بهترین روش تبلیغات

بهترین روش تبلیغات

تبلیغات نوعی روش بازاریابی ارزشمند و سریع محسوب می شود که توسط کسب و کارهای کوچک و بزرگ جهت افزایش بازدید و فروش مورد استفاده قرار می گیرد. سوال مهمی که همواره در این زمینه مطرح می شود این است که بهترین روش تبلیغات چیست؟ به طور کلی تبلیغات به روش های مختلفی صورت می گیرد. از مهم ترین روش های تبلیغاتی می توان به تبلیغات آنلاین، تبلیغات چاپی، تبلیغات رادیو و تلوزیون اشاره کرد. این روش ها مزیت های منحصر بفردی دارند که هریک از آن ها به صورت کامل شرح می دهیم. امروز در شرکت چاپ و تبلیغات نگاران قصد داریم به موضوع بهترین روش تبلیغات بپردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین روش تبلیغات

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین یکی از مدرن ترین روش های بازاریابی محسوب می شود. در گذشته، حوزه تبلیغات تنها به رادیو، تلوزیون و روش های چاپی محدود می شد. اما امروزه تبلیغات آنلاین گزینه ایده آلی تری به حساب می آید. چرا که تبلیغات آنلاین برای تمام کسب و کارهای کوچک و بزرگ مناسب هستند. در واقع، تبلیغات آنلاین بهترین روش تبلیغات کسب و کارهای کوچک محسوب می شود. در این نوع تبلیغات کسب و کارها می توانند با توجه به بودجه کم یا زیاد برنامه ریزی کنند. علاوه بر این، در تبلیغات آنلاین روش های بسیار زیادی جهت بازاریابی وجود دارد و بهره مندی از آن در یک روش خلاصه نمی شود. این ویژگی ها علت اصلی محبوبیت تبلیغات آنلاین هستند. در ادامه انواع روش های تبلیغات آنلاین خواهیم پرداخت.برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله چگونه با چاپ کسب و کار خود را تبلیغ کنیم را بخوانید.

انواع روش های تبلیغات آنلاین؛ بهترین روش تبلیغات

  • سئو و بازاریابی محتوا
  • ایمیل مارکتینگ
  • SMS مارکتینگ
  • استفاده از شبکه های مجازی
  • تبلیغات پاپ آپ
  • استفاده از تبلیغات پوش ناتیفیکشن
  • تبلیغات درون برنامه ای
  • گوگل ادز (تبلیغات گوگل)

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی در گذشته بهترین روش تبلیغات به حساب می آمد اما امروزه روش های اقتصادی تر و مدرن تر جایگرین آن شده اند. استفاده از تبلیغات چاپی، اولین روش تبلیغاتی در جهان محسوب می شود و تاریخچه طولانی مدتی دارد. توجه داشته باشید که هنوز هم این روش تبلیغاتی بسیار مرسوم است؛ چرا که از نظر هزینه های پرداخت، بسیار اقتصادی است. علاوه بر این موضوع، تبلیغات چاپی نوعی مکمل دیگر تبلیغات محسوب می شوند. برای مثال، کسب و کارها نمی توانند تمام بودجه خود را به تبلیغات آنلاین اختصاص دهند. زیرا بسیاری از کاربران و مشتریان حال حاضر جامعه از اینترنت و صفحات مجازی استفاده نمی کنند. همین موضوع موجب شده است تبلیغات چاپی به عنوان یکی از بهترین روش های تبلیغات شناخته شود.

بهترین روش تبلیغات

انواع تبلیغات چاپی

تبلیغات تلوزیون؛ بهترین روش تبلیغات اما پر هزینه!

تبلیغات تلوزیون بهترین روش تبلیغات در 50 سال اخیر محسوب می شود. اما توجه داشته باشید که تبلیغات تلوزیونی برای همه کسب و کارها کارآمد و مفید نیست. زیرا این تبلیغات هزینه بسیار زیادی دارد. شاید فکر کنید که هزینه زیاد یعنی چقدر؟ به طور میانگین قیمت هر ثانیه تبلیغات در شبکه 1 و 3 سیما در سال 1401 حدود 200 میلیون تومان اعلام شده است. با این شرایط، یک تبلیغ 10 ثانیه ای در تلوزیون چیزی حدود 2 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. این درحالی است که بودجه کامل اغلب کسب و کارها کمتر از 1 میلیارد تومان برآورد می شود. از سوی دیگر، تبلیغات تلوزیونی برای بسیاری از کسب و کارها صرفه اقتصادی ندارد. در نتیجه، شاید تبلیغات تلوزیون بهترین روش تبلیغات در سال های اخیر به حساب بیاید، اما این موضوع به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد.

تبلیغات در رادیو

تبلیغات رادیویی یک راه عالی برای اطلاع رسانی درباره یک محصول یا شرکت از طریق موج های رادیویی است. این تبلیغات معمولا بین 30 تا 60 ثانیه طول می کشد و معمولا برای جلب توجه مخاطب، از یک صدای به یاد ماندنی یا یک آهنگ کوتاه استفاده می شود. انتخاب بهترین استراتژی تبلیغاتی برای رادیو به شما کمک می کند بیشترین ارزش را از سرمایه اولیه خود به دست آورید. برای ایجاد یک آگهی تبلیغاتی واقعا به یاد ماندنی، باید ذهن مخاطبان خود را متحیر کنید.

افزودن کاراکترهایی با صداهای متمایز برای بیان کردن سناریو راهی آسان برای جذب مخاطب است. اینکه به کسی بگویید محصولی را بخرد یک چیز است اما گفتن داستانی که با خرید یک محصول توسط یک شخصیت به پایان می رسد، چیز دیگری است. تبلیغات رادیو، نیازمند هوش و دقت بیشتر در طراحی است؛ زیرا در این روش تبلیغاتی مخاطب تنها از حس شنوایی خود استفاده می کند. (منبع)

پیمایش به بالا