چاپ لیوان کاغذی چه مزایای تبلیغاتی دارد؟

با گسترش کمپین های حمایت از محیط زیست، چاپ لیوان کاغذی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برخی از صاحبان مشاغل و برندهای موفق در سراسر جهان با تبلیغاتی فراگیر و ارزان، برند خود را در معرض دید قرار داده اند. در این میان توجه به چاپ لوگو و شعار تبلیغاتی روی لیوان کاغذی به دلیل کاربردی بودن مورد توجه بیشتری بوده است. طراحی و چاپ بروشور، چاپ کاتالوگ حرفه ای، چاپ تراکت، پوستر و … برخی از رایج ترین شیوه های تبلیغاتی است که در گذشته خیلی خوب عمل کرده و این بار لیوان های کاغذی با معرفی کسب و کارهای جدید، راه موفقیت را هموارتر کرده اند.

طراحی و چاپ لیوان کاغذی

سالیان زیادی از ابداع لیوان های پلاستیکی می گذرد ولی این روزها به دلایل بهداشتی و زیست محیطی، استفاده از لیوان کاغذی یک بار مصرف بیشتر رایج است. لیوان کاغذی دارای فضای خوبی برای بهره برداری است. اگرچه این لیوان ها یکبار مصرف هستند ولی به لحاظ تبلیغاتی از روش های مدرن محسوب می شوند. شخصی سازی چاپ لیوان کاغذی برای شرکت ها و سازمان های فعال مثل دیگر ابزارهای بازاریابی اهمیت زیادی دارد. چاپ سر رسید و ست اداری، پوستر دیواری شرکت، چاپ کارت ویزیت، هک لوگو روی درب ورودی ساختمان و …. از دیگر نمونه های موفق در شخصی سازی تجهیزات تبلیغاتی است.

وقتی مراجعین وارد ساختمان می شوند از روی رنگ سازمانی، پوسترهای تبلیغاتی، لوگو و … به اهمیت کسب و کارتان پی می برند. استفاده از هر ابزاری در جلب توجه مراجعین می تواند مفید باشد اما تجهیزات تبلیغاتی ارزان قیمت تر، بار اقتصادی کمتری را به سازمان تحمیل می کنند. لیوان کاغذی را طوری طراحی کنید که مشخصات مهم سازمان از جمله رنگ سازمانی، لوگو و یا شعار تبلیغاتی روی آن چاپ شده باشد.

چاپ لیوان کاغذی

مزیت چاپ روی لیوان چای

بر خلاف لیوان های پلاستیک که ناسازگاری کامل با محیط زیست دارند، کاغذ از محصولات تجزیه پذیر و سازگار با محیط زیست است. این لیوان ها مخصوص مایعات داغ تولید می شوند و در برابر حرارت واکنش های شیمیایی نشان نمی دهند. بنابراین چاپ روی لیوان در دمای بالا موجب بی کیفیت شدن، لیوان نخواهد شد به دلیل متریال کاغذ به کار رفته در این محصول به سادگی می توان انواع رنگ و چاپ را روی آن به کار برد. در مقایسه با لیوان های پلاستیکی این محصول کاربردی بیشتری دارد.برای اطلاعات بیشتر مقاله چاپ افست را بخوانید.

جالب تر اینکه امکان چاپ هر نوع لوگو و حتی نوشته های متنی روی کاغذ به هر شکلی وجود دارد. البته توصیه می شود متون طولانی تر و توضیحات جانبی را در بروشور و کاتالوگ ها استفاده کنید. دو شیوه متفاوت برای چاپ روی لیوان کاغذی وجود دارد

الف- استفاده از رنگ سازمانی در بدنه لیوان و زمینه کلی طراحی

ب- سفید نگه داشتن پس زمینه و چاپ لوگو روی زمینه سفید

در پروسه چاپ از پوشش پلی اتیلن استفاده می شود که بهداشتی است و حتی در دمای بالا نیز دچار مشکل نمی شود. طراحی و چاپ نگاران آماده همکاری با شرکت ها برای چاپ هدایای تبلیغاتی، ست اداری و سر رسیدهای سال جدیدی است. چاپ روی لیوان یکبار مصرف با طراحی اختصاصی پذیرفته می شود.

مطالب پیشنهادی برای شما

پیمایش به بالا