ست اداری خاص برای مدیران خاص

ست اداری زیبا می تواند شما را از کسب و کارهای دیگر متمایز نماید. تفاوت زیادی بین دریافت نامه در یک کاغذ ساده استاندارد با نامه ای که طراحی زیبا در سربرگ آن دیده می شود وجود دارد. ست اداری به عنوان یک فرصت بازاریابی عمل می کند. فرصتی که موجب می شود تا مخاطبان با برند شما ارتباط برقرار نمایند و به کسب و کار شما اعتبار می بخشد.

ست مدیریتی

طراحی ست اداری خاص

طراحی یک ست اداری خاص، چالشی منحصر به فرد است. گاهی اوقات طرح ست اداری و سالنامه اولین تعاملی است که مشتری با کسب و کار شما برقرار می کند، در حالی که دفعات دیگر برای تقویت هویت نام تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. این مهم است که اطلاعات دقیقی بدست آوریم، اما باید طراحی ست اداری و سررسید را باید به گونه ای انتخاب کنیم که چشمگیر و قابل توجه باشد.

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

سادگی را فراموش نکنید

یکی از مهمترین اصول طراحی یک ست مدیریتی و سالنامه خاص، این است که آن را ساده نگه دارید. به یاد داشته باشید که سربرگ اساسا یک مکانیسم تحویل می باشد. ظاهر ست اداری شما مهم است و هنگامی که در دست قرار می گیرد باید احساس خوبی به مخاطب منتقل نماید. پس طراحی ست اداری و سررسید باید به گونه ای باشد که شخصیت کسب و کار را منتقل نماید.

از طراحی برای نمایش محتوا استفاده کنید، اما سعی نکنید تا برای جلب توجه خواننده بی جهت تقلا نمایید. مفید است که از خودتان بپرسید که طراحی سربرگ آیا با محتوا رقابت می کند: اگر مشکلی بود، طراحی خود را ساده تر کنید.

از نرم افزار درست بهره مند شوید

زمان هایی وجود دارد که فتوشاپ را به عنوان ابزار طراحی خود در نظر بگیریم و این کاملا امکان پذیر است که با فتوشاپ طراحی ست مدیریتی و سالنامه خود را انجام دهید، اما ابزارهای مناسب دیگری نیز برای این کار وجود دارد که ممکن است عملکرد بهتری داشته باشند.

در بالای لیست Illustrator و InDesign قرار دارند. هر دوی این ابزارها دارای کنترل های تایپوگرافی عالی می باشند و مبتنی بر بردار هستند بنابراین طراحی عناصر مختلف را ساده تر و تغییر موقعیت آنها را موثرتر می نمایند.

اگر فقط نرم افزار فتوشاپ را در اختیار دارید، به خاطر داشته باشید که آثاری که قرار است چاپ شوند باید با رزولوشن حداقل 300dpi تولید شوند و این در مورد ست اداری و سررسید نیز صادق است.

یک سلسله مراتب مشخص در طراحی بکار بگیرید

طراحی ست مدیریتی و سالنامه برای مدیران مانند هر زمینه طراحی دیگر، در مورد ارتباط برقرار کردن موثر با مخاطبان می باشد. معمولا مهمترین بخشی که شما برای برقراری ارتباط نیاز دارید، ارتباط با یک شرکت یا مدیران مسئول می باشد. بنابراین آدرس، شماره تلفن یا آدرس ایمیل مورد نیاز است اما آنها به اندازه نام شرکت مهم نیستند.

شما نیاز به تصمیم گیری در مورد بخش های مهم اطلاعات ست اداری و ست سررسید خود دارید. اطلاعات کلیدی باید به وضوح و قابل دسترسی باشند، در حالی که اطلاعات کم اهمیت می توانند در اندازه کوچکتری و در ناحیه کم اهمیت تری قرار گیرند.

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

جزئیات درست را انتخاب کنید

همیشه لازم است که تمام جزئیات موجود بر روی ست مدیریتی و سالنامه مشخص شود. در نظر بگیرید که چه کسانی از نوشت افزار و ست اداری استفاده می کنند. اگر به طور خاص مدیر اجرایی باشد و همیشه توسط او استفاده گردد، منطقی است که شماره مستقیم به دفتر مدیر بر روی ست اداری و سررسید درج گردد. اگر ست اداری حالت عمومی تر داشته باشد که برای بسیاری از برنامه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد، بهتر است یک شماره تلفن عمومی تر مشخص گردد.

ممکن است مجبور باشید الزامات قانونی خاصی برای اطلاعات رعایت کنید، مانند شماره ثبت شرکت برای به رسمیت شناختن آن. اما فراتر از این الزامات، اطلاعاتی را که واقعا لازم است را در نظر بگیرید و جزئیات مناسب را برای ست اداری و سالنامه خود انتخاب کنید.

برای دنیای امروز طراحی کنید

قبلا سربرگ ها فقط برای چاپ در چاپخانه طراحی می شدند. پس از چاپ، محتوای نامه های اداری بر روی آنها تایپ می شد. اما کاغذ در عصر دیجیتال یک کالای گران قیمت است و بسیاری از طرح های سربرگ فقط با یک پرینتر اداری با استفاده از قالب  word یا مشابه آن چاپ می شوند.

شما باید بدانید که طراحی سربرگ شما چگونه مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا نقطه ضعف یک طراحی تمام صفحه زمانی است که چاپگر اداری لبه های کاغذ را چاپ نمی کند. پس شما باید به اندازه کافی فاصله ای در لبه های صفحه ایجاد کنید و از بکارگیری رنگ های بسیار روشن در طراحی خود که ممکن است در تجهیزات اداری قابل چاپ نباشند اجتناب نمایید.

برند خود را به طور واضح نشان دهید

اطمینان حاصل کنید که با دقت برند شرکت را در طراحی ست مدیریتی و سالنامه خود نشان می دهید. این موضوع فقط در مورد لوگو نیست، بلکه در مورد انتخاب طرح رنگ، فونت (ها)، تصویر و خیلی چیزهای دیگر است. اگر لوگوی شما دارای یک منطقه ممنوعه باشد، حتما آن را در ست اداری و سررسید خود نگه دارید. به همان اندازه مهم است که از فونت صحیح استفاده کنید.

کاغذهایی با خصوصیات ویژه بکار بگیرید

اگر ست اداری خود را برای چاپ طراحی می کنید، بسیاری از کاغذهای قابل توجه از شرکت های مختلف در بازار موجود است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. سطح برخی دارای بافت می باشد در حالی که بقیه صاف و سنگین وزن هستند.

انتخاب کاغذ مناسب به عنوان بخشی از فرآیند طراحی ست اداری و سررسید شما، می تواند ایجاد یک اثر هنری فوق العاده کند.

یک روش ساده برای اضافه کردن جذابیت به طراحی ست اداری این است که از رنگ های متضاد استفاده نمایید و یا در بخشی از آن از چاپ UV بهره مند گردید. این باعث می شود تا نور به طور متفاوت از قسمت های غیر UV منعکس شود. انجام این کار نیاز به صرف هزینه بیشتری دارد اما نتیجه واقعا جذاب است. روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از هر کدام برای بهبود کیفیت ست اداری خود استفاده کنید.

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

موقعیت و هم ترازی را در نظر بگیرید

به خاطر داشته باشید که طراحی ست مدیریتی و سررسید باید برند شما را به مخاطب معرفی کنند. پس با توجه به اندازه و شکل آنها مشخص کنید که عناصر مهم باید در کدام قسمت ست اداری قرار گیرند.

به عنوان مثال، در سربرگ پرتره A4 استاندارد، محل لوگو را به اندازه نصف عرض آیکون آن از لبه سربرگ در نظر بگیرید. این تعادل شکل و افست، باعث می شود تا طراحی شما پیوسته و هماهنگ در صفحه قرار گیرد.اگر به این مطلب علاقه دارید به شما پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله ی اقلام ست اداری را بخوانید.

از رنگ ها به اندازه استفاده کنید

این قاعده تقریبا به هر چیزی که شما طراحی می کنید اعمال می شود اما بدون توجه به تکرار آن ارزش دارد. رنگ ها یک راه عالی برای جلب توجه به طراحی شما در ست اداری هستند. نه تنها بخش قابل توجهی را برجسته می کنند بلکه می توانند ارتباطات و احساسات خاصی را نیز برقرار نمایند و موجب تقویت برند شما گردند. رنگ یک ابزار بسیار قدرتمند است که قادر است موجب شکست یا موفقیت طرح ست اداری شما گردد.

حتما بخوانید :طراحی و چاپ بروشور

عکس ها را به طراحی خود اضافه کنید

ممکن است یک سربرگ مکان جالبی برای نمایش مهارت های عکاسی شما باشد اما ظرافت یک عکس در طراحی ست اداری می تواند به طور باورنکردنی مدرن و موثر واقع گردد. بدون شک ایده بدی نیست که از یک عکس در طراحی ست اداری خود استفاده کنید. یک طراحی هندسی نمونه ای فوق العاده از ترکیب شکل و رنگ و ترکیب آن با یک عکس دراماتیک است، ایجاد یک نگاه به فناوری و آینده.

اشتراک گذاری

پیمایش به بالا