انواع جنس پاکت نامه | انواع پاکت نامه فانتزی

انواع جنس پاکت نامه

انواع جنس پاکت نامه و کاغذ آن، بخشی مهمی از چاپ و طراحی پاکت نامه است. در ساخت پاکت از کاغذهای مختلفی استفاده می شود. کاربردهای پاکت مشخص می کند که چه نوع کاغذی بهتر عمل می نماید. از همین روست که دانستن جنس پاکت نامه، کاغذهای موجود، چگونگی ارتباط وزن و درجه آنها با کاربری مورد نظر بسیار مهم است. می توانید برای سفارش پاکت نامه فانتزی با نگاران در ارتباط باشید.

نحوه ساخت انواع جنس پاکت نامه

ساخت هر نوع پاکت نامه، می تواند می تواند تفاوت ایجاد کند. رایج ترین نوع پاکت، حدود 6.75 گرم وزن دارد. باید اشاره کنیم که وزن پایه کاغذ، وزن جمعی الیاف تشکیل دهنده کاغذ را توصیف می کند که به عنوان وزن 500 ورق 17 اینچ در 22 اینچ محاسبه می شود. کولیس روش دیگری برای تعیین وزن پایه انواع جنس پاکت نامه است.

نحوه ساخت انواع جنس پاکت نامه

چه نوع کاغذی برای پاکت نامه مناسب است؟

شش نوع اصلی از گریدهای کاغذی مورد استفاده در تولید پاکت وجود دارد که شامل بافت، بافت پیشرفته، کرافت، بازیافت، تخصصی و مقاوم در برابر پارگی که هر یک دارای کاربردی متفاوت است. برخی از کاغذهای پاکت، دارای الیاف کوتاه بوده و به خوبی چاپ می شوند.

هزینه چاپ و طراحی پاکت های نامه

تیراژ

کاغذهای بافت

آنها ظاهری صاف داشته و گزینه ای اقتصادی محسوب می شوند. این نوع از  پاکت نامه های فانتزی ، در وزن ها و رنگ های بسیاری موجود است و در شکل اصلی آن به عنوان کاغذ سفید روشن شناخته می شود. این یک پاکت محبوب در انواع جنس پاکت نامه است که عمدتا برای پست های معمول استفاده می شود.

از سویی دیگر، کاغذ کرافت قوی است، الیاف بلندتری نسبت به بافت داشته و معمولاً به رنگ قهوه ای دیده می شود. با این حال، کاغذ کرافت به دلیل الیاف بلندش، به خوبی چاپ روی آن نمی شود و برای فرآیندهای گرافیکی پیچیده یا جوهر 4 رنگ ایده آل نخواهد بود.

کاغذ بازیافتی در انواع جنس پاکت نامه

این را نیز باید افزود که استفاده از کاغذهای بازیافتی برای پاکت های نامه های خود، یک راه عالی برای تهیه پاکت نامه های فانتزی است. معمولاً کاغذهای بازیافتی مورد استفاده در تولید پاکت های نامه از 10 تا 30 درصد محتوای پس از مصرف تشکیل شده است.اگر مایل به دانستن مطالب بیشتری راجع به پاکت نامه هستید به شما پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله  ضرورت چاپ پاکت نامه در کسب و کار را مطالعه کنید.

هزینه چاپ و طراحی پاکت های نامه

کاغذهای تخصصی در  پاکت نامه نیز، در رنگ ها، پوشش ها، بافت ها و وزن های زیادی در دسترس هستند. آنها به دلیل ویژگی های جذاب خود برای پاکت های نامه اداری با چاپ سفارشی مناسب بوده، اما می توانند قیمت بالاتری داشته باشند. برای سفارش پاکت های نامه خود می توانید با نگاران تماس گرفته و قیمت چاپ و طراحی آن ها را دریافت کنید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی نگاران برای شما

پیمایش به بالا