نکات و اصول تکنیک چاپ لیبل

اصول و تکنیک چاپ لیبل

ما اغلب در مورد تأثیر برچسب ها در فرایند خرید می شنویم. در حالی که برچسب های خاصی از محصولات دارای تأثیر بیشتری نسبت به بقیه هستند که بر خریداران تأثیر می گذارد تا محصول را دقیق تر ببینند. به همین دلیل، مهم است که برای ارزیابی مخاطبان خود و گرفتن تصمیمات برچسب زنی که برای آنها جذاب باشد، وقت بگذارید. پیش از اقدام برای چاپ، برای سنجش عکس العمل مخاطبان، از آماده کردن یک نمونه نترسید. ضمن آن که آگاهی از اصول و تکنیک چاپ لیبل می تواند شما را در این مسیر یاری کند.

عناصر مهم در چاپ لیبل

هنگام طراحی برچسب های خود، لازم است که عناصر مهم در چاپ لیبل را که در رفتار خرید مصرف کننده از مجله تاثیرگذار است، در نظر بگیرید.

اصول و تکنیک چاپ لیبل

تاثیر رنگ در اصول و تکنیک چاپ لیبل

انتخاب رنگ مناسب می تواند چشم مخاطب را به خود جلب کند و روحیه خرید را ایجاد کند یا باعث شود مشتری بسته به نوع مخاطب، محصول شما را برای دیگری تبلیغ و معرفی کند. به وضوح مخاطبان خود را مشخص کنید و رنگ هایی را که برای آن جمعیت جذاب خواهد بود، تعیین کنید. همچنین ، به حالات مرتبط با رنگ و نوع احساسی که می خواهید بر اساس اصول و تکنیک چاپ لیبل ، برای مشتریان خود ایجاد کنید، فکر نمایید.

تصاویر پس زمینه

درست مانند رنگ، تصویر پس زمینه نقش بسزایی در این نکته دارد که مشتری مجبور به خرید محصول می شود یا خیر. توجه به مخاطبان مهم است. یک زن در جمعیت 25-35 ساله قرار نیست به همان تصویر یک زن در 70 سالگی جذب شود. با یک هنرمند گرافیک کار کنید تا تصاویر مناسبی را پیدا کنید که برای مخاطبان شما جذاب بوده و همچنین نشان دهنده دقیق نام تجاری شما باشد.

مواد مورد استفاده

مشتریان معمولاً محصولی با مواد با کیفیت بالا را نسبت به نسخه ارزان تر انتخاب می کنند. بدیهی است که هزینه مواد و بسته بندی را لازم است که مطابق با اصول و تکنیک چاپ لیبل و بر اساس سود مورد انتظار بسنجید، اما آنقدر روی سود متمرکز نشوید که کیفیت محصول خود را به طور کامل کاهش دهید.

اصول و تکنیک چاپ لیبل

قلم صحیح

درست مانند سایر عناصر طراحی رنگ و گرافیک، فونت برای تأثیر در خریداران در طول فرایند خرید نقش دارد. موفق ترین شرکت ها بهترین شیوه ها را در ایجاد فونت ایجاد کرده اند که بر رفتار مشتری تأثیر می گذارد.

اطلاعات چاپ شده

هنگامی که مصرف کننده را تشویق به خرید محصول خود می کنید، مهم است که هم نسخه بازاریابی و هم اطلاعات ارزشمند مربوط به محصول را ارائه دهید. آیا ارگانیک است یا از مواد طبیعی تهیه شده است؟ انتقال این اطلاعات بر اساس اصول و تکنیک چاپ لیبل می تواند در بازاریابی و تبلیغ صحیح و حرفه ای محصولات شما موثر باشد.

نوآوری مطابق اصول و تکنیک چاپ لیبل

نوآوری بیشتر توسط مصرف کنندگان مورد استقبال قرار می گیرد. اگر نوآوری های بسته بندی اجرا شوند، می توانند نقش مهمی در فرایند خرید ایفا کنند.

اصول و تکنیک چاپ لیبل

انواع چاپ لیبل

در حال حاضر ، کاغذهای لیبل شفاف از موادی به نام پلی پروپیلن ساخته شده اند. BOPP نوعی پلاستیک است که وقتی گرم می شود به فرد اجازه می دهد جوهر را روی سطح خود پیوست نماید. در اصل، این بهترین گزینه برای چاپ طرح های بسته بندی خلاقانه شما است. از برچسب های شفاف می توان برای همه چیز استفاده کرد، از برچسب ظروف غذا ، ظروف پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی گرفته تا منسوجات که بر اساس اصول و تکنیک چاپ لیبل قابل اجراست.

خوشبختانه تاثیری که برچسب های شفاف بر روی همه این ظروف خواهد گذاشت، یکسان است. برچسب های شفاف به مصرف کننده اجازه می دهد تا پیش از خرید محصول، محتویات برند شما را پیش نمایش کند. نکته مهم در مورد شفافیت این است که به مصرف کننده این امکان را می دهد که قبل از خرید، تصمیمات هوشمندانه ای بگیرد. این یک راه عالی برای انتقال اطلاعات به مصرف کننده است که مارک شما را یک برند قابل اعتماد می کند.

از سویی دیگر، جوهر رنگی هنگامی که در مقابل یک لیبل شفاف قرار می گیرد با درخشندگی شگفت انگیزی به نمایش در می آید. با استفاده از نوعی طرح غنی به عنوان پوشش، می توانید از ظاهر برچسب شفاف استفاده کنید. برای مثال، می توانید از یک مونوگرام یا نشان تکرار شونده استفاده کنید.

آگاهی از اصول و تکنیک چاپ لیبل، می تواند شما را در معرفی بهتر مارک خود، یاری کند. برای چاپ لیبل کسب و کار خود، می توانید از خدمات برجسته چاپ و طراحی نگاران بهره مند شوید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

 

 

پیمایش به بالا