طراحی و چاپ نگاران

پوشش یو وی در چاپ | پوشش UV یا ماوراء بنفش در چاپ | پوشش یووی

پوشش یو وی در چاپ

ابزارهای بازاریابی چاپی، ممکن است بهترین فرصت شما، برای جلب توجه مشتری در عرصه رقابتی امروزی باشد. بنابراین می توانید با استفاده از پوشش یو وی در چاپ ، این امکان را فراهم کنید تا چاپ بروشور و دیگر موارد  تبلیغاتی چاپی شما، درخشیده و توجه مشتریان را به خود جلب نماید.

پوشش یو وی در چاپ

پوشش UV یا ماوراء بنفش

پوشش UV یا پوشش ماوراء بنفش، یک پوشش مایع بسیار براق است که بر روی سطح کاغذ چاپ شده، اعمال می شود و با استفاده از اشعه ماوراء بنفش بر روی دستگاه چاپ یا ماشین مخصوص پخت می گردد. این پوشش زمانی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد، سفت می شود یا خشک می شود. پوشش یو وی در چاپ ، آن ها را چشم نواز می کند و برای محصولاتی مانند کارت پستال، کارت ویزیت و کاتالوگ یا هر محصولی که می تواند از ظاهری غنی، براق و چشمگیر بهره مند شود، عالی است.

پوشش یو وی در چاپ

مزایای پوشش های UV

پوشش اشعه ماوراء بنفش نسبت به سایر روش های پوشش، مانند پوشش آبی یا وارنیش مزایای متعددی دارد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 درخشندگی بسیار بالا :

هنگامی که UV روی رنگ‌های عمیق و غنی مانند آبی و مشکی پررنگ استفاده می‌شود، نتیجه، ظاهری تقریبا براق است. این می تواند با پروژه های غنی از تصویر، مانند کاتالوگ محصولات یا بروشورهای عکاسی، بسیار موثر باشد. ضمن آنکه درخشش خیره کننده ای که ایجاد می کند، آن را برای طرح ها و محصولات خاص بسیار محبوب می نماید.

مقاومت در برابر سایش خوب :

اگر قرار است قطعه چاپ شده شما از طریق پست تحویل داده شود ، ترکیبی از یک قطعه بصری جذاب و دوام،  با پوشش یو وی در چاپ ، آن را به یک جلوه عالی برای کارت پستال، بروشور یا کارت ویزیت تبدیل می کند. پوشش UV به قطعه پستی اجازه می دهد تا در برابر لک و علامت گذاری مقاومت کند و ظاهر حرفه ای و با کیفیت را به دلیل پرداخت بسیار سخت، که به دلیل مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی و در مقابل سایش شناخته شده است، حفظ کند.

وضوح بالا :

پوشش‌های UV جزئیات را برجسته می‌کنند و برای تصاویر عکاسی و آرم‌های شرکت عالی هستند.

سازگار با محیط زیست :

پوشش یو وی در چاپ عاری از حلال هستند و در هنگام پخت، ترکیبات آلی فرار یا VOC از خود ساطع نمی کنند. ضمن آنکه کاغذ با پوشش UV را می توان با تمام کاغذهای دیگر بازیافت کرد. از طرفی ، زمان خشک شدن آنی با قرار گرفتن در معرض نور UV صورت می گیرد که با خشک شدن سریع، استفاده از پوشش UV به کاهش زمان تولید کمک می کند و زمان ارسال و تحویل زودتر را ممکن می کند.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب

چاپ هلیوگراور چیست؟ | هزینه چاپ هلیوگراور | Heliogravüre فرآیند چاپ گرانبها
مقالات
هما ادهمی

چاپ هلیوگراور چیست؟

چاپ هلیوگراور چیست؟ | هزینه چاپ هلیوگراور | Heliogravüre فرآیند چاپ چاپ هلیوگراور بهترین وسیله فوتو مکانیکی برای بازتولید عکس

ادامه مطلب »
کارت ویزیت لمینت
مقالات
هما ادهمی

کارت ویزیت لمینت

کارت ویزیت لمینت | قیمت کارت ویزیت لمینت | طراحی و چاپ کارت ویزیت لمینت روکش های لمینت، کارت های

ادامه مطلب »
به بالای صفحه بردن