اصول ارزشمند در طراحی برند

اصول ارزشمند در طراحی برند

اصول حائز اهمیت در طراحی برند شامل موارد متعددی می شود که هر یک از آن ها تاثیر قابل توجهی بر موفقیت دارند. یکی از اصول اساسی در طراحی برند، ایجاد تصویری ساده، جذاب و ماندگار است که هویت و ارزش های برند را منعکس کند. طراحی برند باید بیانی واضح از شرح فعالیت، چشم انداز و ویژگی های منحصر به فرد شرکت ارائه دهد و باید به گونه ای باشد که با مخاطب هدف رابطه ای صمیمی برقرار کند. رنگ ها، فونت ها و المان های بصری که انتخاب می شوند، باید به قدری منسجم و متمایز باشند که در ذهن مخاطب باقی بمانند و از رقبا متمایز باشند.

دوام و انعطاف پذیری نیز از اصول مهم دیگر در طراحی برند هستند. برند باید به گونه ای طراحی شود که بتواند با گذشت زمان و در شرایط مختلف بازار پایدار بماند و همچنین در تمامی پلتفرم ها و رسانه ها، اعم از دیجیتالی، چاپی و محیطی، به شکلی یکپارچه قابل استفاده باشد. برند باید امکان تطبیق دادن را بدون از دست دادن هویت اصلی خود، در برابر تغییرات فناوری، فرهنگی یا تحولات بازار داشته باشد. علاوه بر این موارد، داشتن استراتژی برند و ارتباطاتی هدفمند نیز بسیار مهم و اساسی است.

پیام های برند باید روشن، قابل فهم و مرتبط باشند، به نحوی که ارزش پیشنهادی برند را به درستی القا کنند. استراتژی برند باید در جهت هدایت تصمیم گیری ها، نحوه ارتباط با مشتریان و برقراری ارتباط چند کاناله، جامع و منظم عمل کند تا به اصل سازگاری و یکپارچگی برند در تمامی نقاط تماس با مشتریان بینجامد. در ادامه این مطلب قصد داریم با اصول ارزشمند در طراحی برند آشنا شویم؛ با مجموعه طراحی و چاپ نگاران همراه باشید.

تاثیر تصویرسازی در طراحی برند

تصویرسازی در طراحی برند نقشی حیاتی ایفا می کند. این بعد بصری اغلب نخستین تعامل مخاطبان با برند است و قدرت بالقوه ای در ایجاد اولین تاثیرات دارد. تصاویر جذاب و ماندگار می توانند به سرعت پیام ها و ارزش های برند را بدون نیاز به کلمات به مخاطب منتقل کنند. تصویرسازی این امکان را می دهد که پیام و چشم انداز کسب و کار همانند حسی صمیمی و ساده بیان شود، تجربیات غنی تری فراهم کند و همچنین می تواند به عنوان ابزاری برای تقویت تعلق و وفاداری نزد مشتریان عمل نماید. برای ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب و ایجاد ارتباطات عمیق تر، اهمیت استفاده مناسب از تصویرسازی در طراحی برند، بسیار حائز اهمیت است.

اصول ارزشمند در طراحی برند

ارائه چشم انداز کسب و کار

چشم اندازها در طراحی برند نقش بنیادین دارند. زیرا قادرند هویت ویژه و ارزش های یک برند را به نمایش بگذارند. آن ها دورنگار و آینده کسب و کار را می سازند و به مخاطبین اجازه می دهند تصویری روشن و گیرا از آینده ای که برند در تلاش است بسازد، در ذهن خود ترسیم کنند. این چشم اندازها به عنوان نقاط عطفی عمل می کنند که کل استراتژی برند سازی را راهبری می کنند.

چشم اندازها به برندها این قدرت را می دهند که خود را از رقبا متمایز نمایند و با الهام بخشیدن به افراد، به آن ها انگیزه بدهند که در مسیر برند همراه باشند. یکی از موارد حائز اهمیتی که نمایانگر چشم اندازهای یک کسب و کار است، بخش طراحی می باشد. طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور، طراحی لوگو و دیگر موارد مربوط به طراحی، می توانند با ارائه چشم اندازهای ساده به زبان تصویر، ارتباط ایده آلی با مشتریان بگیرند.

متمایز باشید!

تمایز و خاص بودن دو پایه کلیدی در طراحی برند هستند. که به یک شرکت یا کسب و کار اجازه می دهند تا در بازار رقابتی امروزی به وضوح شناخته شود. و ارتباطی ماندگار با مشتریان برقرار کند. تمایز به برندها کمک می کند تا با ارائه ویژگی ها، خدمات ها و پیشنهادات منحصر به فردی که مستقیما صدای نیازها و خواسته های مخاطبانشان است، گامی مثبت و فراتر از رقبا بردارند. خاص و متمایز بودن به ایجاد رابطه دائمی با مشتریان کمک می کند. زیرا مشتریان تمایل دارند با برندهایی که آن ها را درک می کنند و نیازهایشان را به نحو احسن پاسخ می دهند، در ارتباط باشند.

علاوه بر این، تمایز هویت برند را غنی می کند و به آن این امکان را می دهد تا داستانی فراتر از محصولات و خدمات خود بیافریند. این خصوصیت ها به طور مشترک برندها را قادر می سازند تا یک تجربه همه جانبه و دارای پیامی واحد در تمام نقاط تماس با مشتری ارائه دهند. که این امر به نوبه خود، پیشرفت در عمق ارتباطات با مشتریان را شامل می شود.

اصول اساسی در طراحی برند

حفظ ثبات؛ یکی از مهم ترین عوامل طراحی برند

ثبات باعث ایجاد اعتماد می شود و مصرف کنندگان قبل از خرید باید به یک برند اعتماد کنند. یک بررسی نشان داد که 81 درصد از مصرف کنندگان معتقدند که برای خرید باید به یک برند اعتماد کنند. وقتی استراتژی بازاریابی شما با استفاده از صدا، جلوه های بصری، پالت رنگی و یک سبک یکسان در تمامی پلتفرم ها پیامی منسجم را ارائه بدهد. مصرف کنندگان شروع به شناسایی برند شما خواهند کرد. این شناسایی موجب ایجاد اعتماد می شود و شما را از رقبا متمایز می کند. (منبع)

پیمایش به بالا