کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی | بهترین کاغذ برای پوستر تبلیغاتی | قیمت چاپ و طراحی پوستر تبلیغاتی

کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی | بهترین کاغذ برای پوستر تبلیغاتی | قیمت چاپ و طراحی پوستر تبلیغاتی

اگر می‌خواهید مجموعه ‌ای از طرح ‌های پوستر را برای یک کمپین، مهمانی یا کنسرت آماده کنید، لازم است که نکات مهمی را در این خصوص در نظر داشته و کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی خود را انتخاب کنید. ضمن آنکه بهترین کاغذ برای پوستر تبلیغاتی می تواند کیفیت نهایی چاپ آن را نیز تحت تاثیر قرار دهد. برای دریافت قیمت چاپ و طراحی پوستر تبلیغاتی خود، می توانید با گروه چاپ و طراحی نگاران در ارتباط باشید.

نحوه چاپ پوستر

در ابتدا لازم است اشاره کنیم که به جای RGB در CMYK کار کنید. اگر طرح های خود را به قصد بردن آنها به یک فروشگاه چاپ پوستر تولید می کنید، مطمئن شوید که به جای RGB در فضای رنگی CMYK کار می کنید. در فتوشاپ می توانید به راحتی، روند را به این حالت تغییر دهید. این حالت رنگ به شما نمایش دقیق تری از نحوه چاپ رنگ ها می دهد.

اگر در RGB کار می‌کنید و کار خود را به CMYK تبدیل کرده ‌اید، درست قبل از ارسال فایل برای چاپ، ممکن است متوجه شوید که سبز و آبی در تصویر شما بی‌ جان و کسل‌کننده شده‌ اند. در کنار انتخاب کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی ، می ‌توانید از ابزار هشدار گاموت فتوشاپ برای برجسته کردن رنگ‌ هایی که برای تبدیل از RGB به CMYK مشکل دارند، استفاده کنید.

کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی

تسلط بر تئوری رنگ ها

فضای رنگی RGB نسبت به CMYK آرایه رنگ بیشتری دارد. به یاد داشته باشید در کنار انتخاب بهترین کاغذ برای پوستر تبلیغاتی ، تمام رنگ ‌های مخصوص رایانه که در فتوشاپ برای پوستر خود انتخاب می‌کنید، باید با مجموعه ‌ای از جوهرهای دنیای واقعی چاپ شوند. مواردی که نمی ‌توانند تکثیر شوند، خارج از محدوده می ‌شوند و با جوهرهای موجود چاپ خواهند شد.

استفاده از بردارها

وقتی صحبت از چاپ و انتخاب کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی به میان می آید، به خصوص چاپ با فرمت بزرگ، وکتورها انتخاب مناسبی هستند. سعی کنید تا حد امکان در یک برنامه مبتنی بر وکتور مانند Adobe Illustrator طراحی کنید. نه تنها حجم فایل شما را کاهش می دهد. اما تضمین می کند که واضح ترین نتیجه چاپ را دریافت کنید.

کار با 300DPI

فایل های چاپی بزرگ هستند. یکی از متداول ترین تاخیرها در کارهای چاپ پوستر، بازگرداندن کار توسط چاپگر است زیرا وضوح بسیار پایین است. فایل هایی که برای چاپ قرار می گیرند باید روی 300 DPI (نقطه در اینچ) تنظیم شوند. به عبارت ساده تر، هر چه تعداد نقاط تصویر بیشتر باشد، وضوح تصویر بالاتر است. نقاط چاپ شده بیشتر در یک اینچ به معنای تولید مثل با کیفیت بالاتر است. توجه داشته باشید که انتخاب کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی نیز در این زمینه تاثیرگذار است. اگر وضوح شما خیلی پایین باشد، در نهایت با پوستری تار و پیکسلی مواجه خواهید شد. در فتوشاپ، هنگام ایجاد یک سند جدید، نقاط در هر اینچ را تنظیم می کنید.

انتخاب متن

اندازه های رایج چاپ پوستر 420 میلی متر در 594 میلی متر و یا 420 میلی متر در 297 میلی متر است که انتخاب و وزن انتخاب بهترین کاغذ برای پوستر تبلیغاتی را می توان با چاپگرتان در میان گذاشت، اما 170 گرم در متر Silk یا Gloss Art FSC یا 150gsm انتخاب های خوبی هستند. GSM مخفف گرم بر متر مربع است و میزان سنگینی کاغذ را تعیین می کند.

کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی | بهترین کاغذ برای پوستر تبلیغاتی | قیمت چاپ و طراحی پوستر تبلیغاتی

انتخاب فایل به صورت PDF

فایل های چاپی خود را در قالب PDF (رزولوشن چاپ با 300 DPI) یا تیف بدون فشرده سازی در همان DPI ارائه دهید. اگر JPG ها به اندازه کافی رزولوشن بالایی داشته باشند، امکان ارسال آنها وجود دارد. ضمن آنکه کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی را نیز با هماهنگی چاپگر خود انتخاب کنید.

چاپ لیتو

شما باید بین چاپ دیجیتال و لیتو تصمیم بگیرید. برای چاپ پوستر دو انتخاب دارید. دیجیتال یا لیتو را در نظر داشته باشید. طیف گسترده ای از اقلام چاپی تولید انبوه (کتاب، پوستر، روزنامه و غیره) وجود دارد که همراه بهترین کاغذ برای پوستر تبلیغاتی ارائه می شود. با استفاده از چاپ لیتو، مجموعه‌ای از «صفحات» توسط چاپگر انتخاب می شود که برای فشار دادن تصویر روی کاغذ استفاده خواهد شد.

قیمت چاپ و طراحی پوستر تبلیغاتی

ایجاد این صفحات هزینه دارد و فوریت چاپ پوستر دیجیتال را ارائه نمی دهد. هزینه اولیه ممکن است گران باشد، اما اگر چاپ بزرگی انجام می دهید و می خواهید در کاغذ مناسب پوستر تبلیغاتی تا A1 خروجی داشته باشید، این فرآیندی است که کیفیت چاپ و پرداخت بالاتری را نسبت به چاپ دیجیتال ارائه می دهد. انتخاب بین چاپ دیجیتال و لیتو عمدتاً به پولی که برای کار چاپ در اختیار دارید و مدت زمانی که به انجام آن نیاز خواهید داشت، بستگی دارد. توجه داشته باشید که می توانید قیمت چاپ و طراحی پوستر تبلیغاتی را در شرایطی ایده آل از نگاران دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

روتوش عکس چیست؟
مقالات
مهدی قاسمی

روتوش عکس چیست؟

روتوش عکس فرآیندی است که در آن با استفاده از نرم افزارهای ویرایش تصویر، تغییراتی بر روی عکس ها اعمال

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا