انواع چاپ لمینت | قیمت چاپ لمینت

انواع چاپ لمینت

در صنعت چاپ، لمینیت به فرآیند چسباندن یک فیلم پلاستیکی شفاف بر روی مواد چاپی اشاره دارد. معمولاً چسباندن فیلم به دو طرف قطعه چاپ شده، به گونه ای است که قطعه کاملاً در پلاستیک محصور شود. برای محافظت از قطعات چاپ شده در برابر لکه، رطوبت، چین و چروک یا هر چیز دیگری که ممکن است عمر مفید آنها را کوتاه کند، انواع چاپ لمینت انجام می شوند. لمینت چاپی علاوه بر محافظت، استحکام را نیز می‌افزاید. می توانید قیمت چاپ لمینت را از گروه چاپ و طراحی نگاران ، دریافت کنید.

انواع چاپ لمینت

چاپ لمینت چیست؟

چاپ هایی که به طور مکرر انجام می شود، اغلب لمینیت هستند. مانند منوی رستوران، لیست قیمت، نقشه، مواد آموزشی، نشانک ها، کارت های عضویت و غیره که با چاپ لمینت انجام می شوند. یکی دیگر از مزایای چاپ لمینت این است که رنگ های روی قطعات چاپ شده را درخشان تر می کند.

انواع چاپ لمینت ، همچنین برای قطعات چاپی مورد استفاده در محیط های کثیف یا مرطوب توصیه می شود، مانند هشدارهای ماشین آلات و دستورالعمل های عملیاتی، علائم ایمنی و اضطراری، قوانین کارخانه، برچسب های قابل استفاده مجدد و غیره.

لمینت گرم و سرد

لمینت گرم ورقه ای که از فعال سازی حرارتی استفاده می کند، به طور کلی روش ترجیحی هستند. زیرا پیوند قوی تری بین قطعه چاپ شده و لمینت ایجاد می کند. لمینت می تواند براق یا مات باشد، اما براق رایج تر است و بنابراین هزینه کمتری دارد. علاوه بر این، قطعات لمینت را می توان با گوشه های مربع یا گرد ساخت.

انواع چاپ لمینت معمولاً با ضخامت میلی متر اندازه گیری می شود. اگر می خواهید قطعه چاپ شده شما مستحکم باشد، یکی از نکاتی که به طور کلی می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند این است که از یک کاغذ سنگین برای چاپ استفاده کنید و سپس از یک لایه لمینت نازک تر استفاده نمایید.

انواع چاپ لمینت

چگونگی اجرای انواع چاپ لمینت

چگونگی اجرای انواع چاپ لمینیت ، فرآیندی است که از یک لایه نازک پلاستیک بر روی کاغذ یا ورق های کارتی استفاده می کند تا مواد چاپی را تقویت و محافظت کند. انواع متداول لمینت عبارتند از براق، مات، مخملی، طلایی و نقره ای که اغلب برای بسته بندی، جلد کتاب، بروشور، کارت ویزیت و سایر موارد چاپی استفاده می شود.

روکش های لمینیت مزایای زیادی مانند مقاوم بودن در برابر پارگی، دوام بیشتر و مقاوم در برابر آب را برای کاربر فراهم می کند. لمینیت بودن مواد نیز به آنها اجازه می دهد تا بیشتر مورد استفاده قرار گیرند و از ساییدگی و پارگی آنها در اعمال روزمره مانند چروک شدن، لکه شدن و آسیب خورشید جلوگیری می کند.

قیمت چاپ لمینت

در انواع چاپ لمینت ، روکش مات ، یک روکش ظریف و پیچیده می دهد، به همین دلیل است که برای بسیاری یک انتخاب رایج است. در مقایسه با انواع دیگر، لمینت مات، ظاهری طبیعی دارد. بر خلاف نوع براق، روکش مات می‌تواند ظاهری نرم‌تر ایجاد کند، زیرا می‌تواند کنتراست کمتری را روی رنگ‌های تیره‌تر ایجاد کند. بافت لمینت مات مخملی است که آن را برای بسیاری از کاربران تجربه لذت بخشی می کند که در مقایسه با دیگر انواع، دارای قیمت چاپ لمینت  مناسبی است.

این در حالی است که لمینت های براق اغلب یک انتخاب محبوب هستند. در این نوع از چاپ، نوشته ها و تصاویر اغلب واضح تر به نظر می رسند، در حالی که کنتراست بیشتری نیز دارند. انواع چاپ لمینت براق نیز یک انتخاب بادوام است زیرا کثیفی، گرد و غبار و اثر انگشت را به راحتی دفع می کند. بافت براق آن به شما این امکان را می دهد که به راحتی هرگونه کثیفی یا گرد و غبار را تمیز کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی کاربرد ترکیب رنگ مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

انواع چاپ لمینت
مقالات
هما ادهمی

انواع چاپ لمینت

انواع چاپ لمینت | قیمت چاپ لمینت در صنعت چاپ، لمینیت به فرآیند چسباندن یک فیلم پلاستیکی شفاف بر روی

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا