طراحی و چاپ نگاران

دیزاین کاتالوگ و نکات پنهان در مورد آن

دیزاین کاتالوگ حرفه ای نکات بسیار مهم و اساسی را شامل می شود، که بسیاری از طراحان نسبت به آن بی توجه هستند و با عدم موفقیت در چاپ کاتالوگ مواجه می‌شوند به همین خاطر ما در کنار شما هستیم تا تمام این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

مهمترین بخش دیزاین کاتالوگ حرفه ای محتوای آن می‌باشد، اما چگونه محتوایی باعث جذب مخاطب می‌شود؟

شاید فکر کنید اگر مطالب به صورت جزیی و مختصر باشند کافی است، اما نکته مهم در طراحی آن این است که شما می‌توانید توضیحاتی کامل از محصول یا خدمات خود ارائه کنید اما این محتوا باید علاوه بر جامع بودن مفید باشند و از تکرار مطالب اضافی و غیر مفید خودداری کنید.

تصاویر زیبا و جذاب را فراموش نکنید!

تصاویر زیبا و جذاب را فراموش نکنید زیرا استفاده از تصاویر زیبا و طبق اصول عکاسی صنعتی، می‌تواند دیزاین کاتالوگ شما را منحصر بفرد کند و با چاپ کاتالوگ  آن را به بهترین نحو ارائه کنید.

حتما بخوانید : طراحی و چاپ کاتالوگ

طبق آمار چندین سال اخیر روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که در عصر جدید انسان‌ها به تناسب رنگ‌ها به صورت ناخودآگاه توجه نشان می‌دهند و در ذهن آن‌ها این تصاویر و طراحی‌ها ثبت می‌شود.

پس بهتر آن است که ما نیز نوع رنگ بندی یک کاتالوگ را متناسب با جامعه‌ی هدف انتخاب کنیم.

مثلا در دیزاین کاتالوگ مخصوص به یک تالار عروسی، جامعه‌ی هدف ما جوانان و زوج هایی هستند که در آستانه ی ازدواج می‌باشد و باید از رنگ‌های شاد و جذاب متناسب با حال این عزیزان استفاده کنیم زیرا علاوه بر آن که در ذهن آنان اثری مثبت می‌گذارد می‌توانیم تناسب رنگی برند خود با رنگ زمینه کاتالوگ را نیز برای افزایش اعتبار و تاثیر گذاری خود استفاده کنیم.

برای کاتالوگ خود چقدر هزینه کنیم ؟

صرف هزینه و زمان در بخش طراحی کاتالوگ علاوه بر اثر چشمگیر تبلیغاتی باعث می‌شود تا طراحی و چاپ با بهترین کیفیت ممکن صورت بگیرد و بازار هدف ما چند برابر افزایش پیدا کند.

این موضوع بدیهی می‌باشد که؛ چاپ کاتالوگ و همین طور چاپ بروشور بر روی انواع کاغذ با گرم‌های مختلف هزینه‌های مختلفی را به همراه خواهد داشت، مثلا چاپ کاتالوگ بر روی کاغذهایی که ضخامت بالا و گرماژ بالاتر دارند هزینه بیشتری را به همراه خواهند داشت، اما این هزینه بالاتر در مقابل جذب مخاطبان چند برابر ارزش بالایی دارد.

طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ باید متناسب با زمان و تیراژ صورت بگیرد

به طور مثال در  چاپ دیجیتال  اگر تیراژ کاتالوگ شما کمتر از 500 عدد باشد زمان چاپ بسیار تاثیرگذار برای کاتالوگ شما خواهد بود، اما اگر تیراژ چاپ کاتالوگ یا بروشور شما بیشتر از این تعداد باشد می‌توانید از چاپ افست که هزینه مقرون به صرفه‌ای دارد استفاده کنید، متخصصان و مشاوران ما در انتخاب و برنامه‌ریزی دیزاین کاتالوگ و چاپ آن در تمامی مراحل کنار شما خواهند بود.

نوع پوشش جلد و تاثیر آن در جذابیت کاتالوگ شما

انتخاب پوشش سلفون و صحافی کاتالوگ را جدی بگیرید. از محبوب‌ترین پوشش صفحات در دیزاین کاتالوگ پوشش سلفون براق و مات می‌باشد. که متخصصان ما در طراحی و چاپ افست یکی از انواع آن را انتخاب می‌کنند که نسبت به موضوع کاتالوگ شما تاثیر گذارتر باشد.

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
به بالای صفحه بردن