طراحی و چاپ کارت پستال

کارت پستال از ساده ترین راه های انتقال پیام است. زمانی طبق رسوم رایج در مراسم ویژه از این کارت های پر نقش و نگار، برای عرض تبریک و ارادت شخصی به شخص دیگر استفاده می شد. این روزها سبک و سیاق چاپ کارت پستال تغییر کرده و با استفاده از تکنولوژی چاپ دیجیتال ، کارت هایی به مراتب متفاوت تر تولید می شود.

اگرچه شکل و ظاهر این کارت ها با گذشته قابل مقایسه نیست ولی از نظر کاربرد و تاثیرگذاری کماکان می توان روی کارت پستال یا همان کارت تبریک ها حساب کرد. از این رو بسیاری از شرکت های بزرگ کارت تبریک های مناسبتی برای روزهای مهم، سفارش می دهند. این کارت ها به صورت اختصاصی و با طراحی منحصر به فرد، با هدف خاص چاپ و تکثیر می شوند.

چنانچه با خلاقیت و هدف خاص این کارت ها طراحی شده و به مخاطب مورد نظر ارسال شود، دقیقا پیام شرکت به درستی منتقل شده است. به این ترتیب ساده ترین راه برای جلب توجه مشتریان و اطلاع رسانی از اهداف سازمانی در دسترس قرار دارد. مهم ترین موضوع داشتن ایده ای خاص در طراحی و چاپ کارت پستال است در غیر این صورت کارت های بازاری و معمولی به وفور یافت می شوند.

چاپ کارت پستال مناسبتی

موضوعات مختلف دستمایه ای برای چاپ یک کارت مناسبتی می شود. رایج ترین کارت پستال ها گاهی تم مذهبی دارند نظیر کارت های مربوط به حلول ماه رمضان، عید سعید فطر و دیگر اعیاد مذهبی. گاهی به منظور ابلاغ تبریک در روزهای خاص بین المللی یا ملی نیز از این کارت های جذاب استفاده می شود. کارت روز مادر، روز پدر، کارت های تبریک عاشقانه برای ولنتاین و … برخی از این موارد هستند. این نوع کارت ها در برقراری تعاملات اجتماعی اثرگذارند.

طراحی و چاپ کارت تبریک

به طور کلی تم اصلی طراحی کارت پستال می تواند شادی یا غم باشد. از این رو از طرح های فانتزی و جذاب گرفته تا طراح های خاص و غمگین می تواند مضمون اصلی این کارت ها را تشکیل دهد. علاو بر آن بر روی این کارت ها محلی خالی برای نوشتن متن در نظر گرفته شده که به هیچ وجه نباید آن را نادیده گرفت. شاید اثرگذارترین بخش کارت تبریک همین قسمت پیام نوشتاری باشد.

کارت پستال یک طرفه و دو طرفه

این کارت ها روی کاغذ گلاسه 250 یا 300 گرمی چاپ می شوند. روی کارت ها با سلفون مات یا براق روکش می شود تا ماندگاری ان حفظ شود. نوع فونت و طراحی از شاخصه های مهم در چاپ کارت پستال است.

تا همین چند سال پیش انواع کارت های تبریک به صورت یک طرفه چاپ می شد. حتما کارت های ساده ای را که بر روی یک تکه مقوا چاپ شده است را دیده اید. این روزها چاپ کارت پستال دو طرفه نیز بسیار با استقبال روبرو شده است. این کارت ها قابلیت تا شدن را دارند و معمولا دارای طراحی و اشکال فانتزی هستند. کارت های این چنینی بر روی کاغذ با کیفیت چاپ می شوند و درون پاکت نامه اداری نیز قرار می گیرند. از لحاظ کیفیت و جلوه های بصری، کارت های دو طرفه تاشو بسیار شکیل تر و اثرگذارتر هستند.اگر به این مطلب علاقه داشتید به شما پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله چاپ کارت تبریک سال نو ما را مطالعه کنید.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

مطالب پر بازدید

چاپ گیفت کارت | هزینه طراحی Gift cart
مقالات
چاپ گیفت کارت

چاپ گیفت کارت | هزینه طراحی Gift cart خاص کردن هر هدیه ای می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر

ادامه مطلب »
پیمایش به بالا