بررسی انواع بروشور تبلیغاتی

انواع بروشور از ابزارهای تبلیغاتی ارزان قیمت و موثر است. استفاده صحیح از بروشور تبلیغاتی موجب رونق کسب و کار و فروش بیشتر محصول می شود. برای اینکه بروشور مورد نظر دارای ویژگی های لازم باشد باید از قبل در مورد رایج ترین بروشورهای موجود در بازار، اطلاعاتی داشته باشید. به این ترتیب می توانید آنچه را که بیشتر به کارتان می آید را برای چاپ انتخاب کنید.

انواع بروشور تبلیغاتی از نظر سایز و ابعاد

اندازه و ابعاد این محصول مثل دیگر موارد چاپی دارای تنوع زیادی است. به طور معمول ابعاد A4 و A5 دارای محبوبیت بیشتری هستند. اغلب بروشورهایی که می بینید یکی از این دو سایز است.

بروشورهای مربعی به علت خاص بودن، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. از این رو برخی از کسب و کارها با چاپ بروشور تهران درابعاد 19 در 19 رغبت بیشتری نشان می دهند.

بروشور سایز DL در اندازه ۲۱۰ در ۹۹ میلی‌متر و بروشور با اندازه ۳۵۵ در ۲۱۰ میلی‌متری به دلیل دارا بودن استانداردهای خاص در پاکت های اداری به خوبی جای می گیرند که در موارد خاص سفارش داده می شود.

جنس انواع بروشور و گرماژ

چاپ بروشور روی کاغذ گلاسه به مراتب جذاب تر از دیگر کاغذهای رایج است. کاغذ گلاسه دارای دوام بیشتر، ظاهر شیک تر و اثرگذاری فوق العاده ای است. انواع کاغذ گلاسه ضخیم تر را می توان در طراحی بروشورهای بزرگ تر، استفاده کرد.

برای اینکه بروشور گلاسه کارامدتری داشته باشید از کاغذ گلاسه با گرماژ 200 یا 300 سفارش دهید. به لحاظ ضخامت و استحکام و زیبایی این گرماژ بسیار عالی است.

کاغذ گلاسه ۱۷۰ و ۱۳۵ گرمی در مواردی که هدف صرفه جویی در هزینه ها باشد، پیشنهاد می شود. البته در نهایت تفاوت زیادی بین این دو چاپ و طراحی دیده می شود. اولویت با بروشور گرماژ بالاتر است.

انواع بروشور تبلیغاتی

مدل های مختلف تا کردن

خلاقیت در مدل تا کردن بروشور حرف اول را می زند. انواع مدل های ساده تا آکاردئونی در طراحی بروشور تبلیغاتی دیده می شود! محدودیتی در نوع تا کردن کاغذ وجود ندارد. 6 مورد از رایج ترین انواع تا کردن عبارتند از:

  • Gate Fold Brochures
  • Bi-Fold Brochures
  • Tri-Fold Brochures
  • Flyers or Leaflets
  • Folders and Insert Brochures
  • Z-Fold Brochures

انواع روکش بروشور

در این زمینه نیز تفاوت های زیادی به چشم می خورد. انواع روکش مات، براق، UV و … برای حفظ استحکام و ماندگاری بروشور به کار گرفته می شود. روکش در دوام رنگ و کیفیت بروشور نیز تاثیرگذار است.

طراحی بروشور

طراحی بروشور در هر حرفه ای به گونه ای متفاوت انجام می شود. برای اینکه نتیجه کار، جذاب و گیرا باشد باید اصالت کسب و کار را در نظر گرفت. برای مثال بروشورهای محصولات صنعتی بسیار متفاوت تر از بروشورهای فست فودی ها طراحی می شوند.

اولویت اصلی در طراحی بروشور صنعتی، درج اطلاعات بیشتر است. از این رو بروشورهای آکاردئونی قابلیت مناسب تری دارند.

اما در چاپ بروشور برای فست فودی ها، نقطه تمرکز روی زیبایی و جذابیت های ظاهری است! در این مورد انواع محصولات سه لت دروازه ای دارای ویژگی های جذاب تری هستند.

طراحی و چاپ نگاران با سالها تجربه در زمینه صنعت چاپ، آمادگی قبول سفارش چاپ در تیراژ بالا را دارد.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

مطالب پر بازدید

پیمایش به بالا