پوشش یو وی در چاپ | پوشش UV یا ماوراء بنفش در چاپ | پوشش یووی

پوشش یو وی در چاپ

ابزارهای بازاریابی چاپی، ممکن است بهترین فرصت شما، برای جلب توجه مشتری در عرصه رقابتی امروزی باشد. بنابراین می توانید با استفاده از پوشش یو وی در چاپ ، این امکان را فراهم کنید تا چاپ بروشور و دیگر موارد  تبلیغاتی چاپی شما، درخشیده و توجه مشتریان را به خود جلب نماید.

پوشش یو وی در چاپ

پوشش UV یا ماوراء بنفش

پوشش UV یا پوشش ماوراء بنفش، یک پوشش مایع بسیار براق است که بر روی سطح کاغذ چاپ شده، اعمال می شود و با استفاده از اشعه ماوراء بنفش بر روی دستگاه چاپ یا ماشین مخصوص پخت می گردد. این پوشش زمانی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد، سفت می شود یا خشک می شود. پوشش یو وی در چاپ ، آن ها را چشم نواز می کند و برای محصولاتی مانند کارت پستال، کارت ویزیت و کاتالوگ یا هر محصولی که می تواند از ظاهری غنی، براق و چشمگیر بهره مند شود، عالی است.

پوشش یو وی در چاپ

مزایای پوشش های UV

پوشش اشعه ماوراء بنفش نسبت به سایر روش های پوشش، مانند پوشش آبی یا وارنیش مزایای متعددی دارد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 درخشندگی بسیار بالا :

هنگامی که UV روی رنگ‌های عمیق و غنی مانند آبی و مشکی پررنگ استفاده می‌شود، نتیجه، ظاهری تقریبا براق است. این می تواند با پروژه های غنی از تصویر، مانند کاتالوگ محصولات یا بروشورهای عکاسی، بسیار موثر باشد. ضمن آنکه درخشش خیره کننده ای که ایجاد می کند، آن را برای طرح ها و محصولات خاص بسیار محبوب می نماید.

مقاومت در برابر سایش خوب :

اگر قرار است قطعه چاپ شده شما از طریق پست تحویل داده شود ، ترکیبی از یک قطعه بصری جذاب و دوام،  با پوشش یو وی در چاپ ، آن را به یک جلوه عالی برای کارت پستال، بروشور یا کارت ویزیت تبدیل می کند. پوشش UV به قطعه پستی اجازه می دهد تا در برابر لک و علامت گذاری مقاومت کند و ظاهر حرفه ای و با کیفیت را به دلیل پرداخت بسیار سخت، که به دلیل مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی و در مقابل سایش شناخته شده است، حفظ کند.

وضوح بالا :

پوشش‌های UV جزئیات را برجسته می‌کنند و برای تصاویر عکاسی و آرم‌های شرکت عالی هستند.

سازگار با محیط زیست :

پوشش یو وی در چاپ عاری از حلال هستند و در هنگام پخت، ترکیبات آلی فرار یا VOC از خود ساطع نمی کنند. ضمن آنکه کاغذ با پوشش UV را می توان با تمام کاغذهای دیگر بازیافت کرد. از طرفی ، زمان خشک شدن آنی با قرار گرفتن در معرض نور UV صورت می گیرد که با خشک شدن سریع، استفاده از پوشش UV به کاهش زمان تولید کمک می کند و زمان ارسال و تحویل زودتر را ممکن می کند. برای اطلاعات بیشتز به مقاله انواع کاغذ برای چاپ کتاب مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

پیمایش به بالا