معرفی انواع لیبل و کاربرد آنها | طراحی انواع لیبل سفارشی

انواع لیبل

لیبل ها به روش های مختلفی استفاده می شوند. هر بازار مصرف کننده نهایی، مشکلات خاص خود را دارد و نیازهای برچسب گذاری خاص را نیاز خواهد داشت. در واقع، فرآیند شناسایی یک محصول با افزودن برچسب به محصول یا ظرف آن است که اطلاعاتی در مورد آن ارائه می دهد. انواع لیبل می تواند هر چیزی باشد، یک تکه کاغذ کوچک، فلز یا هر ماده دیگری که اطلاعاتی در مورد ارزش محتوا، قیمت محصول یا اطلاعات تولید، تاریخ انقضا و بسیاری از جزئیات مهم دیگر نوشته یا چاپ شده است.

طراحی لیبل سفارشی

طراحی لیبل سفارشی ، یک جزء مهم است که به عنوان وسیله ای برای انتقال تمام اطلاعات مربوط به محصول به کاربر عمل می کند. برچسب زدن، به محصول هویت متمایز می دهد و به آن اجازه می دهد در بازار متمایز شود. در حقیقت، انواع لیبل ، بخشی از یک محصول هستند که حاوی اطلاعات شفاهی و شناسایی سازنده خواهد بود.

انواع لیبل

اهمیت استفاده انواع لیبل

برچسب گذاری برای شرکت ها در سراسر جهان از اهمیت استراتژیک برخوردار است. برخی از اقلام به گونه ای طراحی شده اند که در صورت عدم ارائه اطلاعات دقیق و به روز، مخاطب را گمراه می کنند. در نتیجه، تولیدکنندگان باید ملزم به ارائه تمام اطلاعات لازم در برچسب هستند.

اهمیت استفاده از انواع لیبل در این جاست که خطرات و بحران های غیرمنتظره ای ممکن است رخ دهد اگر اقلام دارویی و خطرناک برچسب گذاری نشوند. در صورتی که حاوی مواد شیمیایی سمی بوده یا برای کودکان خطرناک باشد، لیبل باید هر گونه ویژگی ایمنی و هشدار را به وضوح نشان دهد.

نقش لیبل در بازاریابی

برچسب زدن نیز بخش مهمی از بازاریابی محصول است. بازاریابان برای جلب توجه و ترغیب خریداران بالقوه برای خرید کالا، برچسب و بسته بندی را ترکیب می کنند. نقش لیبل در بازاریابی در این است که انواع لیبل به عنوان جزء برندسازی، تمامی اطلاعات مربوط به استفاده از محصول، مانند نحوه حمل، بازیافت، یا دور ریختن آن و همچنین بسته بندی آن را به مشتریان منتقل می کند.

این یک بخش کلیدی در فرآیند تصمیم گیری مشتری است. زیرا هنگام خرید یک محصول، مصرف کنندگان به اطلاعات ارائه شده روی برچسب تکیه می کنند. انواع لیبل به کاربران این امکان را می دهند که به سرعت یک محصول را با سایر محصولات موجود در بازار بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط آنها مقایسه کنند.

افراد می توانند با نگاه به لیبل محصول، در مورد ویژگی ها و سطح کیفیت آن حتی بدون استفاده بیاموزند. در محیط رقابتی امروزی، انواع لیبل با جذب بیشتر افراد به محصولات، نقش مهمی در افزایش فروش برند دارد. این محصول را در بازار متمایز می کند و آن را به عنوان بخشی از یک برند خاص معرفی می نماید.

انواع لیبل

ویژگی های لیبل بسیار موثر

برچسب ها یکی از کارآمدترین ابزارهای بازاریابی هستند. در هر محصولی، برچسب عاملی است که با مشتریان در تعامل است و می تواند تأثیر خوبی بگذارد. ویژگی های لیبل بسیار موثر است، اما همه انواع لیبل طراحی شده موفق نیستند و هدف را برآورده می کنند. بنابراین، برخی از ویژگی های عمومی وجود دارد که یک برچسب را بسیار موثر می کند.

یک برچسب باید در انتقال اطلاعات مورد نظر یا مورد انتظار واضح باشد. لیبل جذاب همیشه توجه کاربران را به خود جلب می کند. برای برقراری ارتباط، ابتدا باید درگیر بود. برای داشتن انواع لیبل جذاب، بازاریابان باید بر روی فونت، رنگ، گرافیک، شکل و اندازه برچسب تمرکز کنند.

انواع لیبل و کاربرد آنها

چهار شکل متمایز از برچسب زدن وجود دارد. لیبل برند، برچسبی است که حاوی اطلاعاتی درباره برندی است که محصول به آن تعلق دارد. برچسب برند نشان دهنده نام تجاری، علامت تجاری یا لوگوی محصول است و هیچ اطلاعات دیگری خارج از نام تجاری را شامل نمی شود. انواع لیبل درجه نیز، کیفیت محصول را نشان می دهد.

چنین برچسب هایی ویژگی های محصول را توصیف می کنند و سازمان از چنین برچسب هایی برای دسته بندی اقلام خود بر اساس کیفیت آنها استفاده می کند. در این میان، برچسب توصیفی، نوعی لیبل است که اطلاعات قابل توجهی را در مورد یک محصول نشان می دهد.

 چنین برچسبی شامل مواد تشکیل دهنده محصول، موارد استفاده متمایز، دستورالعمل ها، اقدامات احتیاطی برای استفاده، اطلاعات تولید کننده، تاریخ تولید، وزن، اندازه و ارزش محصول است. برچسب های اطلاعاتی نیز در میان انواع لیبل ، حاوی اطلاعات زیادی هستند و جزئیات خاصی را در مورد محصول ارائه می دهند.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

پیمایش به بالا