تفاوت های لمینت سرد و گرم | انواع لمینت پس از چاپ | قیمت لمینت عکس

تفاوت های لمینت سرد و گرم | انواع لمینت پس از چاپ | قیمت لمینت عکس

اگرچه پیشرفت قابل توجهی در فضای نوآوری چاپ صورت گرفته است، لمینت هنوز بهترین راه ممکن برای محافظت از یک تصویر یا سند چاپ می باشد. این بهترین گزینه برای محافظت از هر سند مهم یا ایجاد یک پوشش با کیفیت بالا است. اما در انواع لمینت پس از چاپ ، به تفاوت های لمینت سرد و گرم می بایست توجه نمود. شما می توانید قیمت لمینت عکس را از نگاران بخواهید.

انواع لمینت

انواع لمینت، نه تنها از یک سند یا صفحه چاپ شده محافظت می کند، بلکه سطحی مقاوم در برابر خش برای افزودن ارزش به آن فراهم می نماید. دستگاه های لمینیت به طور گسترده ای برای افزایش رنگ یک تصویر، افزودن یک سطح سفت و سخت به آن و محافظت از اسناد در برابر چین و چروک های ناخوشایند استفاده می شوند.

هنگام خرید و دریافت قیمت لمینت عکس ، بسیاری از افراد، به تفاوت های لمینت سرد و گرم آگاه نبوده و به درستی نمی دانند که باید لمینت سرد یا لمینت گرم را انتخاب کنند. ناگفته نماند که هر دو نوع مزایا و معایب خاص خود را دارند. به منظور تصمیم گیری آگاهانه برای خرید، درک این تفاوت ها بسیار مهم است.

تفاوت های لمینت سرد و گرم | انواع لمینت پس از چاپ | قیمت لمینت عکس

دستگاه لمینت چیست؟

از ماشین های لمینیت برای افزودن پوشش های پلاستیکی به تصاویر، کارت ها و اسناد کاغذی استفاده می شود. این کار معمولاً با ذوب ورق های پلاستیکی روی سطح انجام می شود تا با اعمال گرما یا چسب لمینیت شوند. هنگام خرید دستگاه لمینت، گزینه های مختلفی در دسترس شماست.

 برای ایجاد سطح سفت تر می توان از پلاستیک ضخیم تر استفاده نمود. از سوی دیگر، می توان از پلاستیک نازک تری برای لمینتی استفاده کرد که هزینه کم و کار با آن راحت تر است. گزینه هایی نیز از نظر اندازه دستگاه انواع لمینت پس از چاپ موجود است. لمینت های اندازه استاندارد برای رومیزی مناسب هستند. از طرف دیگر، اگر نیاز به لمینیت بنرها، پوسترها یا نقشه ها دارید، ممکن است به لمینت هایی در اندازه صنعتی نیاز داشته باشید.

لمینت سرد و لمینت گرم:

با بررسی تفاوت های لمینت سرد و گرم ، باید گفت که این دو گزینه به نحوه اعمال پلاستیک روی سند توسط دستگاه لمینیت مربوط می شود. لمینت سرد اسناد را با اعمال فشار و چسب بین صفحات پلاستیکی محکم می کند. برخی از کاربران این ماشین‌ها را به لمینتگرهای داغ ترجیح می‌دهند، زیرا اسناد با کیفیت عالی را بدون دردسر استفاده از عناصر گرمایشی ارائه می‌دهند.

برخی از مزایای قابل توجه لمینت سرد عبارتند از:

  1. کیفیت و رنگ اسناد لمینت به طور کلی بهتر است.
  2. با اعمال فشار مشکل حباب های نامناسب را حل می کند.
  3. نیاز به تعمیر و نگهداری و زمان راه اندازی کمتر، ارزان و آسان تر برای استفاده دارد.
  4. گزینه ای عالی برای تزئینات چسبی و برگردان، زیرا فقط یک طرف گرافیک را می توان لمینیت کرد.

از طرف دیگر در انواع لمینت پس از چاپ ، لمینیتگرهای گرم، از حرارت برای فعال کردن یا ذوب یک ماده چسبنده استفاده می کنند. این نوع لمینت معمولاً سریعتر است و محافظت بادوام تری را ارائه می دهد.

برخی از نکات کلیدی هنگام بررسی تفاوت های لمینت سرد و گرم ، در مورد لمینت گرم عبارتند از:

  1. برنامه های لمینیت اضافی شامل تنظیمات مختلف گرما را دارند.
  2. از موادی استفاده می کند که در مقایسه با مواد لمینیت سرد قیمت کمتری دارند.
  3. گرمای زیاد تولید شده توسط لمینیت گرم می تواند به برخی از مواد، جوهرها و رنگ ها آسیب برساند. برای محافظت از اسناد در برابر ضربه حرارت می توان از لمینت های پلاستیکی مخصوص استفاده کرد.
  4. برای تسلط بر مهارت استفاده از لمینت گرم ممکن است کمی زمان و تجربه لازم باشد. اگر کاربران مراقب نباشند، عناصر گرمایشی می توانند خطرات جدی برای آنها ایجاد کنند.
تفاوت های لمینت سرد و گرم | انواع لمینت پس از چاپ | قیمت لمینت عکس

چگونه بین لمینت گرم یا سرد انتخاب کنم؟

وقتی نوبت به انتخاب بین لمینت سرد و گرم و تفاوت های لمینت سرد و گرم می رسد، باید به نکات زیادی فکر کرد. در حالی که هر دوی این نوع ماشین‌ها اسناد بادوام و حفظ شده را در اختیار شما قرار می‌دهند، تفاوت‌هایی بین آن‌ها از نظر منابع موجود، هزینه و غیره وجود دارد.

یکی از مهم ترین ملاحظات هنگام تصمیم گیری در مورد انواع لمینت پس از چاپ ، در دسترس بودن و انتخاب لوازم است. کیسه های حرارتی بسیار آسان یافت می شوند و اندازه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. شما می توانید موارد کوچک مانند کارت ویزیت و موارد بزرگتر مانند نقشه ها و منوها را لمینت کنید.

 وقتی صحبت از لوازم لمینت سرد به میان می‌آید، اندازه ‌های زیادی در دسترس نیست. اگر با دستگاه لمینت رول کار می‌کنید، این مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند، اما ممکن است مشکل، دستگاهی باشد که کیسه‌ها را کنترل می‌کند. اگر به دنبال دستگاهی هستید که بتوانید نتایج سریعی را بدست آورید، یک دستگاه سرد انتخاب خوبی در تفاوت های لمینت سرد و گرم خواهد بود.

زیرا نیازی به زمان گرم کردن ندارد. برخی از ماشین‌های حرارتی وجود دارند که بیش از ده دقیقه طول می‌کشد تا گرم شوند و وقتی می‌خواهید کارها را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید، می‌تواند واقعاً ناراحت کننده باشد. در این خصوص، مشاوره های لازم و قیمت لمینت عکس را از نگاران دریافت کنید.برای اطلاعات بیشتر به مقاله طلا کوب با چاپ افست مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

روش چاپ بادکنک
مقالات
مهدی قاسمی

روش چاپ بادکنک

طی چند سال گذشته، چاپ بادکنک یکی از روش های تبلیغاتی محبوب در میان برندها به حساب می آید. روش

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا