

از آنجایی که روشن ترین رنگ موجود (نقطه سفید) خود فلز است، تصاویر در آن تیره تر به نظر می رسند. اما درخششی خواهد داشت که فقط فلز می تواند بسازد. این باعث می‌شود بیشتر تصاویر به شیوه‌ای مدرن به نظر برسند. تصاویر سیاه و سفید روی فلز شفاف، یک ظاهر بسیار منحصر به فرد در چاپ عکس روی انواع فلز است.اگر علاقه مند به نحوه یادگیری سفید و سیاه کردن عکس ها هستسد به شما پیشنهاد میکنیم مقاله نحوه سیاه و سفید کردن عکس را بخوانید .

یک پوشش خارجی پلیمری محافظ روی سطح پایه اعمال می شود که در رنگ های براق و مات موجود است و پوشش ظاهری بسیار متفاوت ایجاد می کند. فلز براق محبوب ترین و چشم نوازترین انتخاب است. اگرچه درخشندگی خاصی وجود دارد، اما این پوشش، زنده ترین رنگ ها را از چاپ های فلزی به ارمغان می آورد. این در حالی است که فلز مات بدون تابش نور و کمترین کنتراست را در خود دارد.

چاپ عکس روی انواع فلز

کیفیت چاپ عکس روی انواع فلز

دو عامل اصلی برای چاپ عالی عکس فلزی، کیفیت تابلوهای عکس فلزی و تخصص ارائه دهنده خدمات چاپ است. با کمال تعجب، کیفیت چاپ عکس روی انواع فلز می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. این پانل ها در چاپ عکس روی انواع فلز می توانند بیش از حد نازک بوده و با رنگ هایی خاص، متفاوت به نظر می رسند. پوشش های پایه ثابت همراه با آلومینیوم با کیفیت بالا برای به دست آوردن کیفیت عالی ضروری هستند.همچنین اگر علاقه مند به عکاسی و فتوشاپ هستید برا ی دانستن نکات بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم که مقاله ی  نحوه ادغام متن و تصویر را بخوانید

از سویی دیگر، دقت هر چاپی به توانایی چاپگر در بازتولید دقیق و ثابت رنگ ها بستگی دارد. آنها باید در مدیریت رنگ و فرآیندهای تولید چاپ به خوبی آشنا باشند. آنها از جوهرهای با کیفیت بالا استفاده کنند که روی پانل های فلزی پروفیل و کالیبره شده است.

این کار با ایجاد یک نمایه انجام می شود که توصیف دیجیتالی از ویژگی های رنگ فرآیند چاپ عکس روی انواع فلز است.

انواع لیبل

نحوه ایجاد چاپ های فلزی

چاپ های فلزی با فرآیندی به نام تصعید رنگ ساخته می شوند. بر خلاف روش سنتی چاپ مستقیم روی سطح، که ممکن است به راحتی آسیب ببیند، سابلیمیشن رنگ، تصویر را مستقیماً به پوشش سخت تزریق می کند تا دوام و محافظت ماندگاری داشته باشد.

اولین مرحله چاپ عکس روی انواع فلز ، مستلزم آن است که تصویر شما بر روی رسانه انتقال کاغذ روی چاپگر با جوهرهای تصعید تخصصی ساخته شده و برای فرآیند چاپ فلز، آماده شود. چاپ مانند یک کپی آینه رنگ صاف از تصویر اصلی به نظر می رسد.

این ورق سپس روی صفحه عکس فلزی خالی چسبانده می شود که سپس در یک پرس حرارتی قرار می گیرد. گرما و فشار باعث می شود که جوهرهای سابلیمیشن به گاز تبدیل شوند. سپس گاز از طریق منافذ پوشش پلیمری فلز و به پوشش پایه جذب می شود. با سرد شدن فلز، منافذ بسته می شوند و سطح فلز تثبیت می شود.

چاپ عکس روی انواع فلز ارزش زیادی ارائه می دهند. از آنجایی که چاپ عکس های فلزی نیازی به قاب ندارند، می توانید در هزینه های قاب بندی که اغلب بسیار بیشتر از قیمت چاپ است، صرفه جویی زیادی کنید. هنگامی که با یک پایه دیواری سفارش می‌دهید، می‌توانید دکور دیوار را با کسری از هزینه چاپ عکس سنتی با قاب سفارشی آماده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

پیمایش به بالا