چاپ به صورت تخصصی

صنعت چاپ در حال عبور از دوره گذار است . در حالی که تقاضا برای چاپ روی کاغذ های معمولی در حال کاهش است ، این چاپگر های تخصصی هستند که از رشد جذابی بهره مند شده اند و حرفه چاپ و تبلیغات در حال تجربه یک روند قوی به سمت تخصصی شدن است .

شرکت ها و کارخانه ها لیبل های اختصاصی می خواهند ؛ جوان ها تی شرت و لیوان با طرح سینمایی و ورزشی محبوب شان را طلب می کنند ؛ تبلیغات حجم عظیمی از صنعت چاپ را به خود اختصاص داده ؛ تازه عروس و داماد ها به دنبال چاپ هر آکسسواری هستند که بتوانند به شکل ست از آن استفاده کنند و در نهایت کاتالوگ, بروشور ، سالنامه ، سررسید ، فولدر ، پوستر ، مجله ، ست اداری و دیگر اقلام تبلیغاتی هم که جای خود را دارند . تقریبا این روز ها هر وسیله شخصی که بخواهید و قابلیت چاپ داشته باشد ، می تواند سفارش شخصی امروز شما و یا هدیه ای برای یک عزیز باشد . به همین دلیل فعالان عرصه طراحی و چاپ و امور گرافیکی به دنبال یافتن راه های جدیدی هستند تا در این مسیر رو به رشد و پر طرفدار بتوانند بهترین باشند و حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند .

وضعیت چاپ به صورت تخصصی

آن هایی که از قدیم در صنعت چاپ بوده اند می دانند که برای ماندن در این حرفه به صورت تخصصی باید همواره تغییر کرد . ذات هنر و فعالیت های هنری همیشه با آفرینش در هم آمیخته و به تبع آن خلاقیت در این عرصه نقشی مهم را ایفا می کند . طراحی و چاپ نیز قطعا از چنین قاعده مستثنی نیست فلذا فعالان عرصه چاپ و طراحی با استناد به قوه خلاقیت خود همواره باید به دنبال راه های جدیدی برای ادامه حیات و موفقیت باشند . چاپ کلاسیک کاغذی به جز دایره محدود چاپ کاتالوگ ، سالنامه ، سررسید ، مجله ، پوستر و بروشور که اقلامی تبلیغاتی نیز محسوب می شوند روز به روز با اقبال عمومی کمری مواجه است اما در مقابل چاپ تخصصی نوینی در حال گسترش است و فعالیت صحیح در این عرصه با موفقیت  بسیاری روبرو خواهد بود اگر شما بتوانید چاپ تخصصی را با علاقه زیاد به فناوری های نوآورانه ، مواد جدید و ظرفیت پذیرش و آموزش روش های جدید ترکیب کنید .

اگر می خواهید در دنیای مدرن امروز در صنعت چاپ موفق باشید باید بیش از پیش بدانید و بیاموزید .

چاپ تخصصی

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

آیا پیشرفت چاپ تخصصی یک خطر است ؟

نه ! اگر شما بتوانید چاپ تخصصی جدید را با روش ها و فرایند های قدیمی خودتان ادغام کنید و دانش خود را به روز نگه دارید ، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند . ایده های جدید در صنعت چاپ تخصصی همیشه برگ برنده شما خواهد بود و ترکیب این ایده ها با روش های قدیمی و جدید طراحی و چاپ پتانسیل بسیار بالایی را ایجاد می کند . شما حتی می توانید لیبل هایی که سال های سال است برای شرکت های مختلف طراحی و چاپ می کنید را با روش های جدید به محصول پر درآمد و پر طرفدار خود تبدیل کنید .

شخصی سازی و فرد گرایی نیز امروزه از اهمیت و توجه زیادی برخوردار است و دقیقا می تواند نقطه هدف گذاری شما برای برنده شدن باشد . مردم به خصوص جوان تر ها علاقه دارند وسایل اساسی خود را به شکلی شخصی داشته باشند : عکس خودشان روی دیوار اتاق شان باشد ؛ لباس مخصوص به خودشان را با یک طرح اختصاصی داشته باشند ؛ همان طور که قبلا می توانستند پس زمینه گوشی یا لپ تاپ را به تصویر مورد علاقه شان مزین کنند ، حالا پشت لپ تاپ و گوشی باید طرحی اختصاصی داشته باشد ؛ اگر جوان های دهه های پنجاه تا هشتاد پوستر محبوب خود را چاپ می کردند امروزه هم پوستر ها کیفیت متفاوتی یافته و هم انواع جدید تری طراحی و چاپ می شود . خلاصه داستان این است که با توجه به نیاز فرد گرایی می توانید در چاپ تخصصی یک حرفه ای تمام عیار باشید و چاپ تخصصی را یک خطر تلقی نکنید .

تا امروز از پرینتر های ساده استفاده می کردید و مشتری های خود را از دست داده اید ؟ این دقیقا همان خطای شما است ؛ پرینتر به کالایی تبدیل شده که به راحتی در خانه ها و دفتر ها یافت می شود و مردم می توانند به راحتی نیاز خود به چاپ یک نامه ، مقاله اینترنتی یا عکس مدل موی مورد انتخابی خود را رفع کنند . آن ها دیگر به دنبال چاپ سیاه و سفید روی یک برگه ساده نیستند . به عبارت دیگر آن چه مشتری امروز از شما طلب می کند ، در وهله اول طراحی است . او می خواهد خاص باشد ، زیبایی معیار های تازه ای یافته و مشتری شما به دنبال این زیبایی است ؛ و اگر بتوانید طراحی خوبی به او ارائه دهید مرحله بعدی چاپ تخصصی خواهد بود

حتما بخوانید : امسال قیمت چاپ بروشور چقدر است؟

چاپ تخصصی یا مسابقه ورزشی ؟

یکی از راه های موثر برای الهام گرفتن و یافتن ایده های جدید ، دنبال کردن دیگر حوزه ها است و اگر مسابقه های ورزشی را دنبال کنید ، متوجه می شوید که شباهت زیادی میان آن ها و صنعت چاپ و طراحی وجود دارد و وجه اصلی این شباهت ذات رقابتی در هر دو است . در یک مسابقه چند ثانیه می تواند بین باخت و برد ، اول شدن یا دوم شدن تفاوت ایجاد کند . کمی فکر کنید . آشنا نیست ؟

ما در طول روز کاری رقبای خود را نمی بینیم و حتی نمی دانیم در این رقابت چه عملکردی داشته ایم ؛ تا زمانی که سفارش را به مشتری تحویل دهیم ؛ یا بدتر از آن : تا زمانی که یاد نگیریم . و آن زمان خیلی دیر خواهد بود و مشتری از دست رفته است . اگر علاقه مند به یادگیری در زمینه چاپ هستید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله پوشش چاپ چیست را بخوانید.

یک شباهت دیگر میان صنعت چاپ و تبلیغات و مسابقه ورزشی وجود دارد و آن ضرورت کار تیمی است و شباهت سوم این است که شما برای حضور در یک مسابقه ورزشی به سطح فوق العاده بالایی از مهارت و تجربه نیاز دارید که فقط با تمرین و زمان گذاشتن به دست می آید . عرضه کنندگان خدمات طراحی و چاپ نیز باید سطح بالایی از خدمات را به مشتری ارائه کنند که فقط با استفاده از نیرو هایی ماهر و با تجربه حاصل می شود .

حتما بخوانید : مراحل چاپ کتاب

این شباهت ها چه چیزی را به ما می آموزد ؟

1- سعی کنید رکورد خودتان را بزنید

  • در حرفه چاپ و طراحی ما همواره با زمان رقابت می کنیم و به نظر می رسد زمان نیز هر سال به سرعت خود می افزاید . هر پیشرفت ما در طراحی و چاپ باعث می شود بتوانیم بهتر و سریع تر حرکت کنیم .

حتما بخوانید: طراحی ست اداری

2- از اشتباهات بر حذر باشید

  • از تجربه خود استفاده کنید و آرامش تان را حفظ کنید . زمانی که به مهلت انجام سفارش طراحی یا چاپ خود نزدیک می شوید تلاش می کنید سرعت کار خود را بالا ببرید و دقیقا در همین زمان است که اشتباهات احمقانه ای رخ می دهند . از چک لیست ، کامپیوتر یا هر ابزار دیگری که به شما کمک می کند اشتباهی مرتکب نشوید استفاده کنید .

3- تمرکز خود را بهبود ببخشید

همه چیز پیرامون آماده سازی می چرخد و زمانی که شما بتوانید تمرکز خود را بهبود ببخشید ، تصمیم گیری آسان می شود

4- یادتان باشد تنها نیستید

  • شما عضوی از یک گروه طراحی و چاپ هستید ؛ حتی اگر کوچک باشد . در یک مسابقه ورزشی همه از واژه ما استفاده می کنند ؛ با کار تیمی و ارتباطات ، نتایج بهتری حاصل می شود .

5- هیچ گاه نا امید نشوید

  • معمولا نتایج بهتر با تجربه به دست می آید و تجربه نیز نیاز مند گذر زمان و عمر است . آن هایی که در یک مسابقه ورزشی برنده می شوند بار ها مسابقه داده اند و هیچ گاه نا امید نشده اند . این حقیقت در صنعت طراحی و چاپ هم صدق می کند . یادتان باشد ما نمی خواهیم قبل از آن که معجزه رخ دهد ، نا امید شویم .

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی برای شما

خدمات طراحی و چاپ مجله

نکات کلیدی در طراحی و چاپ مجله

نکات کلیدی در طراحی و چاپ مجله طراحی و چاپ مجله : با وجود پیشرفت تکنولوژی و ظهور رسانه های اجتماعی، هنوز هم مجلات جایگاه خاصی در بین علاقمندان به رسانه های چاپی دارند. بدون تردید نشریات چاپی در حال از دست دادن خوانندگان خود هستند و می بایست برای رضایت خواننده های دائمی از

ادامه مطلب
کیفیت چاپ

عوامل تاثیرگذار در کیفیت چاپ

عوامل تاثیرگذار در کیفیت چاپ صنعت و کیفیت چاپ در سال های اخیر دچار تحولات زیادی شده است. اولین عامل در خیز بلند طراحی و چاپ مربوط به ابداعات نوظهورانه در زمینه ساخت و بهره برداری از دستگاه های پیشرفته است. دقت و زیبایی چاپ پس با این دستگاه های مدرن قابل مقایسه با دستگاه

ادامه مطلب
انواع پوشش چاپ

انواع پوشش چاپ چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع پوشش چاپ چیست و چه کاربردی دارد؟ چاپ کاتالوگ تبلیغاتی، بروشور، تراکت تبلیغاتی ، انواع کارت ویزیت ، سررسید و دیگر محصولات از رایج ترین راه های تبلیغات و توسعه کسب و کار است. طبق تجارب حرفه ای میزان اثرگذاری این محصولات ارتباط مستقیم با طراحی و چاپ دارد. پیشرفت صنعت چاپ در سالهای

ادامه مطلب
چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال چیست؟ تعریف چاپ دیجیتال چاپ دیجیتال یکی از انواع چاپ است که چاپ فوری هم نامیده می شود.  چاپ دیجیتال یک چاپ مقرون به صرفه در تیراژ پایین است که برای چاپ بسیاری از انواع کاتالوگ، بروشور، کتاب و کارهای  چاپی و تبلیغاتی دیگر نیز به کار می رود. سرعت این نوع چاپ

ادامه مطلب
چاپ به صورت تخصصی

چاپ به صورت تخصصی

چاپ به صورت تخصصی صنعت چاپ در حال عبور از دوره گذار است . در حالی که تقاضا برای چاپ روی کاغذ های معمولی در حال کاهش است ، این چاپگر های تخصصی هستند که از رشد جذابی بهره مند شده اند و حرفه چاپ و تبلیغات در حال تجربه یک روند قوی به سمت

ادامه مطلب
پیمایش به بالا