6 نکته شگفت انگیز راجع به چاپ کارت ویزیت

در عصر دیجیتال هر روز شاهد نوآوری و ابداعی خاص در صنعت تبلیغات هستیم. شاید این موضوع کارایی کارت ویزیت های کاغذی و ساده قدیمی را کمرنگ کرده باشد اما دست اندرکاران حوزه طراحی و چاپ نیز همگام با تکنولوژی نوآوری های ویژه ای را عرضه کرده اند. چاپ انواع کارت ویزیت با ویژگی های خاص و استثنایی یکی از ابزارهای تبلیغاتی پر قدرت در جامعه رو به رشد کنونی است. این روزها نداشتن یک کارت ویزیت شخصی، به کسب و کارتان لطمه می زند. برای خاص بودن یک کارت ویزیت اختصاصی طراحی کنید

جنس انواع کارت ویزیت

رایج ترین کارت های ویزیت از جنس کاغذ و مقوا هستند. این کارت های کوچک مقوایی با توجه به کیفیت مواد اولیه، دوام خوبی هم دارند. اما انواع متریال مختلف را نیز می توان برای چاپ کارت ویزیت به کار برد. اگرچه به کارگیری این نمونه ها در سطح عمومی رایج نیست ولی برخی مشاغل خاص برای نشان دادن تفاوت با رقبا از کارت هایی به مراتب با کیفت بالاتری استفاده می کنند.

جالب است بدانید که کارت ویزیت هایی از جنس کتان، چوب، فلز،جنس پی‌وی‌سی-شیشه‌ای، چرم و حتی کارت های خوردنی هم در برخی مشاغل استفاده می شود. هر چه ظاهر و جنس کارت ها عجیب تر باشد، ماندگاری بیشتری در ذهن مشتری خواهند داشت.

چاپ انواع کارت ویزیت

طرح قالب کارت ویزیت

هدف انتقال پیام تجاری به مخاطب خاص است. برای معرفی شرکت می توان از قدرت طراحی نیز بهره برد. هم اکنون کارت های ویزیت ساده و برجسته در صنعت چاپ، به وفور یافت می شوند. برای مثال کارت ویزیت لترپرس از انواع برجسته با ظاهری لوکس و جذاب است. این کارت ها در همان دید اول، توجه مخاطبین را جلب می کنند.

کارت هایی با برش خاص و غیر عادی نیز اثرگذاری مشابهی دارند. برای داشتن طراحی خاص باید به نوعی متفاوت بود. این تفاوت در برش موجب افزایش هزینه چاپ می شود ولی قطعا ارزشش را دارد. کارت‌ ویزیت پرفراژ وPop Up دو نمونه از قابل ها و برش های خاص هستند.

پوشش انواع کارت ویزیت

پوشش چاپ علاوه بر جذابیت ظاهری روی دوام و طول عمر این کارت های کوچک، تاثیر دارند. نوع پوشش انتخابی ارتباط مستقیم با میزان تاثیرگذاری دارد. دو نوع پوشش بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند:

چاپ کارت ویزیت خاص

انواع کارت ‌ویزیت با پوشش UV

این پوشش ها براق هستند و جلوه بیشتری از کارت های ساده کاغذی دارند. در واقع پوشش یو وی تنها روی لایه خارجی اعمال شده و گاهی بر روی بخش کوچکی از کارت اعمال می شود.

انواع کارت ‌ویزیت با پوشش لمینیت مات و براق

لمینت و سلفون یک پوشش خارجی محکم و تاثیرگذار را به وجود می آورند. انواع مات و براق لمینت ضخیم تر از پوشش های سلفون هستند. ماندگاری این محصولات از کارت های بدون پوشش به طرز معناداری بالاتر است.

کارت ویزیت بر اساس نوع چاپ

کارت های طلاکوب، نقره کوب و هات فویل رنگی از نمونه های زیبا و جذاب هستند که توجه بیشتری را جلب می کنند. این کارت ها جنبه عمومی ندارند و در تعداد محدود و به صورت کاملا اختصاصی طراحی و چاپ می شوند. در مقایسه با نمونه های دیگر هزینه چاپ این کارت های ویزیت به مراتب بالاتر است.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

مطالب پر بازدید

کاتالوگ دیجیتال آریا تجارت

کاتالوگ دیجیتال شرکت آریا تجارت دکمه full screen را بزنید تا بتوانید کاتالوگ را به صورت تمام صفحه مشاهده نمایید. همچنین با کلیک روی عبارت “طراحی کاتالوگ دیجیتال” می توانید به صفحه مربوطه دسترسی داشته باشید.همچنین برای دانستن اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ی طراحی کاتالوگ دیجیتال و فرم ساخت کاتالوگ دیجیتال را بخوانید فایل های

Read More »

کاتالوگ دیجیتال شرکت استیل البرز

کاتالوگ دیجیتال استیل البرز :starter version Download Files EXE PDF ZIP :pro version Download Files EXE PDF ZIP Embed code <iframe src=”https://www.negaranco.com/wp-content/uploads/digicat/steel/pro/index.html” width=”100%” height=”720″ seamless=”seamless” scrolling=”no” frameBorder=”0″ allowFullScreen></iframe> هزینه چاپ کاتالوگ را از لینک مشخص شده دریافت نمایید.

Read More »
پیمایش به بالا